Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. Larah7

  Larah7 Нов член

  Се зачлени на:
  2 септември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Колку што имам слушнато тоа значи дека некој од трето колено (со оглед на тоа дека е тројка) ке умре или тешко ке се разболи. Ако беше кец т.е. некој од најблиските итн...
   
 2. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Да , точно ...почина еден наш роднина
   
 3. Ceeya

  Ceeya Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Здраво на сите!
  Не верувам многу во сонови и не се замарам премногу но ми се има неколку пати случено а и на мои блиски да сонуваат некои работи и после тоа да се случи нешто несекојдневно.
  Ноо, пред две три недели сонував како со моето синче стоиме во некаква соба, не се сеќавам точно што како и пред нас на креветот имаше едно бебенце. И една жена ме прашува као дали е машко а јас и одговарам дека е женско и демек било мое. И во тој момент се чудам сега откаде мое, и плус си помислив дека сакам машко (а пред да се роди син ми сакав ќерка но откако си го имам сеедно ми е веќе за второ, машко или женско, да е здраво и живо нели). Кога се разбудив се замислив малку за сонот, ми беше убаво затоа што сакаме уште едно детенце секако. Истиот ден веднаш после сонот бев во овулација (осетив како ми излегува слузеста материја утрото) ама не се оптоварував со мислата за секс и обидување но по иницијатива на маж ми бидна работата. ИИИИ сега убавата вест, пред некој ден разбрав дека сум бременаа. Е ај сега како да си го објаснам ова. и дали да си верувам на сонот дека ке биде навистина женско? Скептик сум обично но ова ми се случи и не можам да си го објаснам. Само си посакувам се‘ да е во ред.
  Што мислите вие за ова?
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.981
  Пол:
  Женски
  Јас за време на бременоста сонував дека носам машко дете , и првото испадна машко . За второто сонував девојче , и се роди девојче .
  И двата сона ги сонував кога бев втор-трет месец од бременоста .
  Верувај , можеби ќе ти се оствари :D .

  П . С . Со лесно бременоста :D
   
  На Ceeya му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ceeya

  Ceeya Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Ти благодарам
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Многу неубаво се осеќам овај сон дури и главата ме боли значи едно момче со кое излегувавме и сега сме разделени ми рекол дека мора да оди со некоја бивша девојка на одмор и јас сум верувала дека така е дека не ја сака и потоа сум видела слики дека биле не места кај што ние планиравме да одиме и тој на сите слики бил гол само по шорцој и имало бела кола во позадина и на крај сум сфатила дека ме лажи и дека таа му е девојка а до тогаш не сум била свесна
   
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.666
  Не знам зошто веќе 2-3 години ретко сонував. Последните 2 дена ме убија соништа.Само да затворам очи и сонувам.
  Првиот сон беше дека сум правела 3 теста за бременост во исто време, сум добила два позитивни и еден негативен.
  Следното беше некоја чудна куќа и таму со девојче со кое веќе не се деужам сум седела и сме јаделе сладолед. Сум влегла во другата соба а таму седеле еден човек кој го познавам(повозрасен-пензионер) заедно со мојата поранешна козметичарка и јаделе пица. Сум влегла само и сум кажала здраво. Без врска...
  Вчера напладне легнав после работа и сонував како во некоја продавница некое мало девојче ми земало ми украло пари (не беше голема сума) и не сакала да ми ги врати, ги стегала во раката а јас сум плачела додека татко ми целиот нервозен се обидувал да и ги земе и ја стегал раката а таа не попуштила. и така се разбудив.
  Синоќа пак сонував некои тешки глупости на кои не се сеќавам.
   
 8. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Сонував како мајка ми влегува во мојата соба и ми кажува како соседката до нас починала,сонував и народ кај нив и капки дожд,јас во сонот бев потресена и изненадена.
   
 9. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Dali mozete da mi pomognete so ovoj son
  Vo sonot imav pocinata sestra i deckoto sto mi se sviga nea I bil soprug I bile pominati godini od nejzinata SMRT. I lugeto ne znam sto se slucilo kako razbrale no mi izvadija muabet deka edvaj sum cekala sestra mi da umre za jas da bidam so nego. Jas se branev deka toa ne e vistina, deka sum bila dete koga mojata sestra bila ziva a ne znam od kade znaea za ljubovta.samo moite roditeli bea dobri so mene I zaedno jadevme bonboni. Mene ne mi bese gajle za muabetot sto go izvadija ama glumev deka sum nesrekna. Posle vo sonot se setiv deka Nemam sestra pa izleze kako da bila kerka na tatko mi so druga zena I jas ne sum ja poznavala sestra mi ama taa i deckovo maz i znaele za mene. Spanska serija.
   
 10. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  A predhodnata vecer sonuvav decko koj ne go poznavam i ne go sakav se obiduvase da mi stand decko I me baknuvase vo obraz.
   
 11. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво. Јас сум нова тука, па сакам да ве прашам за еден сон кој многу ме мачи.
  Јас сум мажена и се обидуваме за дете. Мајка ми вчера сабајле сонувала како некој глас го изговара моето име и и вели дека не сум бремена или дека неможам да бидам бремена. Не знае точно ни мајками.
  Ако знаете некој или ако сте имале сличен некој ваков сон ве молам кажете ми, од ум не ми излегува што може да е. Фала ви :)
   
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  17.637
  Пол:
  Женски
  Ништо не е освен потсвеста на мајка ти. Апсолутно никакво значење нема сонот.
  Мајка ти мисли на тоа и само заради тоа го сонувала тоа, ја измачуваат мислите дали и кога ќе бидеш бремена.
  Опушти се и релаксирано, не се замарајте и не зборувајте премногу за обидот за дете. Се ќе биде во свое време. :l:
   
 13. jessicamakedonka

  jessicamakedonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Утро девојки

  Сонував како предниот заб се држи на лушпа од семка и дека сум ја тргнал лушпата и забот почна да се ниша и да тече крв но не падна туку сум го држел со забите цврсто.Ве молам ксжете ми што значи, испаничив цела, глава почна да ме боли..
   
 14. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  17.637
  Пол:
  Женски
  Аман бе од еден сон ли? :D :hug:

  Најлошо што може да значи е дека веќе си спасила или ќе спасиш живот на некој мн близок. Ама пак не е лошо дека ќе го спасиш. Друга варијанта е развод твој или на близок.

  Или ќе оговораш некоја блиска особа.

  Вака значи ама јас искрено не верувам во ова бидејќи сонуваме поради нешто што веќе се случило, сме го помислиле или почуствувале.

  Ама да се потресуваш за еден сон не е ок. :hug:
   
  На jessicamakedonka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. jessicamakedonka

  jessicamakedonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Уф, знам дека кога сонуваш заби е нешто лошо поточно кога ти паѓаат ама ете паничар голем сум.. Уште па коа ќе читаш по нет за вакви работи.. ;(:worried:
   
 16. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Moite losi sonista nikoj ne gi tolkuva aka ke probam pak. Sonuvav eden covek sto mnogu saka da pravi neprijatnosti na lugeto deka bill kaj mene doma. Se pretvori vo malo gluvce i ni isprakese srcinja ne nervirase nie go brkavme toj begase. Na krajot go ulovivme glusecot i pravevme corba od nego gnasno. Jas kasnav od corbata i se setiv deka Sega moze da se zatrujam. I rekov na drugarkata do mene sto jadese sto ako se otrujam I taa rece ete ne ni tekna.
  Posle go sonuvav deckoto sto go svigjam bese na rabota I pocnaa da se raspravaat I toj ja slece bluzata I bese gol gore i taka se karase spomna nesto sto ne mi se dopagja rece deka ima zena doma I uste edna. Vo sonot se pravev kako da ne me pogoduva poglednav niz prozor I komsiite imaa podeleno dvorot so zici I izgradile uste Edna kuka I jas se cudev.
   
 17. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  17.637
  Пол:
  Женски
  Многу нешта те мачат во животот, се чувствуваш како да ништо не ти е средено.

  Глувчето- некој ќе сака да ви наштети, а ти несвесно ќе му помогнеш, ќе му отвориш пат и ќе ви наштети.

  Се чувствуваш осамено и ќе се чувствуваш.

  Не ги сакаш комшиите и мислиш дека сакаат да ви наштетат.

  Некоја настинка на женска особа.
   
  На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
 18. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Nema nekoj lek vo sonot deka ke trgne na ubavo?
   
 19. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.385
  Допаѓања:
  17.637
  Пол:
  Женски
  Лекот е во тебе! Верувај и биди трпелива.
   
  На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
 20. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  A ovoj son
  Mi se ostvari zelbata sto ja imam vo realnost na ljuboven plan ?