Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. valejunior

  valejunior Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  стојам пред куќата и пред мене имаше многу голуби како одеа пред мене и одеданаш од небото се спушти птица албатрос или галеб и имаше мачка на кровот тој ја зема мачката ја изеде и одлета кон небото.
  поздрав валејуниот
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  сакаш поголема слобода или се стремиш кон неа
  промена на убаво
  стрес, недоверба во блиски луѓе
  од реалноста е, нема значење (дури и нормално е тоа да го сонуваш)
  ја запознаваш својата личност и женственост
  поголемо запознавање на женската страна
   
  На Golden и senza.parole им се допаѓа ова.
 3. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  169

  За последното, не те сфатив?Подобро завознавање на другарка ми од сонот илии?
   
 4. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Девојки сонував како на мене рже огромно улично куче, подготвував храна, и најверојатно сакаше да ја земе, одкако оно си отиде дојде огромно бело исто и тоа почна на мене да рже, и на крај кога ова си замина дојде трето кафено, куче, и не знам од каде ова ама зема моторна пила, запалена и ја фрли накај мене со намера да ме исече.
  Цела бев расплакана ама успеав на време да влезам внатре, така да пилата само вратат ја потфати.
  Потоа во сонот дојдоа мајка ми и татко ми и кога им раскажав не им се веруваше дека кучето земало моторна пила. :^)
   
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.742
  Допаѓања:
  4.166
  Пол:
  Женски
  Има ли некакво значење кога го сонуваш тој што го сакаш?Бевме среќни заедно,си лежевме гушнати и му реков никогаш нема ги заборавам деновите и минутите со тебе,и датумите ги паметам ,а тој се смешкаше задоволно ...
   
 6. RAZ

  RAZ Активен член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Sto znaci da sonuvase kako kuce place?:)
   
 7. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Може ли некој да ми протолкува што значи да сонуваш глувци ? :worried:
   
 8. Mosquiita

  Mosquiita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  663
  Сонував како сум болна од нешто и очекував дека ке умрам во секој момент -.-
  Значи нешто?
   
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  1.755
  Сонував како да сме оделе на некоја прослава, мислам дека беше крштевка и сите сме носеле подароци.
  Што значи?
   
 10. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Кога во сон ке имаш добивка на сречка со гребење :geek: ?(чуден сон :wasntme: )
   
 11. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Денес сонував, како во мојата соба (читај само во мојата соба не во другите :!: ) имало влага многу влага вода капело на сите страни, зидот почнал да се руши.. :?:

  Што би требало да значи ова се преплашив.. ? :doh:
   
 12. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  тага
  радост
  радост
  зрдавје, промена на убаво
  минорни промени
  тага
  го сонуваш затоа што го сакаш,никакво друго значење
  неверни пријатели
   
  На Insatiable13, hermosa, Mosquiita и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  10.607
  Пол:
  Женски
  Што значат змии?
  Голема и помала змија..гадотии
   
 14. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  1.сонував како си вадам 3 катни заби и не осеќав никаква болка и планирав да извадам уште ама некој ме спречил.
  2.мајка ми сонувала како јава коњ
   
 15. Adriana-Limaa

  Adriana-Limaa Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Сонував еден лош многу лош сон. Се надевам дека некоја од феминките може да ми каже што би значело ова. Пошто стварно незнам кај да се обратам.

  Се се дешаваше во една затемнета соба.Бев со уште една женска особа.Имаше кревети,и во еден момент се појави бела силуета,не беше баш една туку беа 3. Две машки и едно женско. Почнаа креветите да се креваат,завесите да се мрдаат,ние бевме скоро кренати и испаравени,се држевме за раака од страв нешто да не ни се случи. Се појави светла силуета,цело време не довикуваше кај неа,а другата машка силуета од позади не туркаше да идеме кон оваа што не повикува, а 3тата женска силуета седеше од страна и не гледаше. Почнавме од страв да плачеме, и почнавме да викаме "Што сакате од нас"?!
  Машката силуета беше скоро невидлива и ни велеше дека мораме таму да идеме, и почна со нешто да фрла кон нас.Ние во тој момент почнавме да го повикуваме Господ. На цел глас велевме : "Господе помилуј,Господе помогни ни". Почнавме да се крстиме по три пати и да викаме Господе Помилуј, и како што го викавме тоа ја допиравме земјата со рака. после тоа,наредниот ден (се се дешава у еден ден,мислам сонов) женската силуета пак ја видовме целосно преку ден значи,а не ја познававме и само и рековме: Зашто вака ни правите,што ни згрешивме,дај помогни ни. Таа само рече: Јас неможам дави помогнам и несмеам. После се свртев ја видов мојата тетка и почна да се дере: Каде ми се девојчињата, и да трча. Но неможеше да не најде нас. Пак се најдовме во таа соба,затемнета. Се појавија пак 3те силуети. Пак почна истото да се дешава. Упорно ни велеа дека мораме да идеме таму. Почнавме да го правиме истото што го правевме коа се деси првиот пат. Ми дојде при рака вода крстена,земав и ставив во рака и почнав да фрлам фрз силуетата што беше пред нас и повторно велев: Господе помилуј, и силуетата исчезна. Сонот заврши.
  Станав уплакана и исплашена од помислата нешто да ми се деси . Ако може некој да ми објасни нешто во врска со сонов.
  Фала однапред :)
   
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.056
  Допаѓања:
  262.780
  Пол:
  Женски
  А јас на сон.мн.плачев вчера
   
 17. Adriana-Limaa

  Adriana-Limaa Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5

  ќе се радуваш
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  да бериш јаготки многу убави зрели сочни црвени и да ги јадиш?
   
 19. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  3.858
  Пол:
  Женски
  Утрово пред да станам на училиште, спиев на грб и сонував како некој силно ме боди со нож, се преплашив бидејќи болката ја чувствував, се фатив и за грбот но болката не престануваше, подоцна ми заѕвони алармот и толку беше. Се преплашив бидејќи почувствував болка, а беше сон.
  Знае ли некој што би значело ова :?:
   
 20. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Бевме на журка јас, две другарки, дечкото што ми се свиѓа и една познаничка. Стоевме сите, се поздравивме и само што се свртев на друга страна познаничкава и дечково се залапаа. Шокирано ги гледав и после сонов официјално ја мразамт таа познаничка :D Какво значење би имал сонов?