1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    2.123
    Мене синоќа ме бркаше една гоооооооолема, долга змија. Трчав ко луд по улица, па се качував на тротоар откако ќе видев дека она ползи само по улица. Ама штом ќе се качев на тротоар - и она таму ќе преминеше.

    После сфатив дека е женска, уствари, девојка-змија. Прерасна во нешто како микс од алигатор и змија. Дојде полицаец и почна да ја тепа по стомак, она почна да офка, а мене ми падна жал и му реков да престане.

    Одненадеж се најдовме во болница и она застана на 2-3 метри од мене, јас се замрзнав. Почнав да ѝ викам да не се осмелува да ми се приближи, а она, иронична, се исправи и дојде пред мене. Плава девојка, ама можев на грбот да и видам дека има тело на крокодил, долга опашка... Ја прашав: Која си ти, што си ти? Она ми одговори: Рептил. И почна да ми објаснува за нејзината врста...

    Јас почнав да ѝ помагам во болница да ја спроведам оти беше претепана. Чекавме во чекална, паметам... Натаму ништо не знам. Знам само дека сега, откако се разбудив, ич не се осеќам добро.
     
  2. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    што значи ѕвоно во желба на кафе? и буква во друга желба? плс некоја да одговори
     
  3. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    На сон ја видов тетка ми која е почината и почна да ми зборува, се уплашив страшно.
    Значење?
     
  4. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Пореален сон досега немам сонето она се да запамтам до детаљ и да видам се јасно и која беше личноста... Го сонувам дечко ми како дошол во мојот град па шетаме а потоа стигнавме до една клупа да седнеме и тој тој момент клекна на колена пред мене и ми предложи брак со прстен од бело злато и бело камче, а јас како да знаев имав чувство дека ќе ми предложи брак и му кажав ДА во моментот и потоа го носев на себе и дома веднаш ми го забележаа. Којзнае што значи ме фаќа страв дај боже да е на арно.
    А и на јаве имам некое вакво чувство..незнам некако се ми е како поврзано... чудно се осеќам тој ми спомнуваше последно сериозни работи и пред некој ден на свадба го фати бидермаерот па веднаш ми се јави вечерта :lol:
     
  5. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    А да соблекуваш момче, што значи? :lol:
     
  6. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Денес сонував еден ептен реален сон како сум отишла во продавница кај што се продаваат материјали и кога се разбудив си реков леле ја кога отидов кога дојдов и сонувам така едно па друго некои чудни.
     
  7. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Змија значи дека некој ти прави лице што е близок со тебе односто дека ти е непријател а е близу до тебе.
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AnaKarenina00

    AnaKarenina00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    314
    Пол:
    Женски
    Ќе ве молам ако знае некој да ми каже за сонов..
    Имам баба која е почината мајка на мајка ми, мајка ми беше бремена со сестра ми тоа време и кога ја родила на 3тата вечер баба ми и дошла во сон опкружена во бела светлина на мајка ми ништо не и рекла ја зела сестра ми во раце и и рекла нешто како бабина несреќнице така нешто и повеќе мајка ми не ја сонувала од тогаш...што може да значи
     
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    ако баба ти била жива додека мајка ти била бремена а починала пред да се породи вероватно дошла во сонот да си ја види внуката
     
    На AnaKarenina00 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AnaKarenina00

    AnaKarenina00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    314
    Пол:
    Женски
    Да да,но нејзините зборови зошто би рекла несреќница што би можело да се случи..
     
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    ахх.... Не знам кој би можел тоа да го протолкува.
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    ништо
     
  13. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Sinoka koga si legnav placev pd nekoi problemi imav tezina,I koga sum zaspala na son vidov mnogu svekii kako gorat zapaleni vo temna soba,site gorea mnogu ubavo nitu edna nee se izgasi,sovet ve molam.
     
  14. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Во мојот соновник пишува,свеќа ако гори, ќе бидете повикани на свеченост:D
     
    На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Sonuvav kako baba mi po dozdot odi na crkva I velevme nee odi mnogu vrne taa nee,posle dva tri dena I otkaza nozetesonuvav kako Edna koleskaa kako mi zboruvase za mazno lice,I kako so eden decko od Srbija sme sedele na klupa,go vidov samo odzadi likot nee,mina dve nedeli koleskaata mi pisuvase me zezaase za masno lice demek nee mi e ubavo,posle drugiot den mi pisa eden decko od Srbija,ist bese bese kako vo sonot so crna maica I rusa kosa samo sto mu go vidov liceto sega,denes legnav zaspav sonuvav kako edni rodnini dosle da ja posetat baba mi bidejki tie imat Bebe to mnogu placelo,posle dva casa eve gi dojdoa so bebeto koe placese,znaci mnogu sonuvam vo posledno vreme vi pojasniv gore ve molam sto moze da e ova,stvarno mnogu sonuvam.
    Drug son stojam na edna ulicka vo pizami I kako me gleda toa momce I mi zborese"ajde neli odis na fax,jas a ne odam poveke segaa kje si legnam da spijam tebe so sreka na rabota"kje mi kazi nekoj za ova.
     
  16. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Од лани лето другарка ми вика да ми местела нејзин другар ама јас како да се запознаеме, уште се немаме ни запознаено ни на фб се имаме, ништо , од тогаш детето нон стоп го сонувам, а не го мислам значи ништо, на соновите само заедно сме во врска да речам.

    Ви се има ова случено?
     
  17. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Девојки ајде малку помош од некој кој навистина се разбира од сонови.Мајка ми го сонувала овој сон т.е. ме сонувала мене како сум одела некаде а на мене сум носела син фустан со син голем чадор.Што би можело да значи ова?
     
  18. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Според соновникот син фустан е убаво,ќе ви се исполнат желбите.За чадор важно е,дали бил отворен и мокар.Ако е отворен,добро размислете за својте поступки,зашто подоцна ништо нема да поправите со каење.Отворен чадор во зтворена просторија,несреќа.Мокар чадор,пропадната љубов.Чадор што не може да се отвори,големи непријатности.Но ако сонувата свилен чадор,ќе стекнете углед.
    Е тоа пишува во соновник:D
     
  19. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Чадорот бил син голем и отворен а јас сум го носела.Инаку времето не врнело убаво било и бил сув
     
  20. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Во соновникот,не пишува боја за чадорот.
    Јас претпоставувам дека не е лоша бојата,за фустанот син вика дека е убаво:D