1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Bozeee izgleda samo jas sonuvam....
    Ludjeee stvarno sum sonuvala eden morbiden son...
    Vo sonot sum bila oblecena cela vo beloooo,ne vo vencanivca ,tuku bilo leto i sum nosela fustan i belo palto...
    So advokatot za koj rabotev sme trebale sluzbeno da odime na nekoj priem sto bil mnogu luksuzen.
    Toj dosol so nekoja valkana kola po mene i vnatre koga sum vlegla celata sum se gadela...
    Tamu na priemot,mi se zakacilo nekoe dete i me izvalkalo celo,pa i paltoto nekako mi go povleklo i mi se videle goli gradite za sekunda,pa sum se posramila.
    Posto nikoj ne mi obrnuval vnimanie na toj priem,sum sakala da si odam,akoga sum se videla deka celata sum izvalkana so trcanje sum si ja zela cantata i sum izbegala,pa preku nekoi tuneli i hodnici sum stignala doma....
    UFFFFFF...
    Sonot stvarno me napravi da se osecam loso ...
    STO LI ZNACI >>>POMAGAJTE KOJ ZNAE!
    FALA!
     
  2. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    koga i da sonuvam vo sreda sprema cetvrtok skoro sekoj son mi se ostvaruva toj den i nogu me stra da sonuvam toj den kako na pr. denes :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  3. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Denes nemam sonuvano nisto,ama dali nekoj znae sto znaci mojot prethoden son??????????????
    Ludje pomagajte ako nekoj znae! ;)
     
  4. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    леле денеска сонував многу лош сон сум била на гробишта па некоја змија сакала да ме изеде но јас сум трчала по стрмна надолнина некој ако знае нешто за сонот нека пише обавезно однапред ви благодарам :|
     
  5. lili22

    lili22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    a sto znaci da sonuvam kako sum bila nevesta i vo sonot se omaziv so decko mi ????
     
  6. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Имам слушано од повеќе тетки, баби дека невеста да сонуваш е лошо, посебно ако самата се видиш во невестински фустан. Не сум многу стручна ама ти кажувам што сум слушнала.
    Девојки дали некоја од вас знае што значи да сонуваш алишта или поточно да ти ги нема алиштата, да се украдени? :?
     
  7. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    mislam deka znaci ke se najdis vo drustvo na pomladi i ke se custvuvas neprijatno ili taka nesto slicno......taka mi kazuvale mene. :? :? :?
     
  8. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Не се разбирам од сонови, но како што прочитав ти си во моментот преокупирана со работата. Па мислам дека нешто е поврзано со тоа. Поради тоа што немаш работа се чувствуваш така неубаво и „валкано“ како што беше и во сонот. Во нашата држава никој не го гледа твојот потенцијал, како што беше и на приемот каде што никој не сакаше да ти обрне внимание (А ако имаше врски сигурно ќе ти обрнеа :lol: ). Не знам, но јас така го разбирам. Се надевам помогнав или... можеби не хехехе. Како и да е поздравче до тебе
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Babyketi jas mislam deka sonot saka da ti kaze deka ti pretstoi nekoja prekrsna delovna sorabotka (ili vrabotuvanje ako ne si vrabotena) no nekoj od kolegite ili prijatel ke se obide da te izvalka (da te napravi nekompetentna za taa rabota/zadaca) zatoa pazi se i gledaj koj kako se odnesuva kon tebe obicno onie sto se najljubezni tie ti zaboduvaat noz vo grb i vo samiot son toa ti se kazuva (neli te viika na priem a te valka)pozzzz i se nadevam deka e samo obicen son :)
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    MAGIC i PEPERUTKA...FALA vi na tolkuvanjeto...
    Se nadevam deka ke mi izleze se na arno...a za toa ste vo pravo,bez vrski NISTO!
    Jas vrski sega za nikade nema,a na prijateli ne se nadevm...
    Nesakam da zvucam samobendisano ili prepotentno,ama MNOGU mi ljubomorat ludjeto....
    Nekogas se sekiram i mi se place i si vikam..PA DOBRO MENE LI?
    NA STO MI SE LJUBOMORNI....sto nemam rabota,sto nemam nikoj vlijatelen pet kolena unazad vo familijata,sto nema svoja banka vo dzebot,itd.....
    Ama....imam edna karakteristika ,koja me odlikuva ,a ne e ili e za pofalba....nikogas ne dozvoluvam da izgledam jadno i ne se zalam,ne kukam,ne placam pred drugi,ne se ligavam,ne molam pateticno...neznam da laskam i ja kazuvam vistinata...
    LOSO znam ,za denesno vreme -STRASNO!
    DRZETE MI SRECA!!!!!
     
  11. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Сакам да си ги снимам соновите така има многу да се смеам :D
     
    На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sweetlyee

    sweetlyee Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    одамна имав сон во кој ми паѓаат сите заби..беше толку грозно..се исплашив и не знаев што значи тоа.
    ден после тоа почина баба ми. Не ни помислив дека мојот сон имал некое предвидување..Пред недела-дена читам на интернет,соновник..што значат забите и ми вели: ako vi pagaat-smrt vo semejstvoto. :worried::worried: се наежив целата
     
  13. nica

    nica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    56
    Sonistata definitivno nosat poraki. Ne sekogas ama sepak nosat. Iskreno jas nikogas ne sum zapnala da vidam dali nekoj son ke mi se ostvari. Cesto zaboravam na nego pa i da mi se ostvari nema da mi tekne deka sonot mi nosel nekoja poraka. A inaku znam mnogu lugje sto sonovite im se ostvaruvaat. Primer majka mi sto i da sonuva, bilo dobro ili loso ona znae deka nesto ke se sluci. Taka se ima sluceno milion pati. I da nekoi tolkuvanja od sonovite znam onaka: pagjanje zabi-smrt vo semejstvoto; kal, matna voda-neprijatnosti; kuce-maz; kolaci,blago-cest,slavenje; placenje na son-smeenje na jave; vareni jajca-deca i tn. pozdrav
     
  14. DraganaS

    DraganaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mi se ima sluceno slicno i mene...bas me interesira kaj koja bajacka imate odeno,posto i jas bev kaj edna i fala bogu sega e se ok :)....
     
  15. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Pred nekoe vreme sonuvav kako mi padna predniot zab i go zzemav i otidov vo skolo i i go pokazav na cistackata i si zaminav i na pat nakaj doma pocnaa da mi pagaat site zadni zabi.
    Po dva dena sonuvav kako so drugarka mi se vozime so kola vo planina i odendnas pocnavme da se lizgame i da pagame i dojdovme do edba ramnica na koja imase taen sostanok...nie bidejki se lizgavme udrivme vo mn koli i pocna da ne brka policija no policijata ne ne brkase bidejki gi udivme kolite tuku zatoa sto nie doznavme za tajniot sostanok...potoa ne fatija i vsusnost toa bil sostanok kako megu dve sprotivno strani imaa i iminja ama ne se sekava neso ne J bea ednite .... za da ne spasat ednite im dadoa covek na drugite....se sekavam deka i tatko mi go vidov ama ne znam od koja strana bese .....
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Majka mi pred nekoe vreme go sonuvase dedo mi(pocinat e) kako i rekol snao odma da stanes i da ja trgnes slikata sto ti visi nad glava ke te utepa! I majka mi odma ripna i bas nad nejzinata glava visese eden goblen so staklo i bese gotov da padne...ne znaete kolku se potrese majka mi
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Сонував како еден од долните предни заби ми бил напукнат и се срони,буквално го чувствував забот оштетен.
    Ноќеска пак сонував како треба со некого (не се сеќавам точно кој,знам дека беше близок,ама сега не ми текнува пустото) да одам во семејната куќа на мајка ми каде живее вујко ми со семејството и баба ми во која се случувала некоја тајна вечера за која никој не смеел да знае.Имаше полни трпези храна и запалени свеќи и владееше прилично голема,малку непријатна тишина,а некој ако зборуваше се трудеше да шепка.Дедо ми од скоро е починат,но како и тој да беше таму,мислам дека не го видов во сонот,но присуството му го чувствував и како некоја исполнетост во себе чувствував.Седнав на масата и со раката несакајќи си ја изгасив свеќата која беше пред мене и требаше симолично да ме претставува мене на масата,си ја изгорев малку раката,а тој до мене што седеше ми ја запали пак со запалка.Сите останати свеќи мирно гореа на масата.Потоа луѓето кои беа таму станаа немирни и вознемирени затоа што некој дознал дека таму се случува тајната средба(вечера) и почнаа да се движат низ куќата да гледаат низ прозорите кој е тој што влегува во дворот.Јас се што видов беше заматена машка фигура во црвено како излегува низ главната порта.
    Што значи,дали знае некој,ми остави силен впечаток,уште сум под импресии.Свеќата знам дека значи живот,што се гаси смрт...ама пак ми ја запалија бе,не ми се умира и не сакам никој да ми умре,доста беше,нека прескокне веќе! :(
     
  18. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    sronetiot i puknat zab moze da znaci bolen covek a ako ne cuvstvuvas bolka pri padjanjeto, znaci stanuva zbor za nekoj dalecen (ne se razbiram vo sonovi, samo ova za zabite go imam slusnato)
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас пак сонував дека дома бил дојден дечкото шо ми се свиѓа, ама затоа шо јас сум заспала тој си заминал. После кога се разбудив (во сонот) татко ми ми рече ЗНАЧИ КОЛКУ СИ СМОТАНА, ШО НЕ ГО СМУВА ДЕТЕТО? :lol: :lol: И си помисли тој дека јас незнам да се мувам па почна да ми дава инструкции за мување (татко ми, еј! :lol: :lol: ) И јас му објаснав дека не дека незнам да се мувам, туку незнам како да го изведам сето тоа зато шо со типов нит одиме нит ништо. Боже сачувај :lol: :lol:
    Олку луд сон одамна немам имано.

    А дали знае некој дали има врска кога ги сонуваш соништата: дење или ноќе? Затоа што јас овој го сонував додека си дремев (денски) во кујната.
     
  20. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    mozebi ova so palenje sveka ne se razbiram mnogu ama moze da znaci i deka se praznici i imas nekoj blizok na koj odamna ne si palela sveka pa taka da mozes ili na grobista ili pak vo crkva zapali sveka za mrtvi ...mislam deka e toa .pozzzz