1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Сонував еден дечко доста постар од мене.Сме седеле во куќата кај баба ми и сме зборувале, цело време беше супер ама на крај ми кажа дека не е од мојот град и дека ќе се видуваме само кога ќе има пауза од факултет.Ми побара пари пред да си оди и јас тогаш си реков а овој глумец пари сакал од мене.Му дадов ама тој ги остави се насмеја и ми рече само 10 денари ми треба.Се изгушкавме и си замина.
    Какво значење може да има сонов?
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Некој сака да му дадеш некаква информација. Нема врска со љубов.
    Ќе те распрашува некој за нешто, ама не толку детали, колку што си спремна да кажеш. Само оквирно.
     
    На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум била со сестра ми на одмор во Грција и со авион сме патувале, и првин не сме можеле да најдеме место да престојуваме и додека сме барале јас бев кај морето со малце бранови беше и незнам после вечерта сме излегле и до плажата имаше како бар и сум се запознала со еден дечко смеѓ беше и сме збореле и после се разбудив. Има некое значење сонов? И ако знае некој ќе може да ми каже. :)
     
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ти се оди на одмор :)
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Ноќеска сонував чуден сон. Не се сеќавам на целиот сон ама некако цело време беше како ноќ, темница.
    И доаѓа дедо ми, ми викаше да му правам некаква операција на стомакот. Јас му викам ама што ти е на тебе, јас не можам да го правам тоа оди кај некој друг.
    И човеков наеднаш се свитка и легна на земја. Се свитка како бебе некое.
    Тогаш почнаа да доаѓаат луѓе од сите страни, ама пак некако темно и не можам убаво да им ги видам лицата.
    Од некаде како да го слушнав татко ми како вика ајде треба да одиме во кафана. Ќе ми славеле роденден.
    А мене нити ми беше роденден деновиве нити па во скоро време ми е роденден.
    Почнав да слушам и гласови како викаат леле луѓе умре човеков. И сите собрани околу дедо ми.
    А јас во тој момент не знам што се случува, како наеднаш умрел.
    И поминувам покрај редица од луѓе кои демек одат да го испраќаат умрениот.
    Почнав да чувстувам некоја тежина во градите ама во тој момент бев свесна дека не е можно да умре бидејќи дедо ми е веќе починат во реалниот живот.
    И му викам на татко ми, што им е на овие, зошто се собираат, па не може да умре човек што е веќе умрен. Како ќе умре по втор пат. Чудното тука беше што јас разговарав со татко ми ама не го гледав. И само викам кај па баш денес најде да умре кога ми е роденден, и го спомнав мојот роденден. Демек сега ќе треба на роденденот мој да пресметуваме и годишнини од смрт.
    И како одам меѓу луѓето почнав наеднаш да плачам. Предходно како да ме притискаше нешто во градите и само наеднаш испуштив глас. Почнав многу да плачам.
    Понатаму не се сеќавам што точно се случи. Знам дека отидов некаде со кола ама не знам каде. Не е ни битно.

    Она што ми остави впечаток е зошто сонував како дедо ми да починал кога човекот веќе 2 години е починат.
    А и не почина во овој период. Не знам, чудно ми е. Па и во сонот викав како баш на мојот роденден, и го кажав точниот датум. Леле страв ми е да не се случи нешто лошо на тој ден.

    Му се има случено на некој да сонува нешто слично?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Луѓе што може побрзо некој нека му одговори на девојчево, дека и мене чуден ми е сонов..
     
  7. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Хахахаха ме насмеа. Јас па си помислив ми го протолкува :D
     
  8. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Заб не е убаво, а ако немаш или ти се скрши заб ќе умри некој близок роднина, а ако забот е поназад некој подалечен роднина.
     
    На Strawberry1238 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Јас често имам сонувано како ми се кршат заби или како ми се клати заб.
    Значи сите сонови биле така или ќе се скрши дел од заботи или ќе се клати и нема да се извади.
    Ми имаат кажано и мене дека не е убаво така да сонуваш заби. Ама нити некој се разболел тогаш нити па не дај боже умрел.
    Баш имав приметено после тоа ништо буквално ми се нема случувано.
     
    На Strawberry1238 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. GirlyGirly

    GirlyGirly Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    697
    Што значи да сонуваш да ти се скинат влечки?
    Денес ги облеков истите и некако шубе ми беше.
     
  11. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено да сонувам нешто лошо, исто така со датум. Кога се наближуваше тој датум умирав од страв, но фала богу ништо не се случи..
     
    На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
  12. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Zosto sekogas sonuvam edna ulica vo koja sto kako mal cesto odev kaj drugarcinja so ziveele tamu. So godini ima periodi vo koi sto odredeno vreme redovno sonuvam deka idam tamu i sekogas e tmurno i oblacno?????
     
  13. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Ако не си била на гробот на дедоти може треба сега на тој ден да отидеш да оставиш нешто и да запалиш свеќа.
    Може сонот е знак за нешто само незнам за што би било за да ти помогнам.
    Побарај по соновник ако нешто успеш да најдеш али не паничи и не плаши се понекогаш они се појавуват за да ни дадат насока во животот или некој совет.
    Слично ми се има случено и мене и отидов на гробот оставив што треба запалив свеќа и после тоа лош сон не ми дошло.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Бев сега скоро на гробишта. А и мојот роденден не е така скоро за да чекам и да отидам.
    Не знам што да мислам. Дедо ми го имам сонувано само 2 -3 пати ама што знам, обично сонови ништо посебно немало што би ми оставило впечаток.
    А на соновник барав ама не знам искрено и што да пишам..
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Го сонував бившиот неколку пати.
    Првиот пат тој ме викна да излезам надвор и ме чекаше пред врата ама се вмеша трета личност на која не му го видов лицето само знам дека беше машко и буквално го претепа и на крај го фрли на земја и на бившиот една половина од лицето му беше крвава, јас тогаш се доближив и му реков дека ќе му помогнам.
    Вториот пат сонував дека ме прашува да се смириме и повторно сме заедно и сме многу посреќни од времето кога бевме заедно.Тој останува кај мене а наутро појадуваме со моите.
    Плус иста ноќ кога го сонував вториот сон мајка ми го сонувала мојот бивш дечко и мајка му како седат во двор позади мојата куќа и ја гледаат неа.
    Има ли некое значење,нека ми пише некој веќе подолго време го сонувам.
     
  16. Zvezdicka1

    Zvezdicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Sonuvav pole so drvja a na niv rastese bel leb . Imase mnogu drvja so bel leb na niv. Jas si skinav eden i si zedov i zaminav so kola
     
  17. Zvezdicka1

    Zvezdicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Sonuvav pole so drvja a na niv rastese bel leb . Imase mnogu drvja so bel leb na niv. Jas si skinav eden i si zedov i zaminav so kola. Kako go tolkuvate sonot ?
     
  18. holly3

    holly3 Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Shto znaci ako sonuvate svetec?
     
  19. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Koj svetec go soni,idi zapali mu sveka neznam?
     
  20. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Ja sonuvav bratucetkami koja e mazena i ima dete,ja sonuvav kako mnogu ubava nevesta,no tazna nekako,sto moe da znaci?