Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Дали некој го разбира сонот: сум се спремала за на гости бил некој празник и ме чекале да ме соберат со колата ама јас сум брзала да стигнам на време,а знам било зима и требало да се облечам и сум сакала едно црвено фустанче кое го имам ама сум рекла не зима е сега рано е за тоа многу е летно и сум се погледнала во огледало сум носела бела маица и фармерки
   
 2. starish

  starish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Сонував дека ќе ме згази кола. Колата не ја видов, улицата беше темна, темница, само ја слушнав како вози накај мене и дека свири. Немаше светла, ништо. Изрипав од кревет, мислев срцево ќе ми излезе. Да не знае некој да го протолкува ова?
   
 3. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site e sea vaka da spodelam eden son , pred nekollju godini pravev test sym i pokaza deka sum bremena i bese vikend i trebase posle toa da odam kaj maticniot na predgled da mi ja potvrdi bremenosta i na rucek taka da sum zaspala i na son vo racete drzam dve bebinja ednoto so plavo kebe a drugoto so rozevo ,i kako odam prema edna svetlina a tamu me ceka edna silueta vo belo a patot do tamu mi izgledal tolku dolg ...a vsusnot mn kratok ....dodeka taka odev nakaj siluetata bebinjata ic ne zaplakaa.... i samo sto gi dadov na nea pocnaa tolku glasno da placat a mene kako so golema brzna me isfrli i koa se razbuduv vidov deka sum se napravila so krv i mn jaki bolki vo stomakot odma otidov na lekar i ispadna abortus
   
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.981
  Пол:
  Женски
  Па ти веќе си била бремена :| сонов ти наговестил дека ќе го изгубиш бебето :( . Всушност , во сонот со свои раце си ги дала бебињата на ангелот на смртта :( . Сочувство до тебе за изгубеното чедо , се надевам дека во иднина ќе забремениш пак и овој пат ќе ги наполниш рацете со едно мало ангелче ..

  П . С . Кога ќе видиш силуета а носиш бебе ( како во сонов , црна, бела , неважно ) , потруди се да ти проработи потсвеста и да се сетиш да ја избркаш . Маж ми често ги сонува мртовците од поблиска фамилија , и секогаш кога го сонува дедо му , му се расипува колата која ја доби како аманет токму од дедо му . Затоа се труди да да не разговара со мртвите , често ги брка . А кога и да прозори со дедо му колата обавезно се расипува . И се еден та ист дел .
   
 5. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.583
  Пол:
  Женски
  Сонував како мојата почината баба ми дава поклон.
  Некој да знае што би значело?
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.981
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190828-040002.png
   
  На A_star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Што значи скршен заб ? Тројката ми била скршена скоро цела (сосем малку беше останато) немаше крв , сум се нервирала и сум отишла на заболекар и таму ништо не направија ...и сум била нервозна што ке сум била без заб
   
 8. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Sto ti dala na poklon??
   
 9. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.583
  Пол:
  Женски
  Не знам, спакуван беше.
   
 10. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Jas vo son sanjam zena kako na boks lezi i kako dava naponi mislis se poraga pred se da kazam pred sonov imav spontan abortus a sonov e odma posle dva meseca kako sto e zenata na boksot vo pristorijata polna soba decinja site oblecini vo belo a pozadi eden paravan cirka edno momce ...do mene doaga edno devojce tolku ubavo mislis crtano i na zenata i vikam civo e detevo vika tvoe ama ne e tvoe a toa sto cirka tamu civo e i mi vika aaaa toa e tvoe i posle mesec dena doznav deka sum pak bremena i si dobiv since ❤❤
   
 11. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  1.645
  Пол:
  Женски
  Моите сонови секогаш се поврзано со тоа што ми се случувало преку ден. Речиси се секогаш се кратки, глупави и содржински сиромашни.
  Пример, вчера сонував дека сум на некоја планина и ми било многу ладно. Кога се разбудив - ми студеше.
   
 12. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Mn e loso koa sanjam komirana sum isto taka skoro imav situacija kako nekoj me gusi bas kako vrz mene da e sednat nikako ne sum mozela da rasonam duri kako realnost bese ke otvorev oci so golem napor ...i pak potonuvav
   
 13. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Da ne te plasam nevesta ne e ubavo i nekoj
  Leb e dusa i znaci bremenost
   
 14. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Sto nekoj ne razbrav?
  Inaku jas mn sonuvam. Pred da go sonuvam toj son Edna vecer pred nego sonuvav deka jadam cokolado i na kockite cokolado bese napisano imeto na istiot decko na sekoja kocka.
  A zavcera sonuvav mace zolto I mn slabo. Mi padna zal i dadov da jade od mojot rucek. Toa bese svinsko so oriz. Mackata go proba mesoto i ne jadese poveke, jas go staviv vo ustata to meso sto mackata go grizese i go izvadiv.
  Edna vecer sonuvav krokodil.
   
 15. Natasha555

  Natasha555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Девојки ве молам за мала помош. Што значи кога го сонуваш сопругот како прави венчавка до друга, иако ние сме биле веќе венчани а јас сум присуствувала на свадбата. Мојот сопруг бил свесен дека таа венчавка не можи да се случи, но го чекал матичарот тоа да го потврди??? :o:|
   
 16. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  сонував дека бившиот ми пишал "сакав да ти се јавам"
   
 17. livethemoment

  livethemoment Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво неколку пати ми се има случено да сонувам автобус цело време истите сонови еднаш сонував како од задната врата сум се качила во автобусот и седнав најназад другиот пат сонував како се возам седната во автобус исто сонував бев во бутик и другарка ми ги купи кусите пантолоно јас што ги бендисав и мн ми беше криво после тоа јас пробав други ама не ми се допаднаа бев разочарана и не ги зедов ако може некој да ми каже што значи ова
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Си сонувала разговор-
  9FE13C79-8661-4388-96F7-CDC5E9C6F759.png Нема како другачије да search-нам
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Aaa супер ти текнало:clap: така и беше разговор пишан само моето пишано не се разбираше у сон..оф ама па ова телефонски било
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Отвори си соновник види.Ја првин таму барам, ако нема ништо пишувам овде
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.