Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совршеното јајце на око

Дискусија во 'Канта' започната од tessie, 30 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.047
  Пол:
  Женски
  Јајцата ми се многу вкусна храна и секојдневен дел од моето мени.
  Сепак, сеуште не ја дознав тактиката како кога пржам јајца на око, жолчката да не се разлее. :worried:
  Ако знаете некоја техника, пишете...

  Фала дечки однапред :)
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
 3. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.004
  Не знам дали постои совршен рецепт,ама знам дека постои совршена штипалка за превртување :D

  Јас ги пржам нормално,кога убаво ќе се испржат од едната страна со штипалката ги превртувам и го исклучувам шпоретот. Така не ми се препржени и највкусни ми се ;) ....поготово во комбинација со парче шунка,сирење,и чаша јогурт :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Во РЕЦЕПТИ има тема за јајца
   
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.047
  Пол:
  Женски
  blagodaram za pomosta dragi feminki :)
   
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Темата е заклучена затоа што е дупла.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.