1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи (Elveda Derken)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RIRIFENTY, 16 септември 2012.

 1. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Наскоро! :)
  играна серија тогаш мислам дека Збогум се викаше а сега Солзи.. ке ја даваат повторно.. |(
  Инаку интересна серија.. мајка на две девојчиња има рак во главата :( таа има среќен живот со нејзиниот сопруг и двете девојчиња се додека еден ден и остава порака во која им објаснува зошто ги напуштила ии таа порака можат да ја гледаат кога ке наполнат 18 години..
  таа ке замине на операција сигурна дека ке умре.. ;( .. но за среќа ке се излечи а нејзиниот доктор е момчето на нејзината помала сестра кој не ја сака неја туку постарата сестра (болната).. :o
  Еден ден ке посака да се врати но нејзиното семејство започнало нов живот нејзиниот сопруг ке се залуби во дадилката на нивните девојчиња бидеќи по нејзиното заминување тој мораше да земи дадилка за девојчињата неаа многу ке ја засакаат и девојчињата и нивниот татко..
  Но кога ке се појави нивната мајка животот пак ке им се смени ке настанат разни сплетки но сепак крајот ке биде среќен девојчињата ке останат со нивните родители :)
   
 2. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  па ова нели еднаш го даваа на канал 5??? зошто сеа пак знам сигурна сум дека ја даваа :^)
   
 4. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Да ја даваа само тогаш мислам дека Збогум се викаше а сега Солзи..
   
 5. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  а што им е поентата што го смениле насловот??? случајно да не се сетиме дека ја давале еднаш |( глупости јас вака сватив :^)
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Колку е слатко девојчено од Керим -Зејнеп Асу. :D
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Укината од Канал 5.
   
 8. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  толку и беше :D
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Значи и тие самите незнаат што прават.
  Навистина беше супер сериј,но и нејзе ја пркинаа. |( :@ :@
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  една серија со 1000 имиња......и 1000 прекинувања....незнааат што прават....
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Никогаш нема изгледа да ја продолжат.
   
 12. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Ја даваа веќе еднаш, ова беше реприза.
   
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Ја продолжија на Пет плус во 18.30 се дава
   
 14. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Порано ја имаше оваа серија се викаше Збогум засекогаш ! Оваа серија е најубавата и најтажната серија што ја имам гледано !
  :hai:
   
 15. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277

  Важно оваа е една од малкуте турски серии која има среќен и убав крај како што сакаме ние :)
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  А каков е крајот?
  Веќе да знаеме и така нема да ја пушатт |(
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486

  Ја продолжија на Пет плус, во 18 и 45 секој ден се дава. Сабота се репризи.
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Па јас на канал 5+ го имам фатено ,но репризи.. :^)
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Продолжија со нови епизоди од пред неколку дена.
   
 20. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски