1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи радосници!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Teff, 23 јануари 2011.

  1. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    рикла сум си не викам не :D
    за арно за убавоо овде сме :D
    од среќа дечко ми со неговите нежни зборови или после некое изненадување
    а мајка ми ... секогаш кога ќе ми каже СЕ ГОРДЕАМ СО ТЕБЕ !
    и како да не плачаммммммммм :D
     
  3. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Сум плачка.Се расплкувам дури и на крајот на цртан филм.
    Ама секојдневни ситници за некого може и безначајни ,мене знаат да е трогнат.
    Кога се продив со син ми,кога го слушнав плачот на бебето.
    Кога се породив со ќерка ми.
    Сега кога се поголеми,на приредби,доделување на сведителства и дипломи,како горда мама,заплакувам.
    Секој успех на моите блиски знае да ме направи среќна и да се расплачам.
    И некоја убава
    многу ретко,но сепак имало
    романтична порака од мојот антиромантичен маж,ме расплакува.
     
  4. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Само еднаш имам плачено од среќа и тоа кога моето момче ми напраи огромно срце(низ целата соба).Најсреќна бев тогаш и почнав да плачам од среќа :lol: Дури и чудно ми падна хх ...
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Ауу, емотивна сум. :emo:
    Еднаш памтам, по 2 години ја видов една другарка, и почнав да плачам, толку што бев среќна што ја видов.
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    паа долго време го немам направено тоа...но се сеќавам кога братучедми дојде тука после 1год отсуство ради факултетот (премногу сме блиски) и почнав да плачам од што бев среќна дека дојде...
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Никогаш не сум плачела од радост и незнам како може усвари да се плаче :^)
     
  8. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Поголема плачка од мене нема 100%!
    Си плачам за се'. Не дај боже да ми се развика некој, ем ќе се дерам, ем ќе плачам! :lol:

    Дури и од радост.
    Моите беа ''цели'' 3 дена во Србија. Кога дојдоа... можете да замислите. :wasntme:
     
  9. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Многу сум емотивна и многу често плачам дури за најмали ситници, плачам кога гледам филм со тажен крај, плачам кога ќе ми се развика некој, а не ево право, ме погодуваат многу тешките зборови, плачам кога че видам нешто што многу ме растажува........во принцип си плачам стално и можам да се наречам GOLEMA плачка :D
     
  10. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Солзи и солзи радосници е имало во мојот живот.Памтам датуми,години,моменти,река од солзи радосници.Денес ги имаше на моето лице плачев од срека пред колегите мои на работното место добив договор за работа ,унапредување ке зимам плата со високото образование.Солзите сами течат радосна сум посакувам почесто да ги има на моето лице во иднина.
     
  11. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Мислам дека се се почести. Се обидувам да се воздржам, но некако сум немоќна за тоа.
    Можеби за некој смешно и чудно, но веднаш ми наидуваат солзи кога читам, гледам дека некој е среќен и радосен. Дека е исполнет и како на мене се да се копира. Соочувствувам со нив и мислам дека мене тоа ми се случува, иако може и да се на другата страна на светот. Навистина сум за никаде :$ .

    А најмногу за одредени личности, кои кога ќе ми пишат по лп, дека се добро и им се случило нешто убаво. Искрено сонце ме грее :sun: и солзи ми потекуваат :rain: (морам да подвлечам, радосници).
     
    На JingYang и Srekicka им се допаѓа ова.
  12. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Најубо е кога плачиш од среќа.. :) Дечко ми е главен виновник за ова мое “растажување‘‘ ..:)
     
  13. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Да најубаво е... Првпат се расплакав од среќа на свадбата на татко ми и жена му, даде прекрасен говор....Сепак чудно ми беше што се расплакав баш тогаш од огромна среќа... :wasntme:
     
  14. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    Јас никогаш не плачам.Било за радост или за тага
     
  15. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Ова ми се случува се’ почесто и почесто! А главен “виновник’’ е дечко ми! Толку многу ме изненадува, толку многу ме усреќува, немам зборови да го изнафалам! :lol:
    Ете вчера два пати ме изненади, а јас кутрата незнам како да реагирам на изненадувања, на работи што не сум ги планирана однапред, па си се исплакав така убаво од среќа!
    Се топам покрај него, се топам!! :inlove: :inlove:

    [​IMG]
     
  16. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Да се смеам или да плачам? :D ;(
     
  17. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Ауу најубаво е кога плачеш од среќа..^^^
     
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: Мммм..прекрасно чувство.Навистина нема поубаво.Секој кој сака да ме расплаче од среќа прво треба да смисли добра причина.Итоа многу добра.Ако сум премногу среќна безразлика за што се работи,ич не ми е срам да заплачам додека пак кога сум тажна и до некаде срам ми е да се лигавам.. :!:
     
  19. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    јас сум голема плачка се расплакувам мн лесно..и за добро и за лошо..денеска додека одев на факултет се симнав од трамвај и поминувам улица и гледам како една девојка мои години во инвалидска количка се мачи да ја помине улицата а нели дека има пруга кај што поминува трамвајот и тешко иде со раце да ја туркаш количката и имаше гужва а јас се најдов баш позади нејзе и земав ја фатив количката и и помогнав да помине ја истуркав до патеката за колички и девојчето онака со полни очи солзи ми се заблагодарува и јас се расплачав и земав ја гушнав :( а не ја ни знам прв пат ја гледам ама мн ми падна жал...
     
  20. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Или ,,ни на мртво плаче ни на живо се смее,, 8)

    Ако долго време се смеам и наместо да пуштам во гаќичките пуштам некоја солза радосница :D , али што имаме еден пријател е тој е жива комедија. Полн со емоции и солзи радосници на секое смеење. Буквално ваков е
    [​IMG]
    по емоционален човек до сега не сум сретнала. Се смее, плаче и блика од емоции :)