1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Shto znachi ovoj son. Edna komsivka shto ja nemam ne ja poznavam mi dade pari, gi broese na kupche i mi gi dade parite bea srpski dinari, mislam i taa bese srbinka no ne e vazno dali bese. Jas se izraduvav na parite. Nesto se slucuvase vo mojata ulica, nesto se snimase i jas sakav da sum del i na kraj gi dobiv parite.bev i na frizer vo sonot.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Најпрвин ти бладарам, второ голема е веројатноста да можеби се извлечеш од некои долг но сепак пази да не те зезне некој за некои пари нешто така , дека можат парите и предавство да означуваат. Сепак, ти посакувам да си добиеш многу парички
     
    На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Не знам како да го протоколувам сонокот многу е измешан...сум купила блуза за поклон за една личност потоа дома сум била и дедо ми (кој е починат) и татко ми го отвориле прозорецот ширум
    Знае некој што значи?
     
  4. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Оваа недела сонував два лоши сонови
    Првиот беше како кажувам на бивша школска и другарка дека брат ми загинал во сообраќајка, и цело време сум повторувала 'душата ме боли'.
    Вториот сон беше како починал дедо ми, ми се јавил братучед ми да ми каже. И наеднаш сум во дворот кај нив, ја гледам баба ми во црн елек облечена, како спрема за погреб.

    Многу језиво, и неубаво чувство имам.
     
  5. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Јас 4-5 дена по ред сонувам куфери,како си одам од мојата ќука,исто се појавуваат различни личности,како попови и чудни баби.Па некаде бегам,па духови се појавуваат.Многу чудно чуство имам :sweat:
     
  6. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Дали некој го разбира сонот: сум се спремала за на гости бил некој празник и ме чекале да ме соберат со колата ама јас сум брзала да стигнам на време,а знам било зима и требало да се облечам и сум сакала едно црвено фустанче кое го имам ама сум рекла не зима е сега рано е за тоа многу е летно и сум се погледнала во огледало сум носела бела маица и фармерки
     
  7. starish

    starish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Сонував дека ќе ме згази кола. Колата не ја видов, улицата беше темна, темница, само ја слушнав како вози накај мене и дека свири. Немаше светла, ништо. Изрипав од кревет, мислев срцево ќе ми излезе. Да не знае некој да го протолкува ова?
     
  8. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site e sea vaka da spodelam eden son , pred nekollju godini pravev test sym i pokaza deka sum bremena i bese vikend i trebase posle toa da odam kaj maticniot na predgled da mi ja potvrdi bremenosta i na rucek taka da sum zaspala i na son vo racete drzam dve bebinja ednoto so plavo kebe a drugoto so rozevo ,i kako odam prema edna svetlina a tamu me ceka edna silueta vo belo a patot do tamu mi izgledal tolku dolg ...a vsusnot mn kratok ....dodeka taka odev nakaj siluetata bebinjata ic ne zaplakaa.... i samo sto gi dadov na nea pocnaa tolku glasno da placat a mene kako so golema brzna me isfrli i koa se razbuduv vidov deka sum se napravila so krv i mn jaki bolki vo stomakot odma otidov na lekar i ispadna abortus
     
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Па ти веќе си била бремена :| сонов ти наговестил дека ќе го изгубиш бебето :( . Всушност , во сонот со свои раце си ги дала бебињата на ангелот на смртта :( . Сочувство до тебе за изгубеното чедо , се надевам дека во иднина ќе забремениш пак и овој пат ќе ги наполниш рацете со едно мало ангелче ..

    П . С . Кога ќе видиш силуета а носиш бебе ( како во сонов , црна, бела , неважно ) , потруди се да ти проработи потсвеста и да се сетиш да ја избркаш . Маж ми често ги сонува мртовците од поблиска фамилија , и секогаш кога го сонува дедо му , му се расипува колата која ја доби како аманет токму од дедо му . Затоа се труди да да не разговара со мртвите , често ги брка . А кога и да прозори со дедо му колата обавезно се расипува . И се еден та ист дел .
     
  10. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Сонував како мојата почината баба ми дава поклон.
    Некој да знае што би значело?
     
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20190828-040002.png
     
    На A_star му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Што значи скршен заб ? Тројката ми била скршена скоро цела (сосем малку беше останато) немаше крв , сум се нервирала и сум отишла на заболекар и таму ништо не направија ...и сум била нервозна што ке сум била без заб
     
  13. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Sto ti dala na poklon??
     
  14. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Не знам, спакуван беше.
     
  15. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Jas vo son sanjam zena kako na boks lezi i kako dava naponi mislis se poraga pred se da kazam pred sonov imav spontan abortus a sonov e odma posle dva meseca kako sto e zenata na boksot vo pristorijata polna soba decinja site oblecini vo belo a pozadi eden paravan cirka edno momce ...do mene doaga edno devojce tolku ubavo mislis crtano i na zenata i vikam civo e detevo vika tvoe ama ne e tvoe a toa sto cirka tamu civo e i mi vika aaaa toa e tvoe i posle mesec dena doznav deka sum pak bremena i si dobiv since ❤❤
     
  16. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Моите сонови секогаш се поврзано со тоа што ми се случувало преку ден. Речиси се секогаш се кратки, глупави и содржински сиромашни.
    Пример, вчера сонував дека сум на некоја планина и ми било многу ладно. Кога се разбудив - ми студеше.
     
  17. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Mn e loso koa sanjam komirana sum isto taka skoro imav situacija kako nekoj me gusi bas kako vrz mene da e sednat nikako ne sum mozela da rasonam duri kako realnost bese ke otvorev oci so golem napor ...i pak potonuvav
     
  18. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Da ne te plasam nevesta ne e ubavo i nekoj
    Leb e dusa i znaci bremenost
     
  19. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Sto nekoj ne razbrav?
    Inaku jas mn sonuvam. Pred da go sonuvam toj son Edna vecer pred nego sonuvav deka jadam cokolado i na kockite cokolado bese napisano imeto na istiot decko na sekoja kocka.
    A zavcera sonuvav mace zolto I mn slabo. Mi padna zal i dadov da jade od mojot rucek. Toa bese svinsko so oriz. Mackata go proba mesoto i ne jadese poveke, jas go staviv vo ustata to meso sto mackata go grizese i go izvadiv.
    Edna vecer sonuvav krokodil.
     
  20. Natasha555

    Natasha555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Девојки ве молам за мала помош. Што значи кога го сонуваш сопругот како прави венчавка до друга, иако ние сме биле веќе венчани а јас сум присуствувала на свадбата. Мојот сопруг бил свесен дека таа венчавка не можи да се случи, но го чекал матичарот тоа да го потврди??? :o:|