Совршен кармин според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Лице' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Видете дали одговара на вашиот хороскопски знак карминот кој го користите? Дали навистина се совпаѓа со вашата боја на кармин или не?

    ОВЕН

    Карактеристики - позната како многу храбра жена, жената Овен е авантуристка, импулсивна и храбра, харизматична и самоуверена.

    Кармин - одберете силна, впечатлива боја како црвената, за да одговара на вашата природа.


    БИК

    Карактеристики - познати се како издржливи, вредни, стабилни и одлучни. Тие сакаат да го живеат животот со полна пареа.

    Кармин - нијанси на бојата на кожата со примеси на виолетова или розеникаво-виолетова.


    БЛИЗНАЦИ

    Карактеристики - овие дами се многу комуникативни и отворени. Паметни се и досетливи.

    Кармин - нијансите на праска совршено одговараат на вашата природа.


    РАК

    Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

    Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.


    ЛАВ

    Карактеристики - сакаат да имаат сè под контрола. Уживаат кога се во центарот на вниманието и многу се друштвени.

    Кармин - розеникави нијанси.


    ДЕВИЦА

    Карактеристики - познати како перфекционисти, Девиците се многу организирани, вредни и по малку срамежливи.

    Кармин - светкави, проѕирни металик нијанси кои совршено одговараат на вашата грациозна природа.


    ВАГА

    Карактеристики - Вагите сакаат кога работите се одвиваат во хармонија. Тие сакаат луѓе, но мразат гужви. Многу се интелигенти, но истовремено и наивни.

    Кармин - романтични темно црвени нијанси, на границата помеѓу природна и црвена.


    ШКОРПИЈА

    Карактеристики - Шкорпиите се мистериозни, сексапилни, но и најстрашни од сите хороскопски знаци. Тие се одлучни, сериозни и сакаат да имаат контрола. Сакаат мистериозност и понекогаш се осветољубиви.

    Кармин - Нијанси на темно црвена, речиси на границата со кафена се софистицирани и совршени за вас.


    СТРЕЛЕЦ

    Карактеристики - Стрелците се весели, ведри и екстровертни личности кои сакаат луксуз. Понекогаш се нестрпливи и не им се допаѓа кога луѓето немаат доверба во нив.

    Кармин - Најдобар избор се нежно кафени нијанси на кармини и сјаеви.


    ЈАРЕЦ

    Карактеристики - Јарците се амбициозни, мотивирани и имаат натпреварувачки дух. Малку се егоистични и со желба да стигнат до врвот.

    Кармин - Пробајте розеникава.


    ВОДОЛИЈА

    Карактеристики - Водолијата е оптимистична и неконвенционална. Роденa е за пријателство и за неа љубовта и пријателството се неразделни.

    Кармин - смирувачки бои, неутрални нијанси на бојата на кожата се најдобри за вашата дарежлива природа.


    РИБИ

    Карактеристики - Рибите се дарежливи, внимателни и чувствителни. Многу се емотивни, креативни и имагинативни, а со сето тоа и мистериозни. Ги интересираат мистични работи и го чувствуваат подлабокото значење на животот.

    Кармин - потребна ви е силна боја за да ги избалансира вашите емоции и да ве зајакне.
     
    На Danilela, aleksin, sparkly и 5 други им се допаѓа ова.
  2. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Гами од каде ги наоѓам овие? Супер се!
    Ова не ми се погоди, шкорпија сум во хороскоп ама не ми стои црвен кармин и сл, преферирам понежни боички :*
     
    На cresa-jagoda, Belieberka666 и gami им се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    РАК

    Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

    Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.
    :shake: :shake: :shake: :shake: :shake: баш овие оч не ми стојат :lol:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    Абе... кај ми е постот? :^)
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Хм... освен розе(цикламастично, не знам ни јас што нијанса е :D ) и црвен, немам друг пробано :wasntme:
    Би требало ете и праска карминче да си врткам по дома, за секој случај, кој знае.
     
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Па точно до негде сакам кафеавки кармини и сјаеви само да не бидат многу темни :D
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Шкорпија сум и користам црвен и кафеав кармин. Во средно дури додавав црно моливче, за да биде уште потемна боја :makeup:
     
    На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Водолија,точно до сега нешто посилни бои од неутрални не сум ставила а и не верувам дека ќе ми стојат :)
     
  9. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Аха точно е, само би додала и дека сакам некои неутрелни бои ;)
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски

    Порано да, сега користам поцрвени нијанси... ама и тоа ретко. Преферирам сјај во последно време.
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.600
    Допаѓања:
    6.383
    Tочно е горе напишаното само јас воопшто не сакам силни бои. Сакам некои понежни и посветли, ама не многу. Некад ако ме дрмне некој период сум по дарк и поише сум по црната боја и металик боите. :D
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Ракчињата ги згрешиле :D Користам еден само светол, се друго е потемно и се познава онака ачик :wasntme:
     
  13. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    383
    Ау има нешто во ова. За лавчињата поготово. :) Навистина ми преовладува розовото, имам само 1 црвен кармин кој само 1 го ставив, а сето останато е розевко-најповеќе, кремасто и безбојни сјајчиња. ;) :*
     
  14. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Па скоро 80% од она што го читам за мојот хороскопски знак се поклопува со реалната слика за мене,и да обожавам црвен кармин... :devil:
     
  15. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Точно за лав. Розев кармин или розево сјајче ;)
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.308
    Допаѓања:
    90.209
    Пол:
    Женски
    За рак не е точно.
     
  17. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    226
    Погодиле за стрелец. :D
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Боооооооже се извинувам ама коооооооооолку глуп хороскоп.

    кармин + хороскопскиот знак = коњ + козметика

    Се знае кармин се бира по тенот пред се, косата, тоа што го носиш евентуално.
     
  19. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.553
    Ама ти ко да не знаеш дека хороскопскиот знак го диктира и тенот, колку плачеш на турски серии и бојата на очите на твојата вистинска љубов. :D
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    рак сум
    ама само бојата на карминот ми ја погодија ;)