1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совршен план за поминување на викенд

Дискусија во 'Слободно време' започната од Ciearra, 7 декември 2018.

  1. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.655
    Допаѓања:
    116.445
    Пол:
    Женски
    Мојот совршен викенд се состои од спиење до 11 часот :lol:,цел ден гледање серии и филмови,превкусно капучино и чоколадо,слушање музика и сето ова во друштво на мачорот(а се надевам дека во иднина ќе имам дечко со кој ќе можам така да се опуштам). :)
     
    На Billy Idol и marchi-cool им се допаѓа ова.
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Абе ако те изедат, изеден си. Дали се вакцинирани или не, те изеле, чао, те нема (facepalm):rofl::rofl::rofl:
     
    На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Совршено поминат викенд у моите очи се состои првенствено од квалитетен сон. После дневна прошетка некоја во природа со љубовта моја :inlove::sun:, или дружба со семејството.
    На крајот од денот, релаксација со добар филм или книга. :~:
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Има пар работи што ги правам секој ден, во она слободно време што си го посветувам на себе си. Книга, серии, кантер, итн. Но има едно нешто што ми е најглавен филтер, а тоа е Градски парк. Ја имам среќата да живеам во близина, па можам во било кое време да отидам. Често ако сум под повеќе стрес, одам наутро доколку сум втора смена. Не чекам викенд.
    А за некое чудо, баш овој викенд после неколку месеци конечно ми беше слободен. И сабота и недела. Се' што ми причинува задоволство направив. Прво, се наспав. Второ, сабота ми беше ден за луѓе, а недела ден за себе. Односно, во саботата, денски бев на кафенце со другарките, а вечерта излегов со дечко ми. Во неделата денски бев сама во парк, стандардно шетав и слушав "Ear Biscuits" подкаст, ги изнаодев сите патеки, околу сите езерца. Пиев топло макијато со амарето. Остатокот од денот го поминав дома, ручек, бањање, маска на лице, некоја партија кантер, музика и книга. Во последно време, најмногу ме релаксира: масло во ламба, ќебе, книга, чај и чил музиче. Тоа ми е секојдневниот филтер. Само вчера имав време да го дуплирам.

    Во кратки црти, ако ја имам привилегијата да ми се слободни и сабота и недела, еден ден би го поминала во дружење со луѓе, а еден ден во дружење сама со себе. Не знам тебе што ти е кејф да правиш, ама јас би шетнала, би читала книга, би изгледала пар епизоди или филм, ви се тинтрала со козметики, би си готвела тоа што ми се јаде. Treat yo' self.
     
    На Billy Idol и marchi-cool им се допаѓа ова.
  5. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Совршен викенд?

    За мене во некој спа центар да се опуштам убаво зачинето со некоја вкусна храна :)

    Да си уживам и да си ги наполнам батериите за следната работна недела :)
     
    На DEJAN.SKROMEN и daylight им се допаѓа ова.
  6. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    edna planina da se osvoi, topol obrok, priguseno svetlo I dobra kniga, filmce,...… :$
    Sekoj vikend mi e specialen zosto ne rabotam nikakvi domakinski raboti :mm:
     
    На daylight, Billy Idol, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.905
    Пол:
    Машки
    Совршен, овој период најверојатно би бил поминат со партнерка во некое од нашиве планински села, рурална идила, некоја викендичка, камин и времето да тече само и само за нас.

    Сепак, животот далеку ми е од совршен па идеален би бил доколку еден ден го поминам со друштво, дали било во природа, во некој ресторан во околината на градот или пак во некој соседен град. Вечерта може да се присуствува на некоја фина свирка на некој локален бенд или пак да се виси во парк уз гитара и пивце/винце. Неделата ќе ја посветам на семејството, топол домашен ручек подготвен од рацете на мајка ми, цела потесна фамилија собрана на маса, играње со внуката, многу љубов, смеа, дружба.

    Се разбира ќе си посветам време и на себе, серии, книги, филмови, фудбал, јутјуб. Ама тоа ми е повеќе рутина отколку нешто специјално и посебно.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Да знам, ама имало некоја територија на заговор дека преку вакцините наводно волците станувале автистични па не напаѓале...
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Прво одам на аеробик,доаѓам дома следи долг туш,подмирувам и успивам дете и си ставам црвено вино :)
    Порано шетавме многу, тоа ни беше издувен вентил, ама сега со малото,работата,преуморна сум и мечтаам само за дома :l:
     
  10. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Јас би продолжен викенд. Во Египет. Едно десетина дена. pyramidsabove.jpg
     
  11. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Прошетка во природа со семејството и пријателите, со посета на манастир и ручек во некој добар ресторан.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.