1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солун (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Evdoxia, 30 декември 2012.

 1. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  разгледував на форумот и видов дека ваква конкретна тема нема :)
  доколку има слободно може да ја избришите*
  Искажете ги вашите ставови и искуства поминати во преубавиот град Солун кој изобилува со убавини,шопинг центри,археолошки музеи,цркви...кои реално вредат да бидат видени :)

  молба: Да не се меша политика,спак тука не е темата за политичките односи помеѓу двете земји.

  поздрав :)
   
 2. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  ДОбро место е за шопинг !
   
 3. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Да,има доста продавници. ;)
   
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Е многу го сакам мајке ми ! После мојов Охрид следно место на кое би живеела е Солун. И погледи и чистотија и морето и целиот концепт на градот ...абе се ме фасцинира ! љубовини :D
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  да да да и тоа доста добро плус ако начекам попуст...еее тогаш не знам за доста... :D :D :D
   
 6. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  Општи прашања

  Девојки која агенција би ми ја препорачале за тура до Солун(сакам да одам наредниот викенд).
  Јас знам дека МТТравел имаат тури до таму,ама сакам да слушнам некое мислење од некој што бил со бус до таму.
  Фала
   
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Малку офф.
  Ако бил некој скоро (месецов, пред месец-два) со кола во Грција, дали ви лепат некои етикети на колата?

  И ме интересира за паркинзи во центарот, знам дека спроти Капетанијата има неколку паркинзи, ама незнам бесплатни се или како?
   
 8. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Етикети колку што знам не лепат, барем нас ништо не ни залепија :)
  А, за паркинзите - имаш колку ти душа сака во поширокиот центар,ама сите се наплаќаат.
  Мој совет- не експериментирај со некои диви паркинзи или паркирање на улица.Подобро одвој пари за сигурен паркинг. Раат да шеташ и главата да не те боли...
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми пообјасниш каде што како? :)
  Солидно го познавам центарот, би те разбрала мислам :)
  Ако може паркинг покрај пристаништето, во тој дел, од капетанијата горе има уличка и пакринзи, и сигурна сум дека има и бесплатни само ние не ги познаваме.
  Имам пријатели од Грција и они не однесоа до тој паркинг, бесплатен, ама не е важно, не одам сега со нив па да барам, објасни ми некој паркиинг и како одат со цените и плаќањето ( преку моб или кукички наплатни имаат)? :)
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Етикети лепаат само на новите таблици, барем нам ни заставија и колите што беа пред нас со нови таблици на сите им лепеа.
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Заљубена или кој и да знае, може да ми помогнете околу локациите на паркинг, колку се наплаќаат и на кој начин? :)
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  11.186
  Убав град е. Лесен е, еден ден да го шетате ќе го научите. Има многу цркви и баш се убави, големи, на секоја стои грчко знаме. А и археолошки локалитети пишаа, да имаше некои ископини низ градот, само не знаевме што им е значењето.
   
 13. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Еве некои слики од преубавиот Солун. :inlove: :inlove: :) :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   97,3 KB
   Прегледи:
   366
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   118,4 KB
   Прегледи:
   361
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   127,8 KB
   Прегледи:
   364
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   97 KB
   Прегледи:
   362
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   189,9 KB
   Прегледи:
   361
  На daylight и Rubiii им се допаѓа ова.
 14. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  разбрав нешто вакво
  сите оние кои немаат влезено во 2013 година во грција нема да ги пуштат во грција на граница бидејки незнам што им бил паднат системот па ме интересира дали има некој појдено во скоро време и дали влегол во грција без предходно да бил во 2013 год
  ова важело само за македонските државјани
   
 15. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Не,не...воопшто нема вакви проблеми тоа можеби моментално паднал системот (5...10...мин.).
  Јас многу често одам во Грција и никогаш немам апсолутно никакви проблеми на граница. :)
  Стално се поминува брзо (еве конкретно на Меџитлија) а кога има гужва некаде 15 мин максимум (за со кола.) :) :)
   
 16. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Ако влезеш неможеш да излезеш :lol: скоро сите улици се едносмерни и тешко е за снаоѓање
   
 17. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  12.536
  Пол:
  Женски
  Јас бев во стариот дел на Солун, имаше една тврдина (незнам како се викаше) и подзастанавме на едно место цеел град се гледаше,убавини, го гледаш морето бродовите во него, градбите со еден збор е прекрасно,инаку ние кога идевме лани за грција имавме стари таблички но сепак ни залепија етикета на колата. :)
   
 18. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Што е вредно да се види во неколку часа, освен Белата Кула?
   
 19. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Mnogu ubav grad e :)
   
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.924
  Некој летал од Солун? Да сподели искуство.. Како да фатиш ран лет... Летот ми трга 10:45 а гледам Македонија сообраќај стига 10:30, дури и по наше време да е, пак ми е малку, додека да се чекирам, се по ред :(
  Имаше еден оглас за некој што одел наутро со такси, му пишав ама ништо одговор...
  Оние другиве таксисти повеќе од летот ме коштаат, по 70 евра во еден правец, 140 евра само за до Солун да стигнам...