1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совршен кармин според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Лице' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Водолија- неутрални бои!
    ДА!
     
  2. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    ВАГА

    Карактеристики - Вагите сакаат кога работите се одвиваат во хармонија. Тие сакаат луѓе, но мразат гужви. Многу се интелигенти, но истовремено и наивни.

    Кармин - романтични темно црвени нијанси, на границата помеѓу природна и црвена.

    Да, иако секојдневно, за на работа користам кармини во понежни и понеутрални тонови
     
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.506
    Пол:
    Женски
    ЈАРЕЦ

    Карактеристики - Јарците се амбициозни, мотивирани и имаат натпреварувачки дух. Малку се егоистични и со желба да стигнат до врвот.

    Кармин - Пробајте розеникава.
    бљааааааак :О
     
  4. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    ВОДОЛИЈА

    Карактеристики - Водолијата е оптимистична и неконвенционална. Роденa е за пријателство и за неа љубовта и пријателството се неразделни.

    Кармин - смирувачки бои, неутрални нијанси на бојата на кожата се најдобри за вашата дарежлива природа.
    Точно до некаде :D
     
  5. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.033
    Пол:
    Женски
    ОВЕН

    Карактеристики - позната како многу храбра жена, жената Овен е авантуристка, импулсивна и храбра, харизматична и самоуверена.

    Кармин - одберете силна, впечатлива боја како црвената, за да одговара на вашата природа.



    Ставив еднаш црвен кармин колку за на слика, ме пофалија другарките убаво ми стоел, ете и во хороскоп си било пишано де. :)
     
  6. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    РАК

    Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

    Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.
    погоди иако некогаш ставам црвен
     
  7. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    РАК- природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.

    скроз точно, црвен не ми ни стои да ставам
     
  8. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    ЛАВ

    Карактеристики - сакаат да имаат сè под контрола. Уживаат кога се во центарот на вниманието и многу се друштвени.

    Кармин - розеникави нијанси.

    Колку е само точно :D :D :D
     
  9. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Ич не ми погоди :D Јас најмногу користам црвени кармини.
     
  10. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Точно за Овен
    Карактеристики - позната како многу храбра жена, жената Овен е авантуристка, импулсивна и храбра, харизматична и самоуверена.

    Кармин - одберете силна, впечатлива боја како црвената, за да одговара на вашата природа.
     
  11. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    БЛИЗНАЦИ

    Карактеристики - овие дами се многу комуникативни и отворени. Паметни се и досетливи.

    Кармин - нијансите на праска совршено одговараат на вашата природа.


    Точно :D
     
  12. cute-32

    cute-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    346
    БИК

    Карактеристики - познати се како издржливи, вредни, стабилни и одлучни. Тие сакаат да го живеат животот со полна пареа.

    Кармин - нијанси на бојата на кожата со примеси на виолетова или розеникаво-виолетова.
     
  13. Schmetterling4

    Schmetterling4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    ВАГА

    Карактеристики - Вагите сакаат кога работите се одвиваат во хармонија. Тие сакаат луѓе, но мразат гужви. Многу се интелигенти, но истовремено и наивни.

    Кармин - романтични темно црвени нијанси, на границата помеѓу природна и црвена.
    ВАГА

    Карактеристики точно, но за боја на кармин НЕ.Баш спротивно воопшто не ги сакам јаките бои посебно не црвена.Повеќе сум за неутрални бои и нежно розевки. :)
     
  14. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    РАК
    Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.


    Воопшто не е точно за мене. Баш сакам да екпериментирам со потемни (есен/зима) или интензивни бои (пролет/лето), а и многу подобро ми стојат отколку неутралните.
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ДЕВИЦА

    Кармин - светкави, проѕирни металик нијанси кои совршено одговараат на вашата грациозна природа.

    Апсолутна утка! Кармините со дискретен бисерен сјај некако може да добијат зелено светло ама дефинитивно ни светкавите ни металик нијансите не се за мене.
     
  16. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    БИК

    Карактеристики - познати се како издржливи, вредни, стабилни и одлучни. Тие сакаат да го живеат животот со полна пареа.

    Кармин - нијанси на бојата на кожата со примеси на виолетова или розеникаво-виолетова.
    Така некако, повеќе на розева :) :) :)
     
  17. Marijasp

    Marijasp Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    РАК

    Карактеристики - Раковите ја обожаваат својата куќа, уживаат кога го поминуваат времето со пријателите и со семејството и многу се емотивни. Со овој знак владее Месечината, па така им се менува и расположението, од весели и забавни брзо се трансформираат во нерасположени и намуртени.

    Кармин - природни и неутрални нијанси со бојата на кожата се најдобри за вас.
     
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Јас сум рак но не се согласувам баш дека неутрални нијанси ми стојат најдобро. Најдобро ми стојат темни нијанси.
     
  19. majjst

    majjst Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Jas sum bliznak u uopste ne koristam tonovite sto tuka se napisam tuku nijansi na crveno....sto mislat drugite?
     
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    ДЕВИЦА

    Карактеристики - познати како перфекционисти, Девиците се многу организирани, вредни и по малку срамежливи.

    Кармин - светкави, проѕирни металик нијанси кои совршено одговараат на вашата грациозна природа.

    Ич не ме погодиле. Обожавам јаки темни бои, поготово црвен кармин и сите нијанси на темно црвено. :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.