1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. bieberfever69

    bieberfever69 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Сонував како сум излезена надвор и сите луѓе почнаа да бегаат и видовме со другарките дека идат кучиња..Се скривме кај една зграда и кучињата дојдоа и многу лаеа и се обидуваа да влезат.На сите им беше страв само мене не ми беше така смирено седев и кучето ми рече дека можело да влезе и треба да се плашам :^)
     
  2. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Сонував дека сестра ми починала.Премногу плачев,премногу.
    Потоа некако се најдов во вода пливавме јас мајка ми и не сум сигурна дали беше и сестра ми.
    Во маркет со мајка ми сме купувале нешто а јас сум плачела повторно за сестра ми..
     
  3. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Не е страшно како што знам само и го продолжуваш животот, а за водата знам дека ако е бистра не е убаво, а ако е матна наводно си чистиш од неубавото одтебе :)
     
  4. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Сонував како сме седеле со дечко ми и со негово друштво, сме пиеле вино, после тоа сакал да има секс со мене, ама јас не сум сакала. Се средил проблемот и после тоа сме биле излезени некаде на плоштад. Некако ми е неповрзано но после тоа сонував како мајка ми ми рекла да одам да извадам некои слики. Но наместо да одам таму кај што требало, сум отишла во градот на дечко ми. Само бев збунета како ќе го оправдам тоа што сум потрошила повеќе пари пред мајка ми.
     
  5. Missbutterfly

    Missbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    19
    Сонував дека мајка ми донесла дома некој човек и ми кажа дека е фризер.Му рече да ми ја скарати косата,и навистина ми ја скрати до рамена.Има значење?
     
  6. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Jас сношти сонвав као одам на школо без униформа и дека сум го фатила малерот и директорката дошла кај нас на час и ми викала,а јас сум и рекла дека речиси секој ден носам униформа само еднаш месечно не носам и дека тој ден бил денес. :'(
     
  7. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    од реалноста е страв
    бараш промена
    страст во врската
    верни пријатели
    2. од реалноста 1. тој ти недостига
    минатото
    можеби и е навистина астрална проекцција
     
  8. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Сонував дека сум требала да се венчам со една моја не толку блиска другарка.Родителите ни се пријатели, живееме во иста зграда ама не се дружиме многу пошо таа е 2/3 години поголема од мене.
    И замислете се убаво ни честитаа сите, дента сум се јавувала на фризер за фризура и шминка со мама, па викале свирачи што ќе ни свират на свадба, абе хорор.:Р
    Коа се разбудив една језа шо ме фати брр.. ама после тоа си се изнасмеав.
    Што може ова да значи?
     
  9. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум чекала кај мене во влезот на зградата и се појавило едно момче (прв пат го гледам) и ме зграбил и почнал да ме врти и сме се смееле многу сме биле среќни. :rofl: Потоа ме бакнал и оп Голден се разбуди. :rofl:
     
  10. Ilovemydog

    Ilovemydog Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    Здраво дечки ја сум нова овде
    сонував дека сум добила во сон што значи тоа ?
    а треба да добијам утре :sweat: :sweat: :sweat: :sweat:
     
  11. SweetGirl-13

    SweetGirl-13 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Хеј.Имам работа па накратко ќе ви го објаснам мојот сон:
    -Сум сонувала како од никаде да сум се нашла во некоја куќа каде што живеела жена со својот син.Синов од кај да знам,не го знаев,ниту женава ама од никаде сум се нашла во куќата.И женава ме засакала али синов ми личеше како необичен,се ќе земел нож и ќе почнел да ме сече на ногата па ќе сум имала гребаници :Ѕ .И еднаш сакаше да ме исече ама и јас сум земала нож и сум го пресекла на раката и сум го оставила ножот на масата и сум сакала да излезам од вратата и куќата ама сум се сетила дека ако ги оставам ножевите можел да тргне по мене.И сум се стрчала во собата кај што беше синот и жената и сум го земала мојот нож и таман да излезам синот ме пресекол на грбот :sweat: .Ама чудно ми беше што женава само гледаше не реагираше ништо.И сум се разбудила,препотена,расплакана,море сум направила во креветот ;( .И ај ако некој знае што објаснение има сонов ? :?: Мене ми изгледа необичен,чуден по малце како и хорор.... :doh: Се плашам пак да не го сонувам. :worried: :sweat:
     
  12. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Жени, на дечко ми мајка му ме преплаши сабајлево. |(
    Ми кажа оти ме сонувала како сум била бремена и како сум имала мало дете некое цело извалкано, несредено и сум се пакувала (мене и дечко ми заедно) требало да одиме некаде, демек.
    Тука на соновникот од Фемина прочитав оти тоа нема врска со мене, едното беше дека ќе наиде на пречки во работата, другото дека ќе и' се разболи некој близок од фамилијата.
    Да не има и некое друго значење сонов нејзин ? :?: :worried:
     
  13. valejunior

    valejunior Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    стојам пред куќата и пред мене имаше многу голуби како одеа пред мене и одеданаш од небото се спушти птица албатрос или галеб и имаше мачка на кровот тој ја зема мачката ја изеде и одлета кон небото.
    поздрав валејуниот
     
  14. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    сакаш поголема слобода или се стремиш кон неа
    промена на убаво
    стрес, недоверба во блиски луѓе
    од реалноста е, нема значење (дури и нормално е тоа да го сонуваш)
    ја запознаваш својата личност и женственост
    поголемо запознавање на женската страна
     
    На Golden и senza.parole им се допаѓа ова.
  15. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171

    За последното, не те сфатив?Подобро завознавање на другарка ми од сонот илии?
     
  16. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Девојки сонував како на мене рже огромно улично куче, подготвував храна, и најверојатно сакаше да ја земе, одкако оно си отиде дојде огромно бело исто и тоа почна на мене да рже, и на крај кога ова си замина дојде трето кафено, куче, и не знам од каде ова ама зема моторна пила, запалена и ја фрли накај мене со намера да ме исече.
    Цела бев расплакана ама успеав на време да влезам внатре, така да пилата само вратат ја потфати.
    Потоа во сонот дојдоа мајка ми и татко ми и кога им раскажав не им се веруваше дека кучето земало моторна пила. :^)
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Има ли некакво значење кога го сонуваш тој што го сакаш?Бевме среќни заедно,си лежевме гушнати и му реков никогаш нема ги заборавам деновите и минутите со тебе,и датумите ги паметам ,а тој се смешкаше задоволно ...
     
  18. RAZ

    RAZ Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Sto znaci da sonuvase kako kuce place?:)
     
  19. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Може ли некој да ми протолкува што значи да сонуваш глувци ? :worried:
     
  20. Mosquiita

    Mosquiita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    663
    Сонував како сум болна од нешто и очекував дека ке умрам во секој момент -.-
    Значи нешто?