Совршен план за поминување на викенд

Дискусија во 'Слободно време' започната од Ciearra, 7 декември 2018.

 1. Ciearra

  Ciearra Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Идеи како да се помине викендот, како вие се опуштате после стресот и обврските на работа?
  18015D58-DBAB-4065-AEA3-9244367532B7.jpeg
   
  На marchi-cool, minne992, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Секс. Ако се нема можност за секс, тогаш мастурбирање.


  А после оди каде сакаш :)
   
  На DAngel, buba4e89, thequeen95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Топло ќебенце, топло чоколадо и супер серија или филмче.
   
  На Billy Idol, Ladybbc, vaga95 и 8 други им се допаѓа ова.
 4. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Во животот нема совршенство така што нема ни совршен викенд:)
   
  На kikin, Ygritte, naturallmess и 4 други им се допаѓа ова.
 5. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  Секогаш различно. Зависи како сум расположена.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ciearra

  Ciearra Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Тоа знаеме но самите можеме да гледаме со такви очи е да си направиме се да е совршено :sun:
   
 7. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Тогаш гледаш во илузија а не во совршенство.
  Еве за мене пример за исполнет викенд е убаво да се наспијам а ако ми допушта буџетот и времето и да прошетам некаде.
   
  На cresa-jagoda, Dust и Rama им се допаѓа ова.
 8. Ciearra

  Ciearra Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Илузија или совршенство, ако сами не направиме да ние убаво никој нема да ни направи. И јас би избрала да се изнаспијам но овој викенд работам. (facepalm)
   
 9. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Некогаш илузијата не е убава а совршенство не постои.
  Убаво можеш да си направиш да ти е и кога викендот е работен:)
   
  На DEJAN.SKROMEN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ciearra

  Ciearra Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  На пример како од 06h. станувам цел дена на нозе до 15h :worried::?:
   
 11. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.612
  Пол:
  Машки
  Најчесто шумска прошетка или играјќи цел ден на компјутер во затемнета просторија со некое пивце.
   
 12. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Еден од начините е да си дадеш отказ и нема да те загрижува ова.
  Другиот начин е да си прифатиш дека тоа време 6-15 и тие денови од неделата ти се работни и да се потрудиш да си ги разубавиш како тебе ти одговара во граници на работата нормално, нема таму да отидеш и да се изнаспиеш јер је викенд:D
   
  На DEJAN.SKROMEN му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Спијам до покасно, без аларм, со спуштени ролетни и си дозволувам да се наспијам колку сакам за да го одморам телото. Слушам музика кога ќе станам, нешто релаксирачко. Недела дозволувам да ми e cheat day, другите денови пазам да се хранам поздраво, но во недела си пружам нешто покалорично, а исто и си правам третмани за убавина, цел саат се бањам и си се опуштам. И спремна сум за новата работна недела. :D
   
  Последна измена: 8 декември 2018
  На cresa-jagoda, Dust, GoodGirl45 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.954
  Допаѓања:
  12.600
  Пол:
  Женски
  За мене совршен план за поминување на викенд е најпрво убаво да се изнаспијам да се релаксирам со кафе да си ги завршам домашните обврски па да прошерам на кафе и да се видам со блиските. Да си направам спа и нега на себеси телесно и духовно. И од понеделник стресот може да почне.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.658
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку опции:
  1.Да спијам цел ден во црна темница |-)
  2.Да лежам по цел ден и да гледам серии и да гнетам.
  3.Да одам во Охрид
   
  Последна измена: 8 декември 2018
  На Ygritte и eli25 им се допаѓа ова.
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Искрено ќе признам дека јас на работа повеќе одмарам отколку дома..просто кажано, јас за викендите се исцрпувам од работа и едвај чекам понеделник за да одам да одморам.
  Викендот ми поминува во перење, готвење, чистење, пеглање..ма у пм.:@
   
  На Kitten, Fontana и toogood им се допаѓа ова.
 17. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Женски
  На планина ... :inlove:
   
  На Billy Idol и dayla им се допаѓа ова.
 18. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.756
  Допаѓања:
  51.973
  Пол:
  Машки
  Да бе мечки да ме изедат,баш совршен викенд :worried::|
   
 19. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Женски
  Поверојатно е волци :tmi:
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 20. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.570
  Допаѓања:
  3.266
  Да, ама ако се вакцинирани мислам дека не е проблем.
   
  На melnicanecot, mazikeen, dayla и 1 друга личност им се допаѓа ова.