1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. kikidare

    kikidare Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Sto znaci toa sto sonuvam zmija okolu mene? Sonot go sonuvam isto ili potocnno skogas sonuvam zmija koga odam da spijam na gosti kaj edna prijatelka.
     
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.136
    Допаѓања:
    14.388
    Пол:
    Женски
    Сонував дека Тоше ми раситнувал пари ... И тоа мн пари Страв ме фати, што значи тоа ?
     
  3. nina_lina

    nina_lina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2017
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    673
    Пол:
    Женски
    Сонував како со сестра ми и внуката која има 9мссеци сме на некое непознато место и наеднаш до нас стоеше една жена млада и убава, неколку пати ја потфрли внуката и таа се фати со рацете и се исправи и стоеше. И како во сонот сум знаела дека таа жена е мајка Богородица. Откако се случи ова со внуката јас тргнав со неа и наеднаш се претвори во сиромашна, тажна и исцрпена жена (од што помагала на љуѓето и ја собира целата тежина и несреќа со неа), продолжив да одам покрај неа бидејќи требаше да ми помогне и на мене за да бидам среќа и ми ја отвори среќата и се разбудив. Дали знае некој што би можел да значи овој сон...Во последно време сонувам многу чудни сонови...
     
    На Евгениј на му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Може некој да ми каже што значи да сонуваш истетовирани змии на нога? Буквално имав 3 змии тетоважи “замотани” околу нога
     
  5. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Змијата е душманка, што значи пази се од пријателката.
     
  6. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Што значи, сонував дека имав нова црвена капа, многу беше убава и многу убаво ми стоеше, ме направи многу убава?
     
  7. @edna

    @edna Нов член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Стојам пред некој олтар на рид. Многу икони на него али една свети повеќе од сите.Личи на св Никола или св Атанасиј не сум сигурна. Многу луѓе стојат со мене пред олтарот. Се вртам десно и гледам жена во црно облечена цела со наметка гледа во мене и ми клима со главата накај иконата. Погледнувам во небо - мрак со некои светлечки објекти кои вртат во круг, се вртам лево исто таков круг..... Се разбудив преплашена.
     
    На Евгениј на му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Здраво, што значи сонував како некоја жена облечена во црно ми гледаше за иднината, некои работи запаметив а некои не од тоа што ми ги кажа.
     
  9. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.947
    Допаѓања:
    18.059
    Ноќеска сонував како држам бебе во раце и го дојам , градата голема цврста,млеко капе ли капе од неа... некое толкување?
    Инаку долго време се обидуваме за бебе, сигурно дека и во сон ми се вртат мислите од што го посакувам, ама баш како реално ми беше прикажано доењето... некако не ми е јасно
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Јас сонував чуден и по малку језив сон .

    Сонував дека сум се вработила ( конечно ) во некоја фирма , ама газдата бил малку чуден . Т . е мноогу чуден . Бевме на некаков собир дома кај него , и не дочека жена , без мозок , без очи :^) , со голем стомак ( како да е бремена пред породување стомак ) но шуплив :^) . Жената не послужуваше со јадење/пиење , се движеше наоколу ( значи не беше кукла ) но имаше дупка од куршум во челото , очите и изгледаа како лушпа од јајце ( знаете оние што пијат живо јајце , кога го дупнуваат од горе , ете таква лушпа со све дупчето , но без јајцето внатре ) . После некое време посматрање , решив да си одам , а како стануваа сите да се поздрават се створи гужва , и женава дојде до мене и ми шепна дека иако е буквално без мозок , знае дека не живее нормален живот , и дека сака да избега од таму . Ме молеше да дојде со мене , па и дозволив . Се искраде од дома , влеговме во такси , и се најдовме на оние возчињата во големите Луна Паркови [​IMG] вакво . Направивме сообраќајка со вагончето полно со луѓе . Женава што беше со мене и беше исечен стомакот , оној подуениот дел и висеше :puke: крв на сите страни (facepalm) . Ја прашував дали ја боли :^) ми рече да била бремена ќе ја болело , бидејќи не е , не ја боли :^) ..
    И тука се разбудив потресена , what the hell was that :doh: ?
     
  11. Saraа12

    Saraа12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум паднала на испитот што го полагав вчера што значи тоа?
     
  12. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Пред недела дена сонував како умирам во рацете на тој што го сакам (но не сум со него во реалноста.) Т.е сонував како со пиштол убивам еден другар (со кој што во реалноста секојдневно се каравме) и пред да умре и тој мене ме пука со пиштол над срцето јад го оставам и собирам храбост да бегам и откако сум стасала пред мојата куќа целата во крв поминало момчето кое што го сакам превише (но во реалноста сме разделени веќе голем период) и сонував како тој ме гушка и ми вели ти ке ми умреш в раце вимни брза помош... и така слушајки и копнеејки по него јас умирам во него...
    Многу езив сон ако знае некој да ми каже што значи...
    А и откако го сонував тој сон со детето што де карам нон дтип не се караме
     
  13. Dreamgirl90

    Dreamgirl90 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Sto znaci ako devojka vo sonov e oblecena vo dolg bel fustan i seta i gleda po izlozi od butici??
     
  14. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Majka mi sonuvala beli macki kako sakat da vlezat vnatre vo domot,no gi brkala.
     
  15. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Кучка,знак дека имате верни пријатели.Кучка со многу кутренца:нови познанства.
    Бело куче,пријатно познатство
     
  16. Ale10

    Ale10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    100
    Сите раскажувате сонови... уште да има некој да ги протолкува
     
    На Damata so marama, Dreamgirl90 и Crnookata им се допаѓа ова.
  17. LadyyGaga

    LadyyGaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ве молам, дали некој знае да толкува соништа? Сонував многу лошо, во принцип два пати во животот имам сонувано вака лош сон-кошмар и одредено време не можам да се соземам како навистина да се случува. И во двата случаи после некој ден се случија лоши работи. Сега истото ми се деси, преплашена сум да не се случи нешто. Ве молам доколку некој знае да толкува да ми пише
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Јас сум голем верник во Бога па јас можам да ти кажам што јас правам во слични случаи. Прво, штом ќе се разбудиш од сонот плукни ( на навистина него знаеш демек ) три пати на лева страна и продолжи да спиеш на десна странс. Второ, на никого не си ги прераскажувај соновите. Трето, пробај да не мислиш на соновите дека инску што многу размислуваме тоа го привлекуваме, опушти се и надевај се на најдоброто. Мои совети. :)
     
    На LadyyGaga и anaja1 им се допаѓа ова.
  19. Каталиа

    Каталиа Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Што значи да сонуваш жена во бунда?
    Што значи да сонуваш пчела како лета?
     
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Пак јас. Сонував дека купуваме имот со маж ми два дена по ред. Во првиот сон со маж ми купувавме нива , крајот не и се гледаше колку беше голема . Во реалноста свекрва ми има таква нива во наследство од родителите. Сеуште нема одлучено што ќе прави со неа ( дали ќе ја продаде или ќе ја наследат золва ми и маж ми, јас и онака не се мешам во туѓ имот ).

    Вториот пат , сонував дека со маж ми купуваме стан или куќа . Во соба бевме разгледувавме . Се сеќавам дека собата имаше големи пвц прозори и многу се радував на погледот од дневната соба ( иако во сонот не го видов погледот од внатре ).

    Некој да протолкува?