1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Јас модерн фемили сеуште ја немам гледано и не можам да кажам за хуморот во неа, ама уште не можам да разберам што ви е смешно во Биг бен теори, толку антипатична серија, па Тропска горештина милион пати беше подобра :$ Ниту ми делуваат како бубалици, ниту се смешни, не знам еве посочете ми барем една смешна случка од таа серија, дајте линк, да видам до што ќе да е.
    p.s. оф мај гад, јас се распишував општо за серии :$, па морав да бришам
     
  2. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Дури сега видов дека и Елена пишала.

    Секој со свој вкус, не сме сега јас и она ретарди оти не ни се свиѓа, и никаде не сме приморани да ни се свиѓа :) . И на Хипстер не и се свиѓат филмовите на Тарантино па треба да ја разубедувам сега, секој си гледа што сака :).

    Јас гледав многу повеќе епизоди од чиста досада на Фокс и за мене си останува тоа дека има типичен глуп американски хумор. Но ја вади горе-доле тоа што некои од ликовите не се лоши.
     
  3. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Auu predobri see... si gi simnuvam sezonite, eve sea sum do 3
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Одамна сакав да ја почнам серија, и и дојде редот.
    До 13 епизода сум од 1ва сезона,првите 2-3 епизоди ми беа малку подосадни, ама затоа понатака сум се изнасмеала.Сите ликови ми се горе-долу срцки, ама Камерон и Глорија ми се врв :rofl:
    И сценава леле :D
    [​IMG]
    Gloria: I came as soon as I heard your message, did you say that somebody was getting married?
    Jay: Gloria there you are! I’ve got good news!
    Gloria: [walks out]
    Jay: What’s the matter?
     
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Хахахахах епизодава е закон. Особено сцените со Аполо :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  6. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Ја гледам... до 3та сезона сум. Супер е за тепање време и смеење, стварно се “одлепени“ :D :D :D
     
  7. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Its just not my cup of tea.
    Почнав да ја гледам, божем на паузи, кратки се епизодите и требаше да ме насмеат и опуштат ама некако не се погодивме.
    Не гледав причина да продолжам да ја гледам кога ми беше апла досадна и не-хумористична.
    Хипстер сори, ама тоа е тоа. :hai:
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Што ми се извинувате мене, боже мој мили |( вие си пропуштате предобра серија и 20минути хистерички смеење.

    Блек ако почнеме да мешаме баби и жаби, па и тебе ти е феноменала глумица Меган Фокс, што јас тоа не можам ни во сон да го замислам но океј, различно размислување.

    Убаво си рече Реин, мене, на нам многумина ни е топ, си се газиме од смеење секој четврток, мислам дека денот ми го прави серијава.
    Последнава ми беше предобра, екстра реплики имаше со одлична конотација, Хјустон ви хев а проблем :D

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    Tуку мене дефинитивно најомилен лик ми стана Лили, само многу малку ја даваат и во ептен малку добри сцени ја вклучуваат.
    Најјака ми е 8)

    Дива, бре ДИВА :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • Lily05x07.jpg
      Lily05x07.jpg
      Големина на фајлот:
      164,5 KB
      Прегледи:
      106
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    ^
    Не знам зошто сфаќате толку сериозно, го напишав на шала зошто видов дека погоре летаа закани за тие што не им е смешна серијава (да, сфаќам дека се шала), што мене лично ми беше смешно.

    Едноставно сите имаме различна перцепција на работите. Убаво што се забавувате ама мене воопшто не ми беше смешна ниту интересна и тоа е тоа. Мислам сепак се работи за општа тема, и секој си кажува мислење, не?
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    И јас и мм се навлековме на серијава, барав некоја комедија за онака да се посмееме малку, за еден месец ги изгледавме комплетните четири сезони, а петтава не сме ја почнале, оти јас сакам да ги симнувам епизодите, нешто не сме по онлајн гледање. Ако има некој торент за симнување на досега излезените епизоди, би ви била благодарна ако го споделите.
    Инаку, Камерон ми е закон, а уште повеќе значи тоа што се работи за актер кој не е геј (барем така тврди, дека е "gay for pay"), одлично ја доловува улогата на хомосексуалец, а да не зборувам за тоа каков drama queen изиграва. Едноставно, серијава ми е топ, се газиме од смеење двајцата со мм кога гледаме. Јас мислев дека мм нема да сака да ја гледа, напротив. Ама добра замена е во деновите кога нема некој интересен филм на репертоарот или додека чекаме нова сезона на Game of thrones.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Таман си е работа, сите имаме различен вкус. Има толку многу филмови, серии, не е можно на секој се да му се свиѓа. Не одам повеќе оф-топик зборот ми беше само како на Елена и искоментиравте, демек не е можно да не ти се свиѓа, ете можно е.

    Хипстер хаха, не сум рекла тоа за Меган, ја сакам како лик и убава ми е. Ама јас ни за глумица не ја сметам, не па за фантастична :D. До толку не сум оперирана од глумачки вкус :D .
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Добро де добро Домино, океј не те сфатив само зашто ми се извини, не го мислев и јас превртувањето на очи пресериозно, едностано ве сфатив како да ми се правдате а стварно нема потреба од тоа.
    Уште не ве сфаќам како не ви е интересна серијава и нема да ве сфатам, но нејсе, не сум битна јас :D
    Да сме живи и здрави, серии секогаш ќе има ;) Чирс, трус :d:

    Анат нема еден торент за цела сезона со сите стокмени во еден линк, ти дека со закаснување си почнала да ги гледаш па до сега сите дека беа одамна излезени фул сезона па затоа и ја стокмиле во еден линк туто комплето.

    Еве ти ги епизода по епизода да ги симнуваш, до сега 8 се излезени, јас ќе ти ги постирам првите 5, бидејќи само толку можам да постирам, следните ќе ги најдеш само пиши на thepiratebay.sx Modern family и оди на тоа SE ќе ти ги подреди новите епизоди една под друга.

    Еве ги првите 5, од 5тата сезона.
    http://thepiratebay.sx/torrent/8963764/ ... _x264-LOL_[eztv]
    http://thepiratebay.sx/torrent/8963833/ ... _x264-LOL_[eztv]
    http://thepiratebay.sx/torrent/8990604/ ... _x264-LOL_[eztv]
    http://thepiratebay.sx/torrent/9026865/ ... _x264-2HD_[eztv]
    http://thepiratebay.sx/torrent/9057573/ ... _x264-LOL_[eztv]


    На истиов торент ќе си ги бараш секој четврток, во Америка искачаат у среда, кај нас у четврток после полноќ негде накај 3-4 наутро веќе ги има.
    Ако не ти е мачно ова прави си вака, ако не почекај до Мај тогаш ќе заврши сезоната, ќе ја имаш како до сега топтан симнување сите 22 епизоди со еден клил.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    Фала Хипстер, одма ги симнувам сеа :*
     
  14. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153

    :D Лили и на мене ми е омилена :lol:
    Исто и Софиа Вергара :rofl:
     
  15. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    И BTW хонорарот на постарите глумци во серијава бил 160.000$ од епизода
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Аааааа одлична беше епизодава, се утепав од смеење. :rofl:
    Фил и свиреше на змијата со кавалче. :D
    You're next, Лили најјака. :lol:
     
    На LilBaby и drugarka им се допаѓа ова.
  17. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    OK, so I have a confession to make.
    Се навлеков на серијава. И да, интересна е.

    Кога го напишав последното мислење ги имав гледано првите две епизоди. Имав неделава време а епизодите се кратки и ми стоеја во компјутер, па ги пуштив. И секогаш кога ќе најдам време, пауза си пуштам уште по една, две епизоди.
    Супер е што со повеќе епизоди се сезоните.

    Од ликови, го обожавам ликот на Софија Вергара. Одлична глума, прекрасна жена. Минатата година заработила 30 милиони долари од серијава. Заслужено! :)
     
    На Hipster, 1209 и RainBow им се допаѓа ова.
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Нема да ти кажам I told you so, не сум толку лоша, ама кога зборев дека не се суди по серија по само 2-3 епизоди изгледани, имав зашто да зборам :)
    Чекај кога ќе навлезеш длабоково приказната уште посмешни ќе ти бидат, мене ми се ко втора фамилија :rofl: си ги имам научено и можам да претпоставам некој како ќе изреагира, иаку ме изненадуваат со креативноста во секоја сезона.
    Пеасе ин д вордл ресотерд сега :rofl:
     
    На Domino му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Дефинитивно Мичел и Камерон (мислам) вадат најдобри ситуации во епизодите , се газам од смеење .

    И стварно се надевам дека Дилан и хејли ќе станат пар и ќе се венчаат. Сите други дечковци = бесилка
     
    На Hipster и LilBaby им се допаѓа ова.
  20. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    На сријава ме навлече свекрва ми , јас знаев за серијава ама мислев дека е тапа. Прво маж ми беше сам заминат и збориме и ми вика еве гледаме Модерн фемили и јас му викам кај тоа гледаш , толку ли нема ништо друго ? Ми вика абе топ е ... Нареден пат одам и јас и свекрва ми, може ли да гледаме Модерн фемили ? И јас може што сакате сеедно и загледав една епизода така -така дури да се вклопам во ликовите и да се навикнам на концептот и среќа кратки се а и јас почнав од 2 сезона , но веке по третата се навлеков :lol: мислам дека таа вечер 5 изгледавме и така беше и наредните денови кога си дојдов дома му викам на маж ми симињај ги одма сите сезони ! Мислам дека е најдобрата серија од овој жанрн и немаат промашена епизода . Во првите сезони омилени ликови ми беа скоро сите особено Алекс , Мани и Мич , но откако прозборе Лили ми е дефинитивно нај омилена , закон и се репликите :D