Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Сонував змијарник пред влезната врата од мојата куќа. Длабоко беа но почнавме да ги чистиме. Беа многу мали и сите беа зелени. Некој да ми каже ако знае шо значење има ова???
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Пазете да не станете преблиски со некои пријатели што штотуку сте ги запознале ИЛИ пазете на тие што веќе ви се домашни пријстели, не ви мислат добро.

  Такс за мене би значело
   
  На tajniot angel и your-girl.-.friend им се допаѓа ова.
 3. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу. :l:
   
 4. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Help devojki
  Imav mnogu nikakov den i zaspav i imav uste ponikakov son. Deckoto sto mi se dopagja za ozbilno bese na nekoja proslava. Do nego imase nekoja nevesta i jas se skameniv. Posle vidov deka tuka mu se kolegite od rabota i site mazite se obleceni kako mladozenci a zenite kako nevesti, ispadna kako toa da e maskenbal i jas se smiriv. Deckoto bese mnogu radosen vo rakata imase plisano mece I otide se izguska so eden covek. Potamu vidov eden postar covek, eden pomlad mi otide i go bakna vo usta i stariot izbega. Posle sonuvav deka tatko mi mi zabranuvase da vozam tocak i mi velese deka imam nerealni zelbi i deka mnogu sonuvam. Posle otkluci eden sandal sto ne znaev deka postoi i izvadi nesto od nego.
   
 5. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Kosteni izvadi od fioka sto ne znaev deka postoi. Ogromni bea.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Имаш висока самодоверба ? Луѓето те сакаат сма ко да си недопирлива
   
  На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
 7. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Ne znam, ne se zamaram vekje koj sto mislat za mene.Vaka go tolkuvas celiot son ili samo poslednoto?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Зелената боја е незадоволство од сопствениот живот. Мали, зелени змии-означува незадоволства од сопствениот живот кој ви го прават ситни, ниски луѓе.
  Се чистат/ или убиваат змиите-значи дека ќе ги тргнете препреките кои ви се наоѓаат на патот.
  Не знам дали погодив, имам некои книгички за соновник и натална карта, ама според објаснувањето на сонот ова би значело.
   
 9. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Има вистина во ова што ми го пишавте. Навистина сум незадоволна од животов. Се надевам дека ќе се среди како што кажавте и вие. Ви благодарам. :l:
   
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Костените тоа го означуваат, што поголеми тоа поголем е твојот ѕид помеѓу потенцијални пријатели или познаници нови
   
  На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
 11. deathinside

  deathinside Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Некоја да знае што значи да сонуваш тага, солзи, депресија и како се расправаш со партнерот?
   
 12. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Леле луѓе кажувајте спас за лоши сонови? Секоја ноќ лоши работи поврзани со домот и лично мене. Многу ми влијаат отпосле, ги мислам цело време, ме фаќа страв..
   
 13. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Соновите се резултат на потсвеста и ги прикажуваат најдлабоките мисли, стравови и чувства за кои не сме ни свесни.
  Не ги мисли и не се плаши, ништо нема да се случи.:)
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Што значи на сон пукање тепаа луѓе пред мене ја незнам како некако избегав.
   
 15. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Mnogu e tochno. Bravo, navistina znaesh da tolkuvash sonovi.
   
 16. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Shto znachi ovoj son. Edna komsivka shto ja nemam ne ja poznavam mi dade pari, gi broese na kupche i mi gi dade parite bea srpski dinari, mislam i taa bese srbinka no ne e vazno dali bese. Jas se izraduvav na parite. Nesto se slucuvase vo mojata ulica, nesto se snimase i jas sakav da sum del i na kraj gi dobiv parite.bev i na frizer vo sonot.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Најпрвин ти бладарам, второ голема е веројатноста да можеби се извлечеш од некои долг но сепак пази да не те зезне некој за некои пари нешто така , дека можат парите и предавство да означуваат. Сепак, ти посакувам да си добиеш многу парички
   
  На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Не знам како да го протоколувам сонокот многу е измешан...сум купила блуза за поклон за една личност потоа дома сум била и дедо ми (кој е починат) и татко ми го отвориле прозорецот ширум
  Знае некој што значи?
   
 19. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.260
  Допаѓања:
  14.581
  Пол:
  Женски
  Оваа недела сонував два лоши сонови
  Првиот беше како кажувам на бивша школска и другарка дека брат ми загинал во сообраќајка, и цело време сум повторувала 'душата ме боли'.
  Вториот сон беше како починал дедо ми, ми се јавил братучед ми да ми каже. И наеднаш сум во дворот кај нив, ја гледам баба ми во црн елек облечена, како спрема за погреб.

  Многу језиво, и неубаво чувство имам.
   
 20. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.059
  Пол:
  Женски
  Јас 4-5 дена по ред сонувам куфери,како си одам од мојата ќука,исто се појавуваат различни личности,како попови и чудни баби.Па некаде бегам,па духови се појавуваат.Многу чудно чуство имам :sweat: