1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзите на мојата ќерка (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 9 јуни 2013.

  1. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Вчера ја гледав последната епизода. Серијава има прекрасен крај! Навистина.
    Би било уште поубаво ако не починеше Суреја. Тоа ми е единствена замерка.Многу ми е жал за неа.
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Aј дај линк кај што ја гледаше :)
    Суреја од што ќе умре?
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ја гледам редовно
    уште кога ја прикажуваа реков оваа серија ке ја гледам
     
  4. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    ке ја изгази кола бремена ;(
     
  6. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Подоцна Мехмет ќе се ожени со друга и со неа ќе има близначиња-машко и женско, како што требаше да има со Суреја. Многу тажно и неправeдно за Суреја. Само тоа ми е криво. Инаку крајот е се супер, освен тоа.
     
  7. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Ја немам гледано од понеделникот, моментално сум на одмор па затоа неможам.. Ај ако не ве мрзи раскажете ми што поинтересно се случи неделава :$ :$ :$
     
  8. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Муса ми иде на нерви |(
    А и овој комшијата Али ли се викаше, почна да ме нервира, само нешто чепка, само испитува, љубоморен...аман :D
     
  9. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Ќе се смират ли Зехра и оној како го викаа?? Мислам дека е на прагот да му прости, ама кога ќе дознае за тоа штo му го направил на Муса, незнам :D
     
  10. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Ќе се смират, по некое време пак сите заедно ( Зехра,Ибрахим и Дерја ) ќе живеат во нивната куќа.
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Нели Ибрахим ќе умреше ? :^)
     
  12. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Не знам. Некое време тие ќе живеат заедно.Но подоцна, можеби тој ќе умре.
    Кога ја гледав последната епизода него го немаше ... :?:
     
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  14. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    eeeee ???
    Што со 33 епизода..? :geek:
     
  15. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Овој Исмаил ќе биде ли со Дерија?Психопат стана.Нека одговори некоја со спојлер. :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Да бе, ке се земат.Психопат ,ке и прави триста проблеми.Еднаш ке ја грабне и ке ја однесе во некое село,ке ја вратат татко и и мајка и дома а таму ке биде и Муса. Ибрахим и зена му ке се скараат. Ибрахим ке и вика на Зехра дека она и дозволила слобода. А Зехра ке му каже, ти ли најде да збориш. Ти не само што одеше со други жени туку и на Зејнеп и се пушташе. И тогаш он ке и врзе шамар а Муса ке збесне. Ибрахим ке избега од дома.После тоа Ибрахим почнува истата песна, па по жени и со намеара да го утепа Исмаил. Зехра и Дерја се спакуваат и пак се враќаат во хотелот.Еден ден Ибрахим ке се опијани, ке го најде Исмаил и ке пука во него,од таму ке оди кај Зејнеп која е бремена од МУса и во незе ке пука пред очите на Муса и Гонџа и на крај сам ке си пука во глава.И пак на крај Дерја и Исмаил се земаат, Ама свадба ке прават откога Ибрахим ке умре.
     
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Знаев дека овој Ибрахим никогаш нема да стане човек. И на таквите кои еднаш ќе изневерат не треба да им се простува и да им се дава втора шанса, затоа што тој што те изневерил еднаш, ќе те изневери повторно. :!:

    Јас да сум на местото на Зејнеп или Зехра никогаш, ама баш никогаш не би му дала втора шанса на Муса или Ибрахим. Каде им бил тогаш паметот кога ги изневерувале своите прекрасни жени, зарем сега ќе глумат некаква љубов.

    А Муса си е и самиот крив што си дозволил да ја изневери Зејнеп, затоа што без разлика кој и да му ја мести другата жена, тој треба да биде свесен што прави и дека има сопруга која премногу го сака и дека треба вистински да ја сака, цени и почитува. :!:
     
  18. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    И што е за чудо оваа гуската Зехра од кога ке се разбере дека Ибрахим пукаше во сите па на крај и во себе ке се утепа од плачење па Муса ке сака да ја носи на лекар а таа ке му се развика дека го мрази оти заради него Ибрахим се утепал. А Муса пак од кога ке се зближи со Зејнеп и кога сите ке мислат дека ке се земат,дури мислам и дека се земени, не ми текнува, или живеат заедно во иста куќа и после тоа Зејнеп го напушта и се враќа во старата куќа,пак спие со Ајше и она остнува бремена. Кога Зејнеп дознава му врзува шамар а неговото оправдување е демек : Знаеш, кога се случи тоа јас и ти не бевме договорени дека ке се земеме.После тоа и Зејнеп останува бремена и потоа пак се враќа кај Муса.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А кој е тој со кого ќе се омажи Гонџа, нели сега е со тој од нејзин клас Емен (мислам така се викаше), од каде ќе се запознае со овој?????
    [​IMG]
     
  20. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Не знам каде ке се запознае ама ке остане трудна од него и ке разберат случајно кога ке и се слоши и ке ја однесат во болница. Кога ке разбере Муса ке и вика и ке и врзе шамар, ама после ке се земат. Тој се вика Башар. Ке живеат заедно ама он ке почне да пие па ке се разделат па пак ке се смират.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.