1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    И јас навистина се наежив од ROSII инаку во последно време немам сонувано баш некој чуден сон. Цела недела сонувам подготовки за Нова година и Нова година (оти нон-стоп за тоа правиме муабет со другарките). Инаку и мене ми се има случувано дежаву, а и нешто што неможам баш да си го објаснам. Спонтано си замислам нешто и тоа ми се оствари и не е баш конкретно за мене и не се баш некои многу убави ниту пак многу лоши работи, ете тоа неможам да си го објаснам!
     
  2. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Тоа што понекогаш не можеме да мрдаме во сонот е од причина што механизам во мозокот го оневозможува движењето за да не се повредиме додека спиеме.Знам дека е многу страшно и мене ми се случуваше порано.Имав чувство како нешто тешко да ме притиска врз градиве и неможам да станам,не можам да викам......лекот го најдов кај една бајачка и фала му на бога, сега мирно спијам.
     
  3. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.127
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум варела кафе за моите другарки и кога сум го послужувала ми се истурало од филџаните.Знае некој што би можело да значи ова? :worried:hock:
     
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    RENATA 77 ovoj tvoj son so kafeto ,mislam deka potsvesta ti kazuva deka se plasis nekoja rabota sto treba da ja napravis da ne ja zafrknis.
    Sigurno se raboti za nesto sto treba da go napravis vo bliska idnin ai sto ti e mnogu bitno,pa se plasis od neuspeh vo vrska so istoto.
    Ti znaes sto e toa,ama netreba da se plasis tolku,bidejki pocnuvas da pati,a dokaz ti e sto istoto go sonuvas.
    Mslam ,ako me razbra arno ke bide! :lol: :lol: :lol:
     
  5. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    A da zaboraviv da vi kazam jas sto sonuvav!
    Sonuvav kako sum dobila vtoro dete i go vozam vo kolickata ,sto ja kupivme za sin mi!
    Vo pocetokot,duri vozam si mislam(vo sonot) deka mnogu e lesna kollickava i mnogu lesno se vozi...ama odednas pocnuva kolickata da koci e odvaj uspevam da svrtam na krivinite.
    Ajde sega kazite koj sto misli ? :D FALA

    МОДЕРАТОР:
    Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  6. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Е па вака сега бејбикети.Ти сигурно ке добиес некоја обврска или одговорност со која си мислиш дека лесно ќе се справиш,е арно ама не било така.Како што ке минува времето ќе увидиш дека и не е така лесно и ке мораш да запнеш ако сакаш да стигнес таму кај си тргнала.Ееееее со си мислеше кога тргна кривини да факаш? :lol:
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    KRISTIN4E me nasmea :lol: :lol: :lol: za facanjeto krivini!!
    Daj boze da si vo pravo i da se raboti za ona sto go posakuvam vo momentot najmnogu ,a toa e DA DOBIJAM RABOTAAA!!!
    Ako e vistina ,castam kafe! ;)
     
  8. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122

    Дај Боже миличка да ти се остварат сите желби.И дај Боже на сите нас да ни се исполнат најубавите соништа.
     
  9. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    DAJ BOZE!
    NA site da ni se ispolnat zelbite!
    Ako ne za drugo,kafe da se napiema ko ludje! :lol: :lol:
     
  10. marijasweet

    marijasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    lugje jas imam sonuvano mnogu raboti nepovrzuvacki znaci edno vreme sonuvam kako decko mi umira znaci sum placela i mislam deka ne sonuvam kako svesna da bev posle nekoe vreme stanuvam se razbuduvam i gleam cela pernica mokra jas so solzi i mi teknuva so sum sonuvala i se javiv odma kaj decko mi da vidam kako e potoa se uveriv deka bilo son i pak legnav da spijam okolu 8 casot otsabajle i pak pocnav da sonuvam nekoi nepovrzani raboti nekoi licnosti koi ne gi znam kako se bacuvam so niv pa kako se karam so decko mi lugje nz so mi se desava sonuvam nepovrzani raboti???? dali nekoj od vas znae so znaci ova so sum go sonuvala zaso majka mi mi kaza deka ako sonuvas deka nekoj umrel ke mu se prodolzi zivotot ali nz dali e tocno?? :roll: ?help pozz
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Смешно е знам,ама па веќе цела недела едно та исто,ај помош! :lol:
    Дечкото нон стоп го сонувам како спие до мене,во сонот спијам и се будам,го барам и го наоѓам по дома и ми вика,не се плаши тука сум и се будам бре од сон и ко луда некоја барам по постела да не го најдам.
    Да не го сонував ова секој ден немаше да прашам!
     
  12. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Ти недостасува дечко ти многу кога сте разделени...време е за брачен кревет да размислите... :lol:
     
  13. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Jas sum sonuvala kako sum ubila covek go izbodev so nozAma ne me otkrija
     
  14. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    ууууууу ова не ми требаше пред спиење да го прочитам. :lol: :lol: :lol: Приказна за добра ноќ. :lol: :lol: :lol:
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Ako nekoj se razbira vo sonovi dali moze da mi kaze sto znaci da sonuvas pari? Jas sonuvav kako sum sobirala pari od zemja ,ama onaka mnogu pari. Fala odnapred
     
  16. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    RAINBOW toa sto si sonuval apari znaci deka ke otkries nekoi raboti koi se kazani za tebe.
    Posto vo sonot gi sobiras od zemja ,ke bidat cvrsti zborovit ei ke drzat voda ,a tebe ek ti znacat mnogu.
    Sekako deka treba da posvetis vnimanie na nekoi raboti koi za sebe ke gi slusnes od neopredelen izvor ili od povece izvorio zaedno.
    SRECNO!
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu na iscrpniot odgovor babyketi :)
     
  18. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    zenski ajde koja znae da mi kaze sto znaci mojot son? sonuvav deka sum ja nosela i mojata i negovata burma na raka i nekovata sum ja izgubila. Iposle nekoe vreme barajci ja naogam mislam na kadata ili na podot neznam tocno.I za celo vreme sum sama doma i vo momentot koga ja naogam burmata mi zvone telefonot i mazot mi mi se javuva i mi veli ej duso ke pravime kuka tato ke ni pomogne. (inaku ziveeme pod kirija poradi podlosta na tatko mu i majka mu)
     
  19. marija-p88.com

    marija-p88.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    mislam deka sonovite se rezultat na psihickata sostojba na licnosta. koga od nesto mn se plasime ili pak nesto sakame da se slci nekogas svesno a nekogas nesvesno razmisluvame za toa. Vaka ili onaka mozokot ni e preokupiran so taa tema pa najcesto i toa go sonuvame ili nesto povrzano so toa, bidejki vo tekot na sonot mozokot se osloboduva od nepotrebnite informacii, sliki, zvuci.... ili gi zaddrzuva onie povtoruvanite ili za nas vpecatlivite interesnite. za mene sonot ne znaci nisto i skoro nikogas i ne go tolkuvam. I ne se sekirajte losite sonovi zavrsuvaa so dobri raboti :) :)
     
  20. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    NEMA ZA STO!
    tuka sum da pomognam ,ako mozam! POZ.