1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзите на Џенет

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Принцезичка1, 9 јуни 2020.

 1. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.394
  Пол:
  Женски
  Од понеделник до петок на Сител во 19:45 се емитува нова љубовна серија "Солзите на Џенет".
  Главен лик е убавата Џенет Јилмаз, која била напуштена од мајка и како бебе, а за неа се грижела баба и Мукадес.
  Џенет се борела храбро во животот и стигнала до последната година на студии по архитектура, работи напорно за да го заврши факултетот и да се вработи за да и помогне на баба и.
  На денот на дипломирање нејзината другарка Мелиса ја запознава со мајка и Арзу која и нуди работа во една престижна компанија.Џенет ја прифаќа понудата и почнува со работа, а таму го сретнува другарот од детство Селим и се вљубуваат.
  Мелиса ќе се обиде да ја спречи нивната врска бидејќи и таа е вљубена во Селим, а нејзина подршка ќе биде мајката на Џенет.
  Серијата всушност започнува кога Арзу ќе го види белегот на грбот на Џенет...
  cennetserijanasitel1.jpg

  Дали вие почнавте да ја гледате серијава и како ви се допаѓа?:?:
  Јас ја гледав на реклами, ама се сфатив.:lol:
  Ми се допаѓа кога децата што се оставени од родителите се борат сами во животот и стануваат 100пати подобри од родителите.(highfive)
   
  Последна измена: 9 јуни 2020
  На poi, Sarence, Nightwish11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Уште една серија од редот на уништените тажаленки, како секоја втора

  Серија со многу добар почеток, уништено продолжение и урнебесно лош крај

  Серијава ја гледав на нет кога одеше во турција, ама НЕ БИ МУ ЈА ПРЕПОРАЧАЛ НИКОМУ!!!
   
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  1.998
  Пол:
  Женски
  Zoshto?Pak nekoja tragedija 8-|
   
 4. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Аман зарем до толку е лоша?
  Ваљда не е до толку забегана како "Сестри".:|

  И колку епизоди има, се надевам нема 100 години да трае.:whew:
   
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Тежок крај,ама не е потполно лош.Мајката и ќерките ќе се обединат. :wasntme:
  @ohlalalala 36.Нашиве секако малку ќе ја растегнат. :D
   
  На ohlalalala и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Не е работата дека трагичен крај ќе има
  Работата е дека после се што ќе се ислучува, крајот е глуп

  Плус, цело време вртат во круг

  Серијава е глупа, одвај ја догледав

  Сестри е светлосни години подобра
   
 7. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.642
  Пол:
  Женски
  Кога ќе дознае Џенет дека мајка и на Мелиса и е и нејзе мајка? Ќе и помага ли во работата мајка и?
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Има уште многу, цело време ќе вртат во круг
  Арзу де ќе биде од кај Џенет, де против неа за да не се открие вистината.
  SPOILER]
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  1.998
  Пол:
  Женски
  Sto e vinovno devojceto? Nishto ne znae ,a sepak e navredena. Hmm zar postojat takvi majki:wasntme:
   
 10. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Гледав последната епизода мајката ќе биде со двете ќерки, ќе бидат киднапирани и затоа ќе го убијат таткото на Џанет за да се ослободат девојките, 36 епизоди има јас само почнувам и не гледам редовно ни една ама ме интересираше крајот затоа гледав. Во последната епизода ќе биде свадата на Џанет и оној архитектот како се вика, а сестра и ќе биде сама и ќе се запознае со еден гостин,пејач на свадбата и така ќе завриши. Нивната мајка веројатно ќе биде добра на крајот и ќе се смири со нејзината мајка односно бабата која ја одгледа Џанет.
   
 11. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  @Iva9612 На Џенет мислиш.Џенет ќе биде со Селим.
   
 12. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  да да , леле Џанет сум напишала хахах се извинувам многу ;):(
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  И мене така некад ми се прави.До тастатурата е као демек те поправа.
   
 14. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.703
  Допаѓања:
  9.172
  Пол:
  Женски
  Џенет Џексон
  [​IMG]
   
  На Angie1432 и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 15. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.023
  Допаѓања:
  26.501
  Џенет is the new Жанета :D
   
  На Mami3 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.804
  Допаѓања:
  10.920
  Пол:
  Женски
  Ќе преживее ли бабата?
   
 17. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  Ќе преживее :)
   
  На Принцезичка1 и piksooki им се допаѓа ова.
 18. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  1.557
  Некој нека ми објасни зошто Асуман ја оставила Џенет? Кој е таткото на Џенет? И чива мајка е бабата со која живее Џенет?
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Од кај ти е Асуман?
  Џавидан е старото име на Арзу,мајката на Џенет.
  Како што тврди,ја оставила оти сакала подобар живот.
  Бабата е мајка на таткото на Џенет,колку што сфатив.
   
  На Nightwish11 и Amelia им се допаѓа ова.
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  1.557
  Леле од каде ми дојде Асуман :D:D , За Арзу мислев. А кој и е татко на Џенет и како Арзу успеала да влезе во таа фамилија, зошто свекорот толку ја подржува. И што и е на Арзу таткото на Селим, така мислам се викаше тој што ја сака ЏЕНЕТ, и ги знае на Арзу сите тајни.