Форумџика на годината 2020

Солзи на есента (Son bahar) [A1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vitorija, 9 мај 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Ја гледате ли серијава, јас откако ги изгледав првите две епизоди викендов мислам дека е одлична.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  34.368
  Пол:
  Женски
  Солзи на есента (Sonbaharın Tears)

  насловот на турски е Sonbahar (есен). Ја загледав и мислам дека ќе да е интересна :)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Фала на корекцијата, :) Го поправив :) :hai:
   
 4. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Мене оваа серија многу ми се допаѓа... :)
   
 5. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  зараза се овие турски серии на секој канал по десетина дават ај и оваа почнав да ја гледам добра е на почетокот ке видиме понатаму
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  46 епизоди има.
   
 7. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  ах, тај филм ми е многу интересенн и многу сакам да го гледаам не го испуштаам :rofl: :lol:
   
 8. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Ја загледав од 1 епизода и многу ми е интересна :inlove:
  Ќе ја има денес?
   
 9. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  И јас ја гледав интересна е,но кога паѓаат лисјата ми е повеќе ;)
   
 10. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Така е, оваа е обична типична љубовна сапуница каде главните ликови завршуваа заедно и среќно до крајот на животот :lol:
  Додека лисјата е нешто сосема друго и обработува различни теми и настани од секојдневниот живот кои му се добро познати и му се случуваат и на македончето :D
  Но она што ја прави уште подобра е беспрекорната синхронизација, алал да им е тие актери сосем се внеле во улогите и не рецитираат туку (глумат) искажуваат и емоции
   
 11. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  прекрасна серија, токму како за мене е, ја гледам од првата епизода, а немав намера да започнам да ја гледам, но ете се навлеков и на неа, сега не испуштам ни делче.. дали некој знае што ќе се случува во понатамошните епизоди?
   
 12. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Ќе ја дават ли серијава веќе :devil:
  Само нешто ја одложуваат...
   
 13. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Серијата е прекрасна,само што престанаа да ја дават? :^)
   
 14. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  231
  Ја даваат вчера ја гледав и во саботата имаше.
   
 15. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Интересна содржина ама глумциве |( :tmi:
  И тоа Дац ко ќе се почне со тоа гласот :puke: уфф некако не ме влече само поради ова ...
   
 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Јас мислам дека Дац убаво го доловува ликот и сите останати ми се супер затоа што овој турскиов баш и не ми е некако пријатен за слушање
   
 17. Ingaa

  Ingaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Серијата е доста добра ама и тажна за гледање :(
   
 18. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  А Дац го синхронизира главниот лик ли, тој со Сабиха :?:
   
 19. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Гледав една-две епизоди чисто случајно и не е лош филмот, ама главниот лик Сабиха ли или како и да се викаше ме изнервира со преголемата гордост и инат. Во кои термини го даваат филмот?
   
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Секој ден после вестите на а1, во терминот на кога лисјата паѓаат, 19:45.