1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соковник и блендер

Дискусија во 'Дом' започната од Mimi123, 26 август 2012.

  1. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    5.036
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најдобар соковник е hurom, воошто не треба да се мисли за квалитетот, но доколку сте во можност од европските земји да се купи, бидејќи овде не се знае од каде што се носи и нормално е човек да се сомнева во квалитетот на соковниците кај нас, јас го земав од Италија 83.000ден (има и поевтини од истата марка) и подобар соковник немам користено до сега, прескап е да, но вреди веќе 4 години го имам и секој ден цедам и споредбата со другите соковници е нула, ми се расипувле за година, две мах,
    добри соковници кај нас од neptun, другарка зема BOSCH 13.000 и нешто беше и е задоволна со 150wati.
    Сепак, за мене хуром сега за сега е број 1 соковник и не ги жалам парите, бидејќи секој ден го користам.
     
    Последна измена: 5 февруари 2024
    На Didajo и anggell им се допаѓа ова.
  2. Nairobi88

    Nairobi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2019
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Хуром го меркам подолго време но ме премислуваат поделени мислења, во некои кометари пишуваат дека сокот е многу густ, скоро како од блендер, а некаде дека е бистар.
    Јас сакам соковникот да ми даде бистар сок па затоа не знам дали да плуснам толку пари кога не знам што ќе добијам на крај. Може ли да ми кажеш ти од лично искуство дали хуром вади бистар сок, значи бистар како од центрифугален соковник, без талог и пулпа, да не го прецедувам. Фала
     
  3. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    5.036
    Пол:
    Женски
    Густ? Немам приметено, барем кај мојот соковник, иначе можеби зависи нешто од ватите, мојот е 100w и супер е, многу сум задоволна, скапо го земав ама не жалам, многу сок испаѓа, а малце овошје ставам.
    Мојот е hurom pro
     
  4. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    3.028
    Допаѓања:
    11.112
    Пол:
    Машки
    Каде се продаваат резервни делови за нутри булет, како на пример резервни сечила?
     
  5. Tete Capdevila

    Tete Capdevila Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Дали некој го користел блендеров, да сподели искуство?
     

    Прикачени фајлови:

  6. moresokolpie

    moresokolpie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Блендирате ли мраз во Нутрибулет 600 вати?
     
  7. Didajo

    Didajo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    500
    Пол:
    Женски
    Jas go zemav pred mesec dena dobar e. Zadovolna sum.
     
  8. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.235
    Допаѓања:
    10.000
    Пол:
    Женски
    Мраз и врело не треба да се става. Читав на многумина и направило проблем. Јас немам пробано. Секогаш ако ставам замрзнато овошје обично дека блендирам со вода или бадемово млеко чекам прво некое време па потоа блендирам.
     
  9. Maca Macka

    Maca Macka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    2.816
    Пол:
    Женски
    Ми треба препорака за блендер, но испробано да блендира и мраз или еве барем замрзнато овошје.
    Имам еден на Филипс на кој стои дека блендира и мраз, но ако нема течност во садот ништо апсолутно не блендира.
     
  10. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.477
    Допаѓања:
    38.114
    Пол:
    Женски
    Препорака за блендер кој добро блендира јаткасти плодови?