1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совршен кармин според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Лице' започната од gami, 26 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Видете дали одговара на вашиот хороскопски знак карминот кој го користите? Дали навистина се совпаѓа со вашата боја на кармин или не?

  ОВЕН

  Карактеристики - позната како многу храбра жена, жената Овен е авантуристка, импулсивна и храбра, харизматична и самоуверена.

  Кармин - одберете силна, впечатлива боја како црвената, за да одговара на вашата природа.


  БИК

  Карактеристики - познати се како издржливи, вредни, стабилни и одлучни. Тие сакаат да го живеат животот со полна пареа.

  Кармин - нијанси на бојата на кожата со примеси на виолетова или розеникаво-виолетова.


  БЛИЗНАЦИ

  Карактеристики - овие дами се многу комуникативни и отворени. Паметни се и досетливи.

  Кармин - нијансите на праска совршено одговараат на вашата природа.


  РАК

  Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

  Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.


  ЛАВ

  Карактеристики - сакаат да имаат сè под контрола. Уживаат кога се во центарот на вниманието и многу се друштвени.

  Кармин - розеникави нијанси.


  ДЕВИЦА

  Карактеристики - познати како перфекционисти, Девиците се многу организирани, вредни и по малку срамежливи.

  Кармин - светкави, проѕирни металик нијанси кои совршено одговараат на вашата грациозна природа.


  ВАГА

  Карактеристики - Вагите сакаат кога работите се одвиваат во хармонија. Тие сакаат луѓе, но мразат гужви. Многу се интелигенти, но истовремено и наивни.

  Кармин - романтични темно црвени нијанси, на границата помеѓу природна и црвена.


  ШКОРПИЈА

  Карактеристики - Шкорпиите се мистериозни, сексапилни, но и најстрашни од сите хороскопски знаци. Тие се одлучни, сериозни и сакаат да имаат контрола. Сакаат мистериозност и понекогаш се осветољубиви.

  Кармин - Нијанси на темно црвена, речиси на границата со кафена се софистицирани и совршени за вас.


  СТРЕЛЕЦ

  Карактеристики - Стрелците се весели, ведри и екстровертни личности кои сакаат луксуз. Понекогаш се нестрпливи и не им се допаѓа кога луѓето немаат доверба во нив.

  Кармин - Најдобар избор се нежно кафени нијанси на кармини и сјаеви.


  ЈАРЕЦ

  Карактеристики - Јарците се амбициозни, мотивирани и имаат натпреварувачки дух. Малку се егоистични и со желба да стигнат до врвот.

  Кармин - Пробајте розеникава.


  ВОДОЛИЈА

  Карактеристики - Водолијата е оптимистична и неконвенционална. Роденa е за пријателство и за неа љубовта и пријателството се неразделни.

  Кармин - смирувачки бои, неутрални нијанси на бојата на кожата се најдобри за вашата дарежлива природа.


  РИБИ

  Карактеристики - Рибите се дарежливи, внимателни и чувствителни. Многу се емотивни, креативни и имагинативни, а со сето тоа и мистериозни. Ги интересираат мистични работи и го чувствуваат подлабокото значење на животот.

  Кармин - потребна ви е силна боја за да ги избалансира вашите емоции и да ве зајакне.
   
  На Danilela, aleksin, sparkly и 5 други им се допаѓа ова.
 2. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Гами од каде ги наоѓам овие? Супер се!
  Ова не ми се погоди, шкорпија сум во хороскоп ама не ми стои црвен кармин и сл, преферирам понежни боички :*
   
  На cresa-jagoda, Belieberka666 и gami им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.465
  РАК

  Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

  Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.
  :shake: :shake: :shake: :shake: :shake: баш овие оч не ми стојат :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Абе... кај ми е постот? :^)
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Хм... освен розе(цикламастично, не знам ни јас што нијанса е :D ) и црвен, немам друг пробано :wasntme:
  Би требало ете и праска карминче да си врткам по дома, за секој случај, кој знае.
   
 6. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Па точно до негде сакам кафеавки кармини и сјаеви само да не бидат многу темни :D
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Шкорпија сум и користам црвен и кафеав кармин. Во средно дури додавав црно моливче, за да биде уште потемна боја :makeup:
   
  На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  Водолија,точно до сега нешто посилни бои од неутрални не сум ставила а и не верувам дека ќе ми стојат :)
   
 9. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Аха точно е, само би додала и дека сакам некои неутрелни бои ;)
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.084
  Допаѓања:
  199.346
  Пол:
  Женски

  Порано да, сега користам поцрвени нијанси... ама и тоа ретко. Преферирам сјај во последно време.
   
 11. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.567
  Допаѓања:
  6.335
  Tочно е горе напишаното само јас воопшто не сакам силни бои. Сакам некои понежни и посветли, ама не многу. Некад ако ме дрмне некој период сум по дарк и поише сум по црната боја и металик боите. :D
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ракчињата ги згрешиле :D Користам еден само светол, се друго е потемно и се познава онака ачик :wasntme:
   
 13. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Ау има нешто во ова. За лавчињата поготово. :) Навистина ми преовладува розовото, имам само 1 црвен кармин кој само 1 го ставив, а сето останато е розевко-најповеќе, кремасто и безбојни сјајчиња. ;) :*
   
 14. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Па скоро 80% од она што го читам за мојот хороскопски знак се поклопува со реалната слика за мене,и да обожавам црвен кармин... :devil:
   
 15. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Точно за лав. Розев кармин или розево сјајче ;)
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  89.526
  Пол:
  Женски
  За рак не е точно.
   
 17. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Погодиле за стрелец. :D
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Боооооооже се извинувам ама коооооооооолку глуп хороскоп.

  кармин + хороскопскиот знак = коњ + козметика

  Се знае кармин се бира по тенот пред се, косата, тоа што го носиш евентуално.
   
 19. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.552
  Ама ти ко да не знаеш дека хороскопскиот знак го диктира и тенот, колку плачеш на турски серии и бојата на очите на твојата вистинска љубов. :D
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  рак сум
  ама само бојата на карминот ми ја погодија ;)