1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Во ред.фала ти
     
  2. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Sinoka sonuvav kako dvajca me nosele na grobistata,tamu imalo eden eden krug golem so grobovi kade sto umrele postara moi dedovci I babi,I tamu vo toj Krug imalo edno prazno mesto I jas sum rekla eve toa e za mene,jas ke sum ovde,I mi rekle znaci vo red ovde ke te zakopame,ve molam za mislenje stvarno sum isplasena.
     
  3. milaaa20

    milaaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    37
    Nokeska sum sonuvala kako sum bila kaj majka mi na gosti za veligden I sum odnela 20 vapcani jajca no sum gi butnala slucajno I 19 se skrsile a samo 1 bilo zdravo. Sum pocnala da panicam kako ke nemam jajca da im dadam no vo meguvreme sestra mi zzemala od nejzinite I stavila kaj mene kako eve zdravi se jajcata, ke imas da podelis. Cuden son, nemam poima sto bi mozelo da zbaci
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Sinoka sonuvav kako odam vo Edna kujna I poracuvam parce torta i toa golemo parce,so jagodi I nekako ovosna,I sum jadela mnogu.
    Potoa nekoi nepoznat luge vo Edna zgrada I kako nekoj frlil kako nekoi bombi I ogan vrz zgradata I site sto Bea vnatre zaginaa I od zgradata ostana pepel.
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    А ако толку мноху ти прават проблем соновите, да разговараш со лекар, или евентуално психолог/психијатар?
    Скоро секој ден пишуваш во врска со некој сон и секогаш си уплашена од нив. Не е убаво тоа.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Znam,toa od Januari mesec pocna da mi se slucuva,neznam do kaj ke sum.
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Па превземи нешто.
     
    На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Сонував змија во нашиот двор.Сум ги бранела сите од неа.Е некако утврдивме дека не е отровна,ама ме касна на прстот и избега.Кое значење би можел да го има сонов?
     
  9. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Сонував гол маж ( член на семејството), што би можело да значи?
     
  10. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    ДЕВОЈКИ ВЕ МОЛАМ АЛАРМАНТНО Е!Имам 35 год и не сум мажена а секој ден се секирам за ова.Оваа година на Тодоровден под перница ставив залак од вечерата така пишуваше да направаат сите девојки кои сакаат да го видат идниот маж,и навистина сонував еден маж.Сликата која ми се појави беше човек кој седеше на клупа претпоставувам ученичка и го јадеше залачето.Е сега таа слика што ми се појави во ја имам видено т.е. навистина е слика ама кога тој бил мало дете на 7-8 годишна возраст.Ајде ве молам кој знае,се разбира да го протолкува ова.
     
  11. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Jas isto na Gurgovden staviv cesel I ogledalo pod pernica I sonuvav covek so grd svrten,kako sedi na klupa,ako I'ma nesto od ova navistina ke se razocaram.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    И јас не знам навистина што би можело да значи,ама тоа беше човекот го познавам т.е. сликата од мал,ама дали тоа е тој не знам.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    No na veliki cetvrtok drug sonuvav toj sto go sakam,I toa bez nisto da stavam pod pernica,no sekako poznacaen son,I sea neznam sto da mislam.
     
  14. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Јас одбивам да верувам дека тоа што го сонуваме ќе има некаков одраз во реалноста, затоа што тешко мене ако се што прочитам на соновник се оствари.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AeonFlux

    AeonFlux Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Му се има на некој десено да го сонува се она што му се случило истот ден? Ми се има случено да сонувам еден ист сон повеќе пати но секој пат е различен на пример со некакви случки од минатото или работи кои што уште се немаат десено, а по извесен период ми се случуваат. Нешто ко дежа ву.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Дали некој досега има сонувано Заб,мислам малце е чудно но да јас пред 1 2 ноќи сонував како сум се удрила и сум скршила заб,и кажав на мајками,таа рече дека не е убаво заб да се сонува.Па вие што мислите што треба да значи тоа ако сонуваме заб?
     
  17. SummerGirl12

    SummerGirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да ве прашам нешто дали е вистина тоа кога некој ќе сонува некој човек што е починат,како во сонот зема некоја личност и таа личност ќе почине? Незнам колку ќе ме сватите што сакам да кажам :)))
     
  18. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Te svativ,neznam no postoi verojatno to za toa,pisi mi lol ako sakas.
     
  19. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
     
  20. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Vi se slucilo li da sonuvate nekoja licnost sto ne ja poznavate i nikogas ne ste ja videle vo realnosta? Vekje tret pat sonuvam nekoj decko, tolku realno i jasno, a sigurna sum deka ne poznavam nikoj slicen. I toa ne ednas, tri pati go sonuvam istiot i vekje se opsednav pogotovo zosto vo sonot sme vo vrska i mi e preubavo :wasntme: Da mozam da znam dali stvarno postoi odma bi sakala da go zapoznaam.. Ne e nekoj lepotan, glumec, bas e onaka najnormalen.. realen.. :?: