1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. zoricavezenkoska

    zoricavezenkoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    da ja gledate dragce vo petok vo 16 i 30 mislaqm bese ke vi stani pojasno.i da ima vrska koga e sonuvan sono.ako sonuvas izmegu 04 00 i 07 00 ,na pladne i popladne se ostvaruva taka barem dragce veli.i na strana tocka na net ima sonovnik gledajte tamu so znaca sonojte.inaku i jas imam sonuvano grd son.Sonuvav kako vo edna soba samo so eden krevet imase ogromna dupka,ja kopase eden covek a jas pokraj dupkata se obiduvav da pojdam do krevetot za da sednam.luge ne mozev da se sozemam koga stanav samo placev.se preplasiv oti znam deka da kopa nekoj dupka znaci smrt a mazot mi trebase denta da go zemame so taxi od aerodrom si idese od svedska .mi bese strav i za nego i za nas(jas ,dever mi i taksisto)imam i sonovnik vidov i na nego veli nekoj ja ceka tvojata smrt!poludev.ne mozev da mu go kazam sono na mojte doma samo placev i se tresev.me sovetuvaja da pojdam v crkva.taka i naprajv otidov v crkva so jatrva mi mu kaza taa na popo mi ispeja molitva i posle bev mn podobra i fala mu na GOSPO pojdovme i si dojdovme zdravi i pravi.ako sonuvate nesto loso moj sovet e da si pojdite v crkva.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bubaaa

    bubaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Slichno neshto mi se ima slucheno i mene i toa 2 pati. Prviot pat se razbudiv srede nokj, zatoa shto chuvstvuvav deka neshto me pritiska, deka neshto e vrz mene. Toa beshe kako ogromna tezhina i imav chuvstvo deka ne mozham da disham, da se pomrdnam. Drugiot den si pomisliv deka ne e nishto strasho deka ne se naogjav doma, bev vo druga zemja.
    Drugiot pat, samo shto bev zaspala, povtorno pochuvstvuvav tezhina kako se dvizhi pochuvajkji od kaj nozete i me obzema celosno. Gi otvoriv ochite, ai ja vidov sestra mi vo sobata, se obidov da i viknam, no nemav glas, kako neshto da me stegashe vo grloto. Posle vtoriot pat, premnogu bev isplashena i mi beshe strav da spijam izvesno vreme. Se nadevam deka nema da se povtori. :?
     
  3. sof

    sof Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    uf se ezam od samata pomisla da ne se povtori istoto od pred dve godini... sonuvav eden clen od semejstvoto gol, i uste nekoi nepovrzani raboti vo sonot. barav po sonovnicite na internet i koga procitav deka znaci SMRT ne mozev da se sozemam. premnogu se isplasiv i ne kazav na nikoj. postojano bev na strek deka sonot ke se ispolni, uzasno bese cuvstvoto deka znam za toa so moze da se sluci i sum nemokna da smenam nesto... po dva meseci se ostvari sonot, za srekja (ako mozam taka se izrazam) licnosta sto pocina (dedo mi) imase 80 godini. no tie dva meseci bea navistina pekolni, vo megjuvreme imav uste takvi i slicni sonovi koi znacat zalost, nesrekja, smrt.

    ne posakuvam na nikoj da projde niz istoto, zasto jas od togas seuste sum opednata so toa so sonuvam.
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Мислам дека преку соновите нашата подсвест ни испраќа знаци.Меѓутоа колку што ми кажувале тоа што во сон неможеш да викнеш мрдаш или слично е резултат на тоа што сепак сонуваш и доколку викнеш или мрднеш тоа ќе го правиш дур спиеш.Ќе стануваш,трчаш викаш и слично.Еднаш сонував дека некој стар човек ме брка по улица и дека сака да ме силува бев преплашена а тоај ме влечеше за коса сакав да викнам меѓутоа неможев никако.
    Истотака чуден сон кој сум го сонувала (ако не и најчуден) е следниов:
    ГО сонував вечерта пред Црн Свети Јован сонував дека сама по улица сум шетала и сум застанала на една автобуска и еден човек ми поделил еден леток на кој имало адреса за курс по новинарство.Тргнав веднаш а едно момче на моја возраст само стоеше и ме гледаше.Кога одев по патот одеднаш се стемни се и на небото со крв се напиша моето име.Слушнав глас кој ме вика.Тоа бил Луцифер.Одеднаш паднав на земјата и ме црзаа со синџири.Почна да ми збори нешто како ќе те земам да бидеш мое дете дете на ѓаволот (сеуште се ежам додека пишувам) јас му викав не и се дерев.
    Некако успеав да се ослободам и станав да земам нож но како што се свртев почна да ми вика бидејќи му свртев грб.Некако се ослободив и се вратив на автобуската.Детето кое што ме гледаше ми приде и ми рече.Не се плаши.Сека ќе проба да те земе.Не му дозволувај.Кога ќе гледаш Вино ќе те тера да го истуриш - НЕМОЈ! Кога ќе има леб ќе ти вика да го превртиш - Не го слушај... И потоа се разбудив многу бев исплашена а и башка беше Црн Свети Јован :? Сеуште не дознав сонот што значи доколку некој знае ве молам кажете ми,благодарам однапред :(
     
  5. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Jas sonuvav kako ragam dete mashko beshe i site mi vikaa so kogo sum bremena a jas im vikav deka ne sum billa so nikogo no tije ne mi veruvaa strashno.Znae li nekoj shto znacu da vidish bebe vo sonot.fala pozz
     
  6. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Jas sonuvam sekogas koga i da zaspijam duri i da zadremam na nekolku minuti cel film mi se vrti vo glavata :D
    Pred nekolku dena sonuvav malecko dete a jas go doev. NE sum mazena mala sum sute za mazenje :D

    Denes sonuvav poveke razlicni no zapamtiv smao dva
    vo edniot go sonuvav mojot decko bese kaj mene doma i nekoj praznik ama ne sum go baknuvala zatoa sto zabot mi bil skrsen pa mi go lepele :worried:
    A posle sonuvav kako na bratuced mi sum mu barala da mi ja pozajmi negovata kola crven kabriolet bese za da odam na fakultet i mi ja dade a ne znam da vozam ama usm vozela sum ja udirala pa pak taka nesto bese.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Jas imav samo kosmari vcera. Sonuvav zemjotresi, pa deka pocinal tetin mi( a i tetka mi mislam ama ne mi teknuva bas) i se sobralo celoto semejstvo, a tuka bese i dedo mi(bog da go prosti ) :worried: se razbudiv cela napnata i so glavobolka. ko bozem i taka nema denes glava da me boli pa use toa mi falese :@
     
  8. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Еднаш слушнав на емисијата на Драгче со соновите, дека да сонуваш бебе е лошо, значело ѓаволче. А потоа имам слушнато дека да сонуваш машко бебе е добро, а женско било ѓаволче. Колку се точни не знам.. :?
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Eeeeeh sto se ne bi dala sega da mozev da si legnam...pa duri i da sonuvam nekoj kosmar ne bi mi bilo gajle. Samo mi se spie.Uzasno!
     
  10. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    [ :([/quote falen tvojot son e ubav,toa znaci deka nikogas ne treba da se otkazes od edinstveniot gospod,eden edinstven sesodrzitelot na se vidlivo i nevidlivo,vinoto znaci krvta isusova,a lebot teloto negovo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
     
  11. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    fala ti Meggy ;)
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    fallen angel,se soglasuvam so tolkuvanjeto na rosi,vinoto e krvta a lebot teloto isusovo,moze ke bides vo nekoe iskusenie,ama dobro e sto ke ima nekoj koj ke ti ukazee na praviot pat,kako sto e vo sonot,taka da sonot e dobar....ama treba i da razmislis i za svojot nickname mislam, ti oznacuva padnat angel,a dobro znaes koj e padnatiot angel neli..toj sto te macel vo sonot.sepak ti si znaes najdobro.nickname si e nickname neli,nema veze,ama sepak... :?
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
     
  14. zoricavezenkoska

    zoricavezenkoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    fallen angel jas mislam deka sono ti kazuva deka treba da ispostis i da se pricestis za da se spasis od nekoja neprijatnost.
     
  15. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449

    NE MI BESE NEKAKO PRIMETLIVO, NE GO DADE DELOV KAKO CITIRAN A SAKAM DA GO VIDIS OVA STO TI GO PISAV ZA DA NE SE SEKIRAS...POZDRAVCE
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Jas pak cesto sonuvam,retko mi se slucuva koga ne sonuvam,obicno sonuvam totalno razlicni raboti so nemaat vrska so realniot zivot,sve nesto patuvanja sonuvam,ili pak ednas so mi se sluci,odnosno se ostvari eden son,go sonuvav bratuced mi kako raskinal so devojka mu,i posle toa nedela dena mislam deka bese koga doznav deka stvarno raskinal so devojka mu,i izleze deka e vistina.Ili pak mi se ima sluceno da sonuvam lugje koi sto gi nemam videno vo zivotot,a potoa istite tie so sum gi sonuvala da gi zapoznam.Ne sum imala kosmari,samo mnogu spijam i cesto sonuvam.
     
  17. jasminamkd

    jasminamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    DALI NEKOJ ZNAE NESTO POVEKE ZA NARECNICI? VE MOLAM AKO ZNAE NEKOJ NEKA MI KAZI.ZATOA STO SONUVAV SON ZA NIV.
     
  18. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    може некој да ми каже што се разбира во сонови што знаци сонов?
    знаци вака го сонував татко ми (кој инаку е починат)како се среќаваме случајно на едно место блиску каде што живеам икако ми рекол ќе те чекам или дојдов да те земам (не сум баш сигурна) некако све у сонот ми беше измешано и ме фаќа страв зс ми имаат речено дека ако сонуваш некој близок и такво нешто да ти каже не чинело
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ако пак сонуваш вакво нешто не дај Боже да тргнеш со татко ти. Сум слушала за многу луѓе што биле на работ во сон баш на таков начин :?

    А дали некој знае да ми каже што значи да сонуваш дека се качуваш по скали. Ова го сонувам уште од мала и сонот постојано ми се повторува. Значи се качувам по скали нагоре, ама скаливе некако не се во куќа или нешо, како во воздух да лебдат :|
     
  20. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    isto i jas smao jas sleguvam na dolu :D