1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совршен план за поминување на викенд

Дискусија во 'Слободно време' започната од Ciearra, 7 декември 2018.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.235
  Допаѓања:
  66.837
  Пол:
  Женски
  Мојот совршен викенд се состои од спиење до 11 часот :lol:,цел ден гледање серии и филмови,превкусно капучино и чоколадо,слушање музика и сето ова во друштво на мачорот(а се надевам дека во иднина ќе имам дечко со кој ќе можам така да се опуштам). :)
   
  На Billy Idol и marchi-cool им се допаѓа ова.
 2. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.081
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  Абе ако те изедат, изеден си. Дали се вакцинирани или не, те изеле, чао, те нема (facepalm):rofl::rofl::rofl:
   
  На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  22.683
  Совршено поминат викенд у моите очи се состои првенствено од квалитетен сон. После дневна прошетка некоја во природа со љубовта моја :inlove::sun:, или дружба со семејството.
  На крајот од денот, релаксација со добар филм или книга. :~:
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.755
  Допаѓања:
  10.150
  Пол:
  Женски
  Има пар работи што ги правам секој ден, во она слободно време што си го посветувам на себе си. Книга, серии, кантер, итн. Но има едно нешто што ми е најглавен филтер, а тоа е Градски парк. Ја имам среќата да живеам во близина, па можам во било кое време да отидам. Често ако сум под повеќе стрес, одам наутро доколку сум втора смена. Не чекам викенд.
  А за некое чудо, баш овој викенд после неколку месеци конечно ми беше слободен. И сабота и недела. Се' што ми причинува задоволство направив. Прво, се наспав. Второ, сабота ми беше ден за луѓе, а недела ден за себе. Односно, во саботата, денски бев на кафенце со другарките, а вечерта излегов со дечко ми. Во неделата денски бев сама во парк, стандардно шетав и слушав "Ear Biscuits" подкаст, ги изнаодев сите патеки, околу сите езерца. Пиев топло макијато со амарето. Остатокот од денот го поминав дома, ручек, бањање, маска на лице, некоја партија кантер, музика и книга. Во последно време, најмногу ме релаксира: масло во ламба, ќебе, книга, чај и чил музиче. Тоа ми е секојдневниот филтер. Само вчера имав време да го дуплирам.

  Во кратки црти, ако ја имам привилегијата да ми се слободни и сабота и недела, еден ден би го поминала во дружење со луѓе, а еден ден во дружење сама со себе. Не знам тебе што ти е кејф да правиш, ама јас би шетнала, би читала книга, би изгледала пар епизоди или филм, ви се тинтрала со козметики, би си готвела тоа што ми се јаде. Treat yo' self.
   
  На Billy Idol и marchi-cool им се допаѓа ова.
 5. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Совршен викенд?

  За мене во некој спа центар да се опуштам убаво зачинето со некоја вкусна храна :)

  Да си уживам и да си ги наполнам батериите за следната работна недела :)
   
  На DEJAN.SKROMEN и daylight им се допаѓа ова.
 6. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.293
  edna planina da se osvoi, topol obrok, priguseno svetlo I dobra kniga, filmce,...… :$
  Sekoj vikend mi e specialen zosto ne rabotam nikakvi domakinski raboti :mm:
   
  На daylight, Billy Idol, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Billy Idol

  Billy Idol Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  2.136
  Допаѓања:
  21.743
  Пол:
  Машки
  Совршен, овој период најверојатно би бил поминат со партнерка во некое од нашиве планински села, рурална идила, некоја викендичка, камин и времето да тече само и само за нас.

  Сепак, животот далеку ми е од совршен па идеален би бил доколку еден ден го поминам со друштво, дали било во природа, во некој ресторан во околината на градот или пак во некој соседен град. Вечерта може да се присуствува на некоја фина свирка на некој локален бенд или пак да се виси во парк уз гитара и пивце/винце. Неделата ќе ја посветам на семејството, топол домашен ручек подготвен од рацете на мајка ми, цела потесна фамилија собрана на маса, играње со внуката, многу љубов, смеа, дружба.

  Се разбира ќе си посветам време и на себе, серии, книги, филмови, фудбал, јутјуб. Ама тоа ми е повеќе рутина отколку нешто специјално и посебно.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 8. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.307
  Да знам, ама имало некоја територија на заговор дека преку вакцините наводно волците станувале автистични па не напаѓале...
   
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.002
  Допаѓања:
  89.939
  Прво одам на аеробик,доаѓам дома следи долг туш,подмирувам и успивам дете и си ставам црвено вино :)
  Порано шетавме многу, тоа ни беше издувен вентил, ама сега со малото,работата,преуморна сум и мечтаам само за дома :l:
   
 10. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  2.599
  Пол:
  Женски
  Јас би продолжен викенд. Во Египет. Едно десетина дена. pyramidsabove.jpg
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  Прошетка во природа со семејството и пријателите, со посета на манастир и ручек во некој добар ресторан.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.