1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    и јас сум опседната со сонови скоро секоја ноќ сонувам (babyketi не се секирај не си сама( обично тие што се родени во сабота многу сонуваат и ги паметат соништата. не се разбирам баш многу во толкување ама за соништата за забите не се баш нај нај убави а за извалканата девојка не се секирај тоа е нешто убаво позз
     
  2. strumicanka21

    strumicanka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Соновите се најчесто наша потсвест или предвесник на она што ќе се случи
    во зависност од времето во кое сонуваме. Најчесто се зборува дека соновите сонувани
    недела спрема понеделник, и среда спрема четврток се остваруваат т.е имаат некое значење.

    Јас неодамна сонував како мајка ми се мажи со татко ми ... и со кола одиме на некое место. Мајка ми носеше бурма на раката и бидермаер. Јас бев исто така облечена бо бело ( нз дали беше венчаница) и стигнавме на едно место полно со наши познаници. И некој од таму ме праша: Мајка ти се мажи? Мене ми беше срам да кажам. ... ОДеднаш се изгубив и се најдов во болница со мрачни и морбидни ходници.... Некој ми даде адреса во болницата и се најдов во пекара кај што барав погача за свадбата на мајка ми :( :( :(
    Незнам што значи сонов ама многу ме исплаши... Ве молам знае ли некој да ми каже што би можело да значи ???
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.451
    neznam za drugo ama tvojov son definitivno znaci deka ke se iskacis mnogu visoko vo zivotot...stom vikas deka postojano go sonuvas....najverojatno mnogu uspesna...od onie nedopirlivite :lol: i dajboze...ti posakuvam...ova mi go kazale mnogu postari luge....necini da se simnes...jas sonuvav kako se iskaciv mnogu visoko na edni skali...postojav gore no za zal se simnav :( ubavo ke bese sonnot da zavrsese duri bev iskacena gore....ama ti uzivaj...sigurna sum deka e taka...pozdrav
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    енца.69 фала ти мнооооогу за толкувањево. Сонов го сонувам откако знам за себе, а никој не знаеше да ми каже што значат тие скали. И јас искрено се надевам дека ќе продолжам да сонувам како се искачувам нагоре.
    Фала уште еднаш. :) :)
     
  5. zvezda

    zvezda Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    moze li nekoj da mi kaze sto znaci sonov:
    sme bile na nekoja proslava vo restoran i odednas vlegle zeni vo beli mantili i mazi so puski.nasila mi stavile vakcina i mi kazale deka ke sum umrela za 1 saat i deka poarno e vaka da umram otkolku da umram macno od svinski grip ( mnogu bil rasiren i opasen).za pola saat (vo sonot) sum bila mnogu izmorena kako pred umiranje i sum mislela deka e kraj.ama sum se javila kaj drugarkata i sum i kazala i ona pocnala da se smee i ne mi veruvala.i jas odednas se najdov vo nejzinata kuka zaedno so majka mi a taa koga me videla krenala panika koga videla deka i ja kazav vistinata.togas sme videle deka casot e 22:20 a jas trebalo da umram vo 21:30.sum pocnala da se raduvam deka nema da umram ama edna postara zena mi kazala ako mi e otecena vakcinata gotovo e so mene a ako nema nisto ke bidam dobro.jas go zasukala rakavot a vakcinata epten bila potecena i mene pak me fanalo strav i sum ocekuvala da umram.sum se simnala po skalite do dolniot sprat (vo kukata na drugarka mi) za da soberam ovosje vo edna kosnica i togas se razbudiv..custvoto bese realno i mi bese strav posebno bidejki cela nok dodeka da zaspijam placev bidejki zivotot mi e uzas i sakav da umram.da ne bese toa znak deka treba poveke da si go cenam zivotot??kako i da e vazno ne umrev vo sonot.....inaku imam 15 god i postojano sonuvam sonovi i poveketo se ostvaruvaat
     
  6. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    sonuvav kako imam seksualen kontakt so edno momce koe ne go poznavam go sonuvam cesto ovoj son .Ima li nekoe znacenje illi neshto ako znae nekoj help please.pozz
     
  7. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Јас имам многу чудни сонови, и секогаш сонувам... и се ми се случува на оваа возраст шо сум сеа... Кога ке станам ми олеснува... Режисер у сон сум.. И све тоа кошмари.. Филмови толку страшни нема како шо се моите сонови..Све се мрачни.. Црно небо секад.. и никаде светло.. :/
     
  8. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    23
    i jas mnogu sonuvam i sonovite mi se realni na primer ako me boli vo sonot me boli i koga ke se razbudam. najcesto sonuvam deka letam, zelenilo i deka javam konji.no vo poslednava god pocnav da sonuvam nesto cudno: Sonuvam eden decko sto go nemam videno od osnovno i se kako sme ili vo brak ili vo vrska se sakame, on e glaven maski lik vo site moi sonista, kade jas sum glavniot zenski lik, ovie sonovi gi sonuvam poslednava godina najmalku po ednas nedelno, sonot e najcesto razlicen, no on e sekogas prisuten.Najcudno e sto ovoj decko ne sum go videla 10 god od osnovno nitu sum mislela na nego izminative 10 godini. Imam seriozna vrska si go sakam deckoto, ne e deka sum osamena, imam ubav zivot, a postojano nego go sonuvam. Go najdov na facebook i go adnav pred izvesno vreme ama ne sme catuvale, a i da catuvame sto ke mu kazam: ej izvini ne znam dali se sekavas na mene se druzevme kako deca ama sea jas sonuvam deka si mi maz :lol: .Ve molam kazete nekoj sovet sto bi mozelo ova da znaci, posto stvarno me voznemiruva i mi e cudno da ne mislis na nekogo nisto celi 10 god i naednas od cista mira sonistata da ti se opsednati od nego.Fala mnogu i pozz
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    eleni i mene mi se ima deseno slicno nesto kao tebe..eden decko so mi bese simpatija vo osnovno ucevme zaedno i koga bevme 8 oddelenie go simpatizirav..posle se zapisavme vo razni sredni ucilista nemame nikakvi kontakti ne se ni gledame voopsto,moze ke go sretnam ednas u godinata,ili u dve godini onaka uz prolaz..znaci voopsto ne mislam na nego..a mnogu pati go imam sonuvano i den denes mi se desava da go sonuvam kakosme zaedno nekade,kako go baram kade e i vo sonot mnogu go sakam :D dodusa ne cesto kao tebe,moze ke se desi ednas u nekolku meseci da go sonuvam,ama ne mi e jasno zasto? :D tolku godini pominale,nemam nikakvi custva za nego a ete na son mi doaga :D za druga osoba mi se nema deseno takvo nesto..moze da sonuvam nekogo dodeka e"aktuelen" :D potoa mi isparuva od sonistata..a nego i den denes go sonuvam,a bilo samo detska simpatija.. :P
     
  10. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    23
    tocno kako sto vikas, jas duri i koga nekoj mi se sviga ne go sonuvam, a deckovo go nemam videno od 12/13 god, sea imam 23,moze i mi bil simpatija veke ne se ni sekavam, ama me cudu porano nisto, sega pred godina, godina i pol pocnav da go sonuvam i intenzivno go sonuvam skoro sekoja vecer,samo koga sum poumorna i ne sonuvam nisto ne go sonuvam.Obicno za vikend deka poveke spijam obavezno go sonuvam.Sakav da i se javam denes na onaa Drakce na A2 sto tolkuva sonovi sto znaci :D .fala i pozz ;)
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    pa javi i se sto te kosta ;) samo nekoj denar poveke na telefonskata smetka nisto strasno.. :) i pisi mi posle so ti kazala moze i za mene ke vazi :) pozdravce milicka..
     
  12. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Девојки дали некоја знае да ми каже што значи да сонуваш коњ? Проверив на неколку места по интернет и секаде различно пишува... Сонував коњ (машко) како сум го ослободила од некоја кочија и почнал да ме брка :? Од другата страна на улицата имало уште еден, кобила поточно и некако се случи и таа да ме брка. Дали некој може да ми каже што може да значи сонов? Благодарам
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
    Ноќеска сум сонувала дека сум ставила пирс на веѓа и на усни и цело време сум го вадела и сум го ставала и сум се криела од моите.Вечерта кога сум си легнала ми било страв кога ќе дојде татко ми да ме буди за на школо да не ме види што значи ова знае ли некој ? :?
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски

    Коњот според едни е симбол на сила и среќа... ако е темен означува дека имаш пријатели, некои велат дека тоа означува гордост, а коњ што трча означува успех... е сега пошто кобила ти е знак да се пазиш од жени - изгледа имаш некој што го сакаш и те сака, ама или има девојка која ти љубомори, или пак и се бендисува на некоја, а таа знае дека ти му се свиѓаш, па ти љубомори... а исто може да значи дека те очекува некој успех наскоро, ама некоја ќе ти љубомори и завидува... се надевам помогнав :)
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски

    Пирсот ти означува некоја тајна, што ја криеш од твоите и се плашиш да не ја откријат... има ли такво нешто?
    Јас онака претпоставувам што значи... инаку, абер немам од толкување соништа :lol:
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699

    Можно е 1 по математика да е хаха :lol:
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Ти си знаеш најдобро ;) :lol:
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    :lol: :lol: Па дај кажи кај живееш, да дојдам на карти да ми гледаш :lol:
     
  19. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    морам да се пожалам дека премногу сонувам секоја вечер и се памтам...и се замарам после..ноќеска сонував како сум добила на бинго 700000 евра :D :D :Dго памтам и 12 цифрениот број на талаонот замислете... и ми беше жал што се разбудив... :D
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски

    Во ѓупска маала, ак знајш кај е то :lol: :lol: :lol: :lol: ама ќе мораш карти да си носиш :P