1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Девојки во саботата бевме на блиска свадба и нели блиска и дома ос страна на невестата.Па потоа на заминување фрлаат бомбони со пари и нели ги собираат и ги ставаат под перница.И јас така направив и се сонував јас како невеста стојам и гледам низ прозорецот еден маж тој беше црн,но во позадина слушам гласови ``невестата доживеа излив на мозокот``.Ве молам доколку знае некоја што значи ова.
     
  2. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    10.428
    Пол:
    Женски
    Зошто темава е во Другата наука? :wasntme: Мислам дека местото и е во психологија, ама ајде и од толкување до толкување има разлика.
    Да не си опседната со помислата да бидеш невеста? Не поради сонов, туку поради фактот што ставаш бонбони под перница.
    Околу сонот, се гледаше ли лицето на мажот во црно?
    Да не можеби потсвесно се плашиш дека ќе се омажиш ради реда без да сакаш некој, или се плашиш од брак воопшто.
     
    На La.loca и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  3. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Не,не сум опседната со помислата,само онака ги ставив интересно ми беше.Лицето на мажот не беше црно.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Ехеее и мене секогаш кога ставав бонбони под јастук, секогаш ликот не се гледа на сонот
     
  5. Cvetche256

    Cvetche256 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Малку ме зачуди сонов, затоа се решив да прашам тука...Го сонував дечко ми, како одиме некаде во сонот. Наеднаш како да го снемува, па повторно се враќа, пробувавме облека низ продавници и слично. Е, потоа кога се враќавме, бевме застанати на семафори и наеднаш него го снема од колата и морав јас да се снајдам да ја паркирам. Тогаш се разбудив, ама не обрнав многу внимание, сега кога се потсетив се зачудив:^)
     
  6. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.671
    Допаѓања:
    116.484
    Пол:
    Женски
    Предупредување,неочекувана вест или новост.
    Треба многу да размислуваш пред да направиш избор меѓу некои нешта и пред да донесеш некоја значајна одлука,што може да се однесува на твојот однос со сестра ти.
    Твој страв и твоја несигурност за вашата врска и губење контрола(на потсвесно ниво).
     
    На BabyStyle, Cvetche256 и Kitty23 им се допаѓа ова.
  7. Tajnataa

    Tajnataa Нов член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Извиниете за долгиот пост но сакам да споделам сон кој го сонуваат пред околу една година и до сега постајано ме мачи...пред да почнам сакам да напоменам дека не важам за личност на која и се исполнуваат соновите но овај сон навистина не ми дава мир. Беше темно вечер си одев дома на почетокот од моето уличе имаше човек чистеше до него имаше куче мало беше мислам дека беше питбул не се сеќавам многу на човекот му реков дека многу се плашам од кучиња и дека ми е страв да поминам тој ми рече не плаши се помини јас не мнгу се плашам потоа ми вака помини не се плаши на добри луѓе ништо нема да му направи и навистина поминав кучето само ме гледаше и ништо не направи кога стигнав до скалите седнав на нив и одеднаш се појави истиот човек се криевме заедно од кучето како и тој да се плашеше од него кучето почна да иде на кај нас јас се свртив на другата страна и пред мојата куќа наеднаш се појави Исус и наеднаш се раздени толку голема светлина се појави...јас се почуствував како да ниој ништо не може да ми направи почувствував огромна сигурност и на човекот му велам ајде да одиме кај Исус тогаш никој ништо нема да ни направи и отидов до него и незнам од каде му поставив прашање а кучето идеше до мене го прашав дали ќе се омажам и имам деца тој се насмеа и не ми рече јас многу почнав да плачам претерано го молев викав толку голема тага осетив но не тој само се смееше и ништо не ми одговори отидов дома во дворот заедно со другарка плачев но залудно не се појави повторно...Јас многу верувам во Исус до сега не сум обрнувала внимание на сонови затоа што немам сонувано такво нешто за да се заплашам толку но овај сон навистина многу ме има исплашено..можеби е потсвесно зашто тој период многу се имав преоптеретено со тие мисли и како може Исус да се смее кога некој е толку тажен :(...Ве молам пишете доколку некој знае што значи ова.
     
  8. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    10.428
    Пол:
    Женски
    Некој што знае да толкува сон од психолошки аспект?
    Не во смисла на гатање, ова ти значи "к'смет", ова "измама", "некој те лаже", "изненадување", "душмани"... итн. се тоа можам на интернет да најдам.

    Имав еден многу живописен сон, па ако некој толкува сонови како пораки на умот што на свесно ниво не можеме да ги разбереме, нека пише, да не раскажувам за џабе. :)
     
  9. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    не дека верувам мн во сонови ама сакам да го знам значењето на мојот сон ако некој знае нека ми каже...
    сонував како одам со мама да купам нешто злато не знам што точно и не ни стигнаа пари и ги давам моите прстени да видам колку ке коштат таа ги зема ама малце ми даваше и јас велам нее дај ми ги продавачката ми ги врака но стопени како топче беа..јас се мн нервирав како може без прашање да ми ги расипе прстените,,,,Значење???? претходно сонував како ми се скрси прстен и раскинав со дечкото за тоа сега сакам да знам
     
  10. SummerGirl12

    SummerGirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Девојки јас не верувам во сонови и досега ни добар ни лош не ми се има исполнато но сега салам другп да ве прашам...Мажот ми имаше дедо многу стар но беше доста лош не плашеше правесе кавги и сл.Но почина пред неколку месеци и има три четири пати како го сонвам како се појавува по прозорите само де движи покрај прозорецот и бега а јас плачам и се плашам во сонот ептен....Не дека е нешто страшано но несакам да го сонувам и да се плашам.....
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој што значи ова
    Сонував како едно дете го знам ама не се знајме онака лично ми пишал на фб многу си убава??
     
  12. AnaKarenina00

    AnaKarenina00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    314
    Пол:
    Женски
    Здраво,ако знае некој да протолкува благодарам
    Го сонував дедо ми кој почина пред 3 месеца, пред да почине не бевме во добри односи многу неше неправеден према мене и мојте но јас многу тагувам по него и синоќа ми дојде во сон
    Беше болен од рак и легаше на истото место како и секогаш и зборувавме цело време за се што се случило јас цело време плачев не престанав да плачам од жал што го гледам дури и кога станав уплакана бев му велев зошто не се спаси на време тој ми рече јас секако ќе си умрев сега незнам како да го сватам сонов тој почина со отворени очи јас слушнав не било убаво дали сега да се искупи за нешто не знам....
     
  13. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој што би можело да значи ова:
    Веќе по втор пат сонувам (во временски рок од пола година) каде дечко ми со кој сме со години заедно ми раскинува без претходно да ми ја наведе причината за тоа и одеднаш губам секаков контакт со него (во стил ме блокира секаде по социјалните мрежи, дури и на мобилен кога му ѕвонам не ми крева). Првиот пат кога го сонував тоа не дојдов во контакт со него но, по втор пат успеав да го најдам и накрај се согласи да се помириме...
     
  14. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Без навреда , да не го гушиш малце у врската ?
     
  15. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    баш напротив, имаме многу опуштена и отворена врска, без љубомора, сомнежи и патетични испади.. Никој за ништо не му стои на пат на другиот
     
  16. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Сум сонувала непозната дечко висок мн.и облечен во бела кошула. Нешто како флертување имаше ама неможев да слушнам. И незнам како ташните секогаш ми завршуваа на еден висок бел шкаф и он ми ги симнуваше. Мислам дека и јас носев бела кошула.
    :D:D:D се на бело тргнало
     
  17. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.144
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Да зборуваш со некој што не е жив?
     
  18. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да отидеш на гробот кај него ако немаш идено долго време.. (знам дека звучи малку од бабини деветини ама тоа го имам слушнато)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.671
    Допаѓања:
    116.484
    Пол:
    Женски
    Твоите сонови се проекција на страв од напуштање.
    Неочекувана вест,промена.Ако си сонувала некој кој ти бил многу близок,тоа е предупредување.
     
    На ludamaja10, Агнес :D и GirlLove им се допаѓа ова.
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.144
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Можда е оти вчера бев во црква и запалив свеќи и за живите и за умрените.
    Ми беше газдарица жената што ја сонував .