1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Згодната

    Згодната Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    сонував дека бившиот ми пишал "сакав да ти се јавам"
     
  2. livethemoment

    livethemoment Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво неколку пати ми се има случено да сонувам автобус цело време истите сонови еднаш сонував како од задната врата сум се качила во автобусот и седнав најназад другиот пат сонував како се возам седната во автобус исто сонував бев во бутик и другарка ми ги купи кусите пантолоно јас што ги бендисав и мн ми беше криво после тоа јас пробав други ама не ми се допаднаа бев разочарана и не ги зедов ако може некој да ми каже што значи ова
     
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.920
    Пол:
    Женски
    Си сонувала разговор-
    9FE13C79-8661-4388-96F7-CDC5E9C6F759.png Нема како другачије да search-нам
     
    На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Згодната

    Згодната Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Aaa супер ти текнало:clap: така и беше разговор пишан само моето пишано не се разбираше у сон..оф ама па ова телефонски било
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.920
    Пол:
    Женски
    Отвори си соновник види.Ја првин таму барам, ако нема ништо пишувам овде
     
    На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Larah7

    Larah7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Колку што имам слушнато тоа значи дека некој од трето колено (со оглед на тоа дека е тројка) ке умре или тешко ке се разболи. Ако беше кец т.е. некој од најблиските итн...
     
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Да , точно ...почина еден наш роднина
     
  8. Ceeya

    Ceeya Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите!
    Не верувам многу во сонови и не се замарам премногу но ми се има неколку пати случено а и на мои блиски да сонуваат некои работи и после тоа да се случи нешто несекојдневно.
    Ноо, пред две три недели сонував како со моето синче стоиме во некаква соба, не се сеќавам точно што како и пред нас на креветот имаше едно бебенце. И една жена ме прашува као дали е машко а јас и одговарам дека е женско и демек било мое. И во тој момент се чудам сега откаде мое, и плус си помислив дека сакам машко (а пред да се роди син ми сакав ќерка но откако си го имам сеедно ми е веќе за второ, машко или женско, да е здраво и живо нели). Кога се разбудив се замислив малку за сонот, ми беше убаво затоа што сакаме уште едно детенце секако. Истиот ден веднаш после сонот бев во овулација (осетив како ми излегува слузеста материја утрото) ама не се оптоварував со мислата за секс и обидување но по иницијатива на маж ми бидна работата. ИИИИ сега убавата вест, пред некој ден разбрав дека сум бременаа. Е ај сега како да си го објаснам ова. и дали да си верувам на сонот дека ке биде навистина женско? Скептик сум обично но ова ми се случи и не можам да си го објаснам. Само си посакувам се‘ да е во ред.
    Што мислите вие за ова?
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Јас за време на бременоста сонував дека носам машко дете , и првото испадна машко . За второто сонував девојче , и се роди девојче .
    И двата сона ги сонував кога бев втор-трет месец од бременоста .
    Верувај , можеби ќе ти се оствари :D .

    П . С . Со лесно бременоста :D
     
    На Ceeya му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ceeya

    Ceeya Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Ти благодарам
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Многу неубаво се осеќам овај сон дури и главата ме боли значи едно момче со кое излегувавме и сега сме разделени ми рекол дека мора да оди со некоја бивша девојка на одмор и јас сум верувала дека така е дека не ја сака и потоа сум видела слики дека биле не места кај што ние планиравме да одиме и тој на сите слики бил гол само по шорцој и имало бела кола во позадина и на крај сум сфатила дека ме лажи и дека таа му е девојка а до тогаш не сум била свесна
     
  12. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не знам зошто веќе 2-3 години ретко сонував. Последните 2 дена ме убија соништа.Само да затворам очи и сонувам.
    Првиот сон беше дека сум правела 3 теста за бременост во исто време, сум добила два позитивни и еден негативен.
    Следното беше некоја чудна куќа и таму со девојче со кое веќе не се деужам сум седела и сме јаделе сладолед. Сум влегла во другата соба а таму седеле еден човек кој го познавам(повозрасен-пензионер) заедно со мојата поранешна козметичарка и јаделе пица. Сум влегла само и сум кажала здраво. Без врска...
    Вчера напладне легнав после работа и сонував како во некоја продавница некое мало девојче ми земало ми украло пари (не беше голема сума) и не сакала да ми ги врати, ги стегала во раката а јас сум плачела додека татко ми целиот нервозен се обидувал да и ги земе и ја стегал раката а таа не попуштила. и така се разбудив.
    Синоќа пак сонував некои тешки глупости на кои не се сеќавам.
     
  13. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Сонував како мајка ми влегува во мојата соба и ми кажува како соседката до нас починала,сонував и народ кај нив и капки дожд,јас во сонот бев потресена и изненадена.
     
  14. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Dali mozete da mi pomognete so ovoj son
    Vo sonot imav pocinata sestra i deckoto sto mi se sviga nea I bil soprug I bile pominati godini od nejzinata SMRT. I lugeto ne znam sto se slucilo kako razbrale no mi izvadija muabet deka edvaj sum cekala sestra mi da umre za jas da bidam so nego. Jas se branev deka toa ne e vistina, deka sum bila dete koga mojata sestra bila ziva a ne znam od kade znaea za ljubovta.samo moite roditeli bea dobri so mene I zaedno jadevme bonboni. Mene ne mi bese gajle za muabetot sto go izvadija ama glumev deka sum nesrekna. Posle vo sonot se setiv deka Nemam sestra pa izleze kako da bila kerka na tatko mi so druga zena I jas ne sum ja poznavala sestra mi ama taa i deckovo maz i znaele za mene. Spanska serija.
     
  15. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    A predhodnata vecer sonuvav decko koj ne go poznavam i ne go sakav se obiduvase da mi stand decko I me baknuvase vo obraz.
     
  16. & girlinlove &

    & girlinlove & Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Здраво. Јас сум нова тука, па сакам да ве прашам за еден сон кој многу ме мачи.
    Јас сум мажена и се обидуваме за дете. Мајка ми вчера сабајле сонувала како некој глас го изговара моето име и и вели дека не сум бремена или дека неможам да бидам бремена. Не знае точно ни мајками.
    Ако знаете некој или ако сте имале сличен некој ваков сон ве молам кажете ми, од ум не ми излегува што може да е. Фала ви :)
     
    На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.191
    Допаѓања:
    33.961
    Пол:
    Женски
    Ништо не е освен потсвеста на мајка ти. Апсолутно никакво значење нема сонот.
    Мајка ти мисли на тоа и само заради тоа го сонувала тоа, ја измачуваат мислите дали и кога ќе бидеш бремена.
    Опушти се и релаксирано, не се замарајте и не зборувајте премногу за обидот за дете. Се ќе биде во свое време. :l:
     
  18. jessicamakedonka

    jessicamakedonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Утро девојки

    Сонував како предниот заб се држи на лушпа од семка и дека сум ја тргнал лушпата и забот почна да се ниша и да тече крв но не падна туку сум го држел со забите цврсто.Ве молам ксжете ми што значи, испаничив цела, глава почна да ме боли..
     
  19. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.191
    Допаѓања:
    33.961
    Пол:
    Женски
    Аман бе од еден сон ли? :D :hug:

    Најлошо што може да значи е дека веќе си спасила или ќе спасиш живот на некој мн близок. Ама пак не е лошо дека ќе го спасиш. Друга варијанта е развод твој или на близок.

    Или ќе оговораш некоја блиска особа.

    Вака значи ама јас искрено не верувам во ова бидејќи сонуваме поради нешто што веќе се случило, сме го помислиле или почуствувале.

    Ама да се потресуваш за еден сон не е ок. :hug:
     
    На jessicamakedonka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. jessicamakedonka

    jessicamakedonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Уф, знам дека кога сонуваш заби е нешто лошо поточно кога ти паѓаат ама ете паничар голем сум.. Уште па коа ќе читаш по нет за вакви работи.. ;(:worried: