1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Тoa е пaрaлизa вo сoн, и е дoстa стрaшнo. Мене не ми се случилo смa нa мoј другaр му се имa некoлку пaти, сaмo oд штo ми кaжувaше стрaв ме фaти.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    4.404
    Пол:
    Женски
    Точно ти кажала членката погоре. Станува збор за парализа во сон и чувството е ужасно. Јас имав доста често како резултат на стрес и нервози. Пробај пред спиење опушти се, разбистри ги мислите. Ако ти се случува почесто обрати се на лекар, мене ми препорачаа Лунерба Плус.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    А
    Zenicki zdravo aj nekoj da mi kaze ako znae sto znaci ova prvin da vi kazam deka nemam deca i se borime za bebe. Sonuvav kako edna zena vo belo dok. Me gleda na pregled i mi vika super si nisto nemas se si ok vkka nisto ne ti e i podocna me prasuva vika a pravese li ti test za bremenost vikam ne i mi veli vednas da pravis bremena si vika odi kupi test bremena si vika ne se gleda preko eho tolku ubavo se pocustvuvav kako da e vistina ako nekoj znae da mi kaze
     
  4. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892

    Фала ви многу , дефинитвно ќе се припазам од сега ,а мене ме чуди каде баш парализа во сон кога тоа беше веќе и сабајле нскај 8 саат да речам? .. Но сепак, отсега ќе припазам, фала ви ПРЕМНОГУ.
     
  5. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Па напраи тест?!
     
  6. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    А што има врска тоа кога било и во колку часот, тоа се случува во спиење.
     
  7. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Здраво девојки. Дали некоја може да ми ги протолкува соновиве..татко му на симпатијата ни даде мене и на симпатијата по едно парче леб (бел) да јадеме..потоа сонував друг сон..голем орев полн со ореви и берев од оревите, од толку што беше полн дури и паѓаа на земја додека берев..
     
  8. queen007

    queen007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Здраво. Еве подолго време секоја втора ноќ,евентуално трета сонувам лик од минатото на кој воопшто не мислам да речеш:?: Се работи за мој бивши дечко, или подобро симпатија од средно бидејки освен блиц бакнеж не сме имале друго:rofl:

    Но од тогаш поминаа 8 години. Зошто сеуште го сонувам? После тоа цел ден имам мака и се осеќам никако,нон стоп мислам на тие глупости што ги сонувам.. Иначе и јас сум омажена и тој е оженет.

    Не ми е јасно навистина,премногу често го сонувам?
     
  9. La.RagazzaMisteriosa

    La.RagazzaMisteriosa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    Што значи да сонуваш сообраќајка сонував како возам со мојата кола со мене во колата беше и брат ми возам брзо не врнимавам го погрешувам патот.
    Среќаваме луѓе на патот и ги прашувам каде треба да одам, се враќаме по друг пат затемнен и потоа гледам како изетала колата излегуваме од неа само со изгребаници и се прегрнуваме колата малку оштетена во тој момент ме бара мајка ми на телефон. Погледнувам на саат веќе било 5 чаасот сме тргнале пред 12.
    Пред да тргнеме сум била кај баба ми на гости ме испраќаат, ме попрскуваат со вода.
    Внатре на стол седел дедо ми кој е починат ми се насмевнува но не ми зборува како да имал пречки. Пред да заминам тој излегува и ме прегрнува или јас го прегрнувам не памтам точно.
    Знае некој што значи сонот?
     
  10. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.118
    Допаѓања:
    14.347
    Пол:
    Женски
    Што значи да сонуваш пд оние големите свеќи што се мислам за починати?
    Ја држев в рака, беше изгасната
     
  11. black_lover

    black_lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Девојки сонував змија огромна многу голема црна..одев накај неа да ја видам и таа избега...после тоа уште една видов портокалова ама и таа избега..
    Што значи овај сон?
     
  12. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    @black_lover Змија значи дека имаш непријатели.
     
  13. Maria Maria

    Maria Maria Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo!redovno sonuvam edna licnost so koja na jave redovno se srekavame so samo edno zdravo i tolku a na son doaga i razgovarame cesto
     
  14. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Здраво.Јас ја сонував мојата бивша симпатија која требаше да ми биде дечко пред 8 9 месеци но ништо не испадна е сега тој има девојка и јас имам дечко но ме виде и се поздравивме и потоа ме бакна во уста и ми рече нешто дека ќе бидам негова за кратко време, а јас само се насмевнав.
    Што значи ова може ли да ми каже некој?
     
  15. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Што значи сонував дека брачед ми стана на нозе? (моментално е инвалид неможи воопшто да стане на нозе поради сообраќајна несреќа )
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Твојата желба за да он прооди го предизвикала сонот.. Се надевам дека наскоро ќе оздрави
     
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Natasa87

    Natasa87 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2018
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    1.007
    Пол:
    Женски
    Ај некоја што се разбира од сонови нека ми пише :)
     
  18. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Ako сакате некој што се разбира да ми каже што значи да сонуваш пожар и како држиш свое бебе ?
     
  19. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Ај ако може некоја, еве скоро година го сонувам истиот сон како сум во некое село, па, поминувам покрај куќи, има ко угорница и ромска куќа, тука, одам, да ми гледа жената, и после низ еден двор излегувам во една ниска стара куќичка со две соби и тука ме чека една стара бабичка, а пред некој ден истиот сон ама ја носев и другарка ми со мене и покажував. Тоолку реално е, се чувствувам многу опуштено и убаво. Што може да значи?
     
  20. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    sonovite se nasata podsvest
     
    На Luni му/ѝ се допаѓа ова.