1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.802
    Допаѓања:
    38.201
    Пол:
    Женски
    Ми недостигаа...Одлична епизода, како секогаш.Ме засмеа и ми го разубави денот.
    Хејли и не била толку глупичка, знае да се извади некогаш со брилијантна идеја.
    Не знам за вас ама за мене оваа фамилија е вистинска фамилија, се прифаќаат и се сакаат такви какви шо се, без предрасуди и осудувања на туѓите одлуки, животи и начин на размислување.
     
    На LilBaby и Hipster им се допаѓа ова.
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    После многу фалење на серијава ја симнав и јас првата сезона. Искрено, дали 5 пати се насмеав додека ги гледав епизодите. Не ми е ништо посебно - глуп американски хумор. Не ме влече да гледам по неколку епизоди дневно како што правам со другите серии кои ги следам. Единствените ликови кои ме смеат се Глорија и Мани. Останатите ми се просечни, дури и подпросечни - особено Фил. Ме иритира неговиот лик, сака да излезе смешен во сите ситуации, а всушност не е.
    Точно дека е прикажано модерното американско семејство, со геј парот, младата жена која не е спонзоруша и сл., ама не би рекла дека е серија на деценијата.
     
    На Amaris и Markusa2 им се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    После 2 до 3 просечни епизоди кои многу ме изнервираа, на полседните 2, поточно на 12тата и 13тата ќе се помочав од смеење. Тоа беа тие стари епизоди и таа хемија.
    Штата што Лили ја немаше последнава епизода, со неа ќе беше уште подобро.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
  4. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Една од ретките серии кои знаат да ме изнасмеат. Епизодава последна со запросувањето ми беше врв. Глорија ми е врв и акцентот нејзин ми е предобар, а Лили ми е најслатка дефинтивно :)
     
  5. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    И мене ми е ептен интересна глорија со акцентот,а многу ми е смешна и Клер.Живи смешки се всушност сите и секогаш кога и да ја гледам серијата секогаш ме расположува. :D A Фил ми се допаѓа мајвеќе.
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Имаше еден многу интересен коментар на интернетов, Френдс ги имаа најдобрите и најогириналните thanksgiving епизоди, ама Модерн Фамили ги имаат најдобрите одмори и патувања.
    Епизодите во Лас Вегас и Австралија ми беа одлични, се пресмеав.
    Иаку оваа сезона не ми беше како претходните, искрено и они почнаа да потклекнуваат и да се губи сјајот, сепак уште се држат до накаде.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  7. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Мене воопшто не ми се допаѓа серијата. Ги изгледав првите две епизоди и тотално се разочарав. Мислев дека ќе биде барам просечна, ако не повеќе. Но, не. Затоа си реков, ај ќе ја изгледам и последната, можеби ќе ми ја фати око. Но, ништо.
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ова беше свадбата на деценијата, значи јас сум свадба хејтер, ама да ви признаам, се разлигавив како мало дете на последните сцени, посебно на говорот на Клер.
    Заврши и мојата омилена серија, најубаво на целиот свет, се разнежнив ептен, топло ми дојде на душата.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    На do-re-mi и 1209 им се допаѓа ова.
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.802
    Допаѓања:
    38.201
    Пол:
    Женски
    Чекај како заврши, зар нема друга сезона :o
     
  10. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Навистина,нема ли уште една сезона?
    ;(
     
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    ^ Ќе има нова сезона од септември не се секирајте :D
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Одлично заврши сезоната. :) Ама се надевам следната подобра ќе биде, оваа малку затаија со хуморот.
     
  13. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    А,зошто повеќе не ја кажуваат на Фокс?
    :^)
     
  14. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Јас симнав една апликација за серии на телефонот, со умирање изгледав неколку епизоди од серијава. Преедосадна е. А би требало да е хумористична? Стварно? Во една епизода, по две смешни сцени. Ужас.|(
     
  15. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Ту бре, многу замрела темава, никој не ја искоментирал новата сезона.
    Мене се' уште ми се смешни иако им има малку опаднато хуморот.
    Најјаки ликови моментално ми се цела фамилија Причет, најмногу се смеам на сцени со нив. Хејли исто многу ме смее, ептен е слатка кога е глупава :lol: Останативе ми се кога-како. Камерон знае доста да претера некогаш и веќе сцените со него ми се предвидливи и се знае исходот. Мичел уште се држи и иако порано не ми бешенешто нај нај, со тек на време ми стана еден од поомилените ликови.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  16. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.987
    Зошто минатата недела немаше епизода? Некоја пауза прават или само јас не успеав да ја најдам епизодата?:?:
     
  17. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    ^ Пауза имаа една недела, сега на 12ти ќе испадне нова епизода :)

    За разлика од минатата сезона малку им е отпаднат хуморот меѓутоа пак е интересна серија.
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден ги изгледавме сите епизоди од новава сезона. Искрено, минатите сезони ми беа подобри, им фали доста од хуморот што го имаше. Ај може ќе се опраат, им давам шанса. Подобри ми се од било кои други вакви сериички во моментов.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Што ти прави недостиг на конкуренција.
    Да сезонава е малку млиткавка, повеќе несмешни него смешни епизоди, ама и покрај тоа пак е најхумористична серија во моментот и сите овие години наназад.
    Не за џабе откако е изчезена сите Еми награди за најсерија го добива, 5 години по ред.
    Смешни ми се децата, посебно кога се заедно.
    Хејли ми е ултра смешна во последно време, ама па и на неа најмногу и обрнуваат внимание некако ми се чини.
    Се согласувам дека Кам не е тоа тоа, вајда сме се заситиле од него. Мичел ми е посмешен во последно време.
    Пресмешна ми беше епзодата кога Мичел готвеше појадок за тимот. И таа со каучот и неговата колешка.
    Сепак се држат, горе доле сеуште држат ниво на хумор.
    Им фали сезонава некој крејзи одмор или дестинација, да откачат тотално.
     
    На 1209 и Annath им се допаѓа ова.
  20. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Почнав да ја гледам оваа серија. Првите неколку епизоди ми беа ужасно досадни и не ми се свиѓаше хуморот. Ама си реков да и дадам шанса и воопшто не згрешив. Остатокот од епизодите се урнебесно смешни! :DУште имам многу за гледање од серијата,допрва сум на половина од првата сезона.

    До сега најинтересен момент:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Hipster и RainBow им се допаѓа ова.