1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    хахахаха колку убав сон....инче имаш изгледа некој недостиг од пари,,,хмм :roll:
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе во Охрид ми се чини широк поим е ѓупска маала. Јас кај мене имам една :D :D А ти накај Воска да не си? :D :D Со нагаѓањево сум... :lol:
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.963
    Пол:
    Женски
    Не, не, Крст Џамија сум... на големата кривина на 7 Ноември... мислам дека се ти кажав со ова :lol: :lol: :lol:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа блиску сме биле де. 5 минути работа :lol: :lol:
     
  5. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Благодарам Annath, секако дека помогна ;) Од твоја уста во божји уши, конечно некој добар сон, пошто ко што ми тргнало се наопаку... :? Не му се гледа крајот. Благодарам уште еднаш
     
  6. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    da ne znaj slucajno nekoj da prolkuva son----aj ako znaj---neka mi pomogni------
    sonuvav deka baba mi bila umrena-a inace ziva e- i kako non styop mi se pojavuvala i jas sum se plasela i non stop sum ja gledala pred mene, i i rekov mori babo nemoj da me plasis ce ti umram-----aj ako znajte ve molam pisete inace mn si ja sakam baba mi nezz so mozi da znaci sonov :twisted:
     
  7. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    :arrow: не е страшен сонов...баба ти ќе има долг живот,а тебе ти се продолжува животот... ;)
     
  8. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    фала :P сега ме расположи малку :mrgreen:
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Јас две ноќи по ред сонувам супа. Не ми текнува баш како и зашто, ама како сите во сонот сме јаделе супа, па се греела па не знам нешто :roll:
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa zemi napraj si edna supa togas :D
     
  11. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Ne sum sonuvala svetci,ama nesto slicno...mi kazaa deka toa bile angeli.Letovo sonuvav se setam niz nekoja grobista i sretnav dve decinja,momce i devojce,obleceni vo belo,so plavi oci i neeeezna bela koza.Se sekavam deka bese soncevo vremeto,a jas bev mnogu srekna sto sum so niv,mnogu prijatno cuvstvo,ne cuvstvuvav nikakov nemir.I odednas od nekade gledam ide zena,isto oblecena vo belo so bel sesir na glavata(ne i go vidov likot).Togas decinjata mi rekoa deka taa im e majka i treba da si odat so nea...Togas se nataziv,sakav da ostanam uste so niv,a na toa mi rekoa deka uste e rano da bideme zaedno! :worried:hock: :worried:hock:
    Lugje ne znaete kolku bev potresena koga se razbudiv!!!od kade da mi tekne na takvo nesto!!
    Ja prasav baba mi za sonot,mi rece deka toa bile angeli sto me cuvaat,a zenata mozebi e Bogorodica...cudno,no sepak veruvam vo sonistata mnogu.cesto pati me imaat predupredeno za nekoi neubavi raboti(kavgi ili nesto slicno) i znam koga da se kontroliram da go izbegnam toa :?
     
  12. dusicas

    dusicas Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    epa vaka mojata drugarka koga bevme na odmor sonuvala kako sme bile jas i taa na grobista na koi bile zakopani mojot tatko i majka ,mojata baaba (koja sto beshe pocinala pred 2 meseci) i mojot mal brat beebe( koj sto vo jave go nemam,tuku taka i se pojavil na sonot ,inaku jas nemam brat ni sestra) ,ako moze da mi kaze sto znaci toa..plus mnogu me zachudi kako toa sonuvala umren moj malecok brat koga jas nemam brat..:/ ako znae nekoj ve molam da mi odgovorite sto bi znachel sonot..:)
     
  13. TamarAa

    TamarAa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    ја сонував дека сум имала расипан заб, е не знам дали ја сум имала или дечко ми, Шо значи тоа?
     
  14. dusicas

    dusicas Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    pa rasipan zab e nekoj bolen vo semejstvoto..:)
     
  15. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Синоќе ја сонував братучетка ми бремена пред породување.Ама толку вистински ми беше сонот што дури еве сега и ја чувствувам прегратката.Дали некој знае што значи бременоста на сон?
     
  16. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    бременост значи тежини,но ако си ја гледала дека се породува тоа би требало да значи дека некои тежини што ги имала ќе ги оттргни... ;)
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Леле јас сонував како пушам цигара и многу ми било убаво, а никогаш во животот немам запалено цигара. И во сонот сум пушела подолго време, ама никој не знаел за тоа :worried:hock: :?
     
  18. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Сонував како тука кај нас во околината сум била на едно излетничко место. И некако сум стоела на едната страна која била повисока од другата а во средината имало река. На местото кај што сум стоела имало кал, а од другата страна стоеше едно дете (кое го видов два три пати не на сон, детето ми се пушташе и требаше да замина на долг пат), и јас тршам од оваа страна за да отидам кај него да се изгушкаме и како трчајќи сум се симнала од височинката и таму инало некоја пештера во која се сливала мн вода поради тоа што врнело, и јас требало да прескокнам и да заминам од др страна кај детето, арно ама јас од водата сум се слизнала и сум паднала во пештерата од која неможев да излезам, а се полнела со вода и имало само една мала канализација, и мн сум се плашела да не се удавам, а веќе било приквечер и се стемнуваше и јас викај викај ама немало кој да ме чуе затоа што некако во тпоа место автомобил поминувале едвај еднас на два дена лллеле луше колку ми беше страв и колку само ми беше тоа реално, а некако пред да почнам да го сунувам ова па некако како да сум била на брод малечок и како да имало бура и едвај сум се спасила па сум се нашла на тоа место што го опишав погоре.
    Ако некој знае да ми каже што значи ова мн ќе му бидам благодарна
     
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    da vi kazam samo ako nekoj sonuva grobista,ne e voopsto ubavo...jas pred nekoj den sonuvav i posle eden den doznav neubavi raboti
     
  20. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Девојки знае ли некоја што значи да сонуваш вошки или да имаш вошки? :?