1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Сонував дека сме биле собрани друштво и сме гледале филм. Од левата моја страна седеше мојата симпатија а од десната најдобрата другарка. Потоа јас ги прашав другите дали ќе им пречи да го изгасам светлото и бидејќи се согласија станав и го изгасив потоа се вратив на моето место, другарката ја немаше а симпатијата ја стави раката на мојата половина и цврсто ме држеше...има ли некакво значење сонов или се само глупости?
     
  2. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    А, да читневте нешто Фројд, Јунг и да си бидете искрени со себе и со потсвеста, па сами да си сфатите зошто сонувате тоа што сонувате?
     
  3. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Иако секогаш сум мислела дека соновите се всушност продукт на нашите потсвесни мисли, сепак во последно време посебно месецов се случува постојано да сонувам една личност, која не е повеќе во мојот живот и навистина ретко сум помислувала на истата. Секој сон е различен со тоа што истото е дека во секој сон покажува одбивност кон мене, но сепак на некој начин сме заедно. Најчесто соновите се страшни и се будам без енергија. Би сакала да слушнам некое мислење од некој што сепак читал нешто за ова и се разбира во оваа тематика. Поздрав :)
     
  4. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Ja sonuvav pokojnata bratucetka fatena za raka so druga devojka nepoznata,se setavme no ne go poznavav patot,potoa mi rekoa nie ke odime do tamu,jas rekov vazi,I ostanav sama tamu ne go znaev patot,otamu na tamu stignav do Eden park pomunav niz nego I pak gi sretnav niv dvete,ovoj pat obleceni vo letni alista,pojdovme po edna pateka polna so treva,a megu nea drvja zeleni,imase I klupa I drvo so dunji,sednavme na klupata ,I mi veli da jademe dunji,I velam kako ke jademe zeleni se I ovde li stalno ke sedime,I taka si sekoj den ovde ti koga ke zreat ke dojdes da jades, I mi veli nee ke sedeme ovde I ke cekame dodeka da zreat,I naednas I se najde v race zolta dunja ga grizna I tolku od sonot,inace koga zbotevme nee go slusav ni mojot nitu nejziniot glas.
     
  5. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    1.037
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој што значи да сонуваш свадба и ти да си невестата не сум била срекна во сонот ... ако може некој да ми одговори ви благодарам однапред
     
  6. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Знаете ли што значи во сонот некој да има многу бемки и големи бемки на лицето и на вратот а во јаве нема такви бемки?
     
    На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Поима немам што значи, ама ми се допаѓа сонот...
     
    На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.161
    Пол:
    Женски
    Ковчег,, богато накитен со цвеќиња и огромен крст на него. Во црква бев инаку.
     
  9. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Мојата коса офарбана плава само до половина и мислев дека ми е убава и дека некој ден целата ќе ја офарбам ама и така ми беше убава, што значи?
     
  10. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    1.037
    Пол:
    Женски
    Kosa znam deka e grizi a bojadisana ne znam
     
  11. Marija38

    Marija38 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Сонував дека ми се ниша забот и пробував да го вадам ама не ми падна, а баш меѓу предните заби :/
    Што значи ова?
     
  12. Pcelka1315

    Pcelka1315 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.813
    Пол:
    Женски
    Некој е болен во семејството, ама ќе оздрави.
     
    На Marija38 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Во просторија со многу непознати луѓе и со мој познаник. Непознатите имаат чуден израз на лицето, не се смеат, не се намуртени, зборуваат ама устата не им се отвара.
    Тргнувам да затворам врата и да ги избркам, и познаникот мој(не памтам каков лик имаше и кој беше ама во сонот ми беше позната и блиска личност) ми рече честитај им не ги бркај и тогаш го слушнав како додека им пружа рака на непознат јазик им честита некој празник (во сонот јазикот беше албански а празникот не знам кој беше). Мене ми текнало веднаш дека стварно им е празник и сум почнала весело да им честитам на сите луѓе.

    Што би можело ова да значи?? Не сум имала ситуација со Албанци во скоро време за да ми биде во потствест,освен што прочитав еднаш за 28 ноември.
     
  14. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Три пати по ред го сонувам бившиот.
    Првиот пат се возиме во автобус и тој седи до мене, во моментот кога се погледнуваме гледам дека цело негово лице е крваво дури едвај се препознава дека е тој.
    Вториот пат седиме на клупа околу нас зелени дрвја како пролет да е и премногу светлина има, ми кажува колку се кае и колку му е жал и ме прашува за причината зошто го оставив.
    Третиот пат седиме на маса јас тој и девојка му. Девојка му станува и ми вели да седнам на нејзиното место а таа седнува на моето. Тој цело време молчи и не гледа.
    Какво значење може да има се ова?
    Да напоменам, вчера доста доцна јас излегов да одам во продавница а тој од еднаш ми се појави пред мене, го сретнувам на места каде што воопшто не очекувам.
     
  15. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Sonuvav kako vo Edna kuka sum vrabotena kako sluginka,cistev od masa,metev,brisev,ronki imase po po zemjata,I mi dale mislam okolu 100evra,inaku gi znam lugeto kaj koi bev sluginka odnosno kako da me vrabotile na son kaj niv,znae nekoj ova sto znaci
     
  16. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Сонував ловорови листови ама големи, убави?
    Енда жена зборуваше со мене и ми го кажа своето име во сонот. Јас ја знам таа жена но не се сеќавам како се вика. Името што ми го кажа на сон е многу интересно.
     
  17. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Грижи, грижи во право си :(
     
  18. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    1.037
    Пол:
    Женски
    Za zal sonista mn cesto se ispolnuvaat
     
    На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
  19. deniz333

    deniz333 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2018
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    1.037
    Пол:
    Женски
    Parite mislam deka oznacuvaat raspravija a drugoto nesto ke bides ponizena
     
  20. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Od niv li