1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сол (Salt) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од anastasija85, 25 декември 2010.

 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.028
  [​IMG]

  Коментари за овој филм?
  Од мене браво за Анџелина :clap: :clap: Но не ми се допаѓа тоа што заврши туку така, без цел |-)
   
  На mona.s и Kikkie им се допаѓа ова.
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  salt

  Јас сум голем фан на повеќето филмови од Анџелина :inlove:
  Ја бива за акција и тоа е факт што не може да се побие. Салт е баш и последниот филм кој го гледав, искрено пак ме воодушеви со глумата. Од секогаш сум сакала филмови на кои што крајот не може да им се предвиди, таков беше и овој. 8) Заплет, перипетија и расплет........секој од нив различен, неочекуван пресврт во секој дел од филмот :)
  Имате моја препорака за гледање на овој филм ;)
  Од Анџелина ги препорачувам и Bones collector и Taking lives :rock:
   
  На mona.s и SunFlower94 им се допаѓа ова.
 3. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.028
 4. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Сол(Salt)[2010]

  Ме разочара филмот, малку "глупичок" ми беше, очекував повеќе.
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Сол(Salt)[2010]

  Не ја сакам Анџелина, ама се оградив од мојот вкус и сакав да го изгледам филмот, онака со мерак, мислејќи дека ќе биде одличен.
  Не е ниту просечен. |(

  ДОСАДЕН, неинтелигентен филм, претходно имав изгледано две нецели минутки трејлер и веќе знаев како од прилика ќе се одвива сценариото. :|
  Заспав некаде на половина, со мака го догледав.
  Некои ептен буквално си го имаат сфатено жанрот акција - јас освен пукање и трчање друго и не видов.
  Подпросечен и оваа Анџелина си старее веќе, крајно време е да престане да се глупира со вакви улоги.
  А заврши така ко без цел, затоа што ќе има и II дел.
  На жалост. |( :puke:
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Сол(Salt)[2010]

  Не сакам акциони филмови а и не ја ни сакам Анџелина баш. А и нејзе повеќето и се акциони така да.. воопшто не ја ни гледам. Мразам филмови во кои има само пукање, трчање и тепање. Можеби и би сакала некој ДОБАР акционен филм ама што навистина ќе ми го крене адреналинот и што ќе има доволно количество на тепање и такви слични ствари ама мора да има и некој сплет на настаните и да има некаква смисла. Филмов не сум го гледала а и после вашиве критики не ни планирам да го гледам. Зашто ми се чини како уште еден досаден акционен филм во кој нема никаква цел на работите. :?:
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Сол(Salt)[2010]

  Го гледав, интересна сторија, ама и доста сурова. Акционите ефекти со скокањето од камион на камион и некои такви слични потези се премногу нереални и тоа создава одбивност за гледање на филмот
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Сол(Salt)[2010]

  Филмов ми се допадна пред се заради тематиката, ми изгледа толку реален планот и не би ме чудело Американиве против Русиве или обратно да си праат такви работи.
  Ми се допадна многу планот на Анџелина како да го изведе сето тоа, малце комплицирано филмче, се на се добро осмислена акција.
   
 9. Kikkie

  Kikkie Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Сол(Salt)[2010]

  Филмов е преубавв немам зборови ама крајот катастрофа се надевам дека ќе има и 2 дел :))
   
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Сол(Salt)[2010]

  Филмов го гледав уште кога излезе, ама не бев нешто импресионирана. Типичен филм на Џоли во кој изиграва хероина и некако веќе досадна ми стана. Во секој случај филмот имаше убава тематика. И давам просечна оценка.
   
 11. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Сол(Salt)[2010]

  Го гледав и мене не ми беше досаден .. баш е интересен :)
  а за крајот се согласувам не ми се допадна
   
 12. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Сол(Salt)[2010]

  Не ми беше досаден, ја сакам Анџелина и сите нејзини филмови, и тематиката беше според мене интересна, имаше некои надреални сцени, како скокањето од камион, ама мене ми се допадна.
   
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Сол(Salt)[2010]

  филм со Aнџелина,се знае како испага,прво испага дека е лошата,после дека е добрата,си спасува сите,хероина не дека не ја сакам,ама сите филмови како слични да се :^)
  дури и овај турист сличен ми е
  за филмов,онака просечен :)
   
 14. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Сол(Salt)[2010]

  Па - ништо посебно :)

  Очекував повеќе |( Баш безвезе филм ;)
   
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.581
  Допаѓања:
  103.446
  Пол:
  Женски
 16. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Сол(Salt)[2010]

  Сега го гледав филмот и многу ми се допадна.. Неизвесен ептен добар... Ја обожавам Анџелина и нејзината глума
   
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Сол(Salt)[2010]

  Ништо посебно веќе видено. На оваа Џоли филмовите и се промашени во последно време. Пред некој ден го гледав Турист и заедно со овој би ги ставила во ист кош, неквалитетни воопшто.
   
 18. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Сол(Salt)[2010]

  Филмот е неинтересен, веќе видено, ме разочара. И не се вика Сол, туку е Салт по името на Анџелина во филмот, Evelyn Salt ;)
   
 19. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Сол(Salt)[2010]

  Али Salt во превод на македонски значи Сол.
  Али едни го викаат Салт, други го викаат Солт (во кино Милениум кога се даваше беше преведен како Солт) а пак трети го викаат Сол. :^)
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Сол(Salt)[2010]

  Ни јас не ја сакам Џоли, но очекував којзнае каков филм... се додека го гледав, се разбира.
  Мене повеќе ме потсетува на научна фантастика, отколку на акција-нема фаца за онолку интелигентна жена да биде ;) и ми изгледа како фантастика филмов.