1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Moite losi sonista nikoj ne gi tolkuva aka ke probam pak. Sonuvav eden covek sto mnogu saka da pravi neprijatnosti na lugeto deka bill kaj mene doma. Se pretvori vo malo gluvce i ni isprakese srcinja ne nervirase nie go brkavme toj begase. Na krajot go ulovivme glusecot i pravevme corba od nego gnasno. Jas kasnav od corbata i se setiv deka Sega moze da se zatrujam. I rekov na drugarkata do mene sto jadese sto ako se otrujam I taa rece ete ne ni tekna.
    Posle go sonuvav deckoto sto go svigjam bese na rabota I pocnaa da se raspravaat I toj ja slece bluzata I bese gol gore i taka se karase spomna nesto sto ne mi se dopagja rece deka ima zena doma I uste edna. Vo sonot se pravev kako da ne me pogoduva poglednav niz prozor I komsiite imaa podeleno dvorot so zici I izgradile uste Edna kuka I jas se cudev.
     
  2. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Многу нешта те мачат во животот, се чувствуваш како да ништо не ти е средено.

    Глувчето- некој ќе сака да ви наштети, а ти несвесно ќе му помогнеш, ќе му отвориш пат и ќе ви наштети.

    Се чувствуваш осамено и ќе се чувствуваш.

    Не ги сакаш комшиите и мислиш дека сакаат да ви наштетат.

    Некоја настинка на женска особа.
     
    На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
  3. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Nema nekoj lek vo sonot deka ke trgne na ubavo?
     
  4. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Лекот е во тебе! Верувај и биди трпелива.
     
    На PeperutkiVoMene му/ѝ се допаѓа ова.
  5. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    A ovoj son
    Mi se ostvari zelbata sto ja imam vo realnost na ljuboven plan ?
     
  6. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Денес легнав на пладне да одморам малце и сум заспала.
    Сум сонувала како сум била во фитнесот и таму фитнесот е на два спрата и јас сум сакала да се симнам надолу по скалите и сум паднала од нив. И наеднаш некако почнав да мрдам со нозете во сонот и после се разбудив.
     
  7. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум свирела на мандолина и еден ден сме решиле со пријателите да одиме на прошетка и ја сум ја зела и мандолината и таму имало река и мандолината паднала у реката. После тоа сум туфкала и плачела зошто мандолината ми паднала у реката а она ми била од наставникот и требало да му ја вратам. И еден пријател рече ништо страшно ќе ја извадиме од водата и ќе ја ставиме на сонцето ќе се исуши. После тоа не знам како дознал наставникот дека мандолината ми имало падната у река и потоа ме истера од мандолинскиот оркестар. Хахаха:rofl::rofl:
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ќе ве замолам ако некој има познавања да ми помогне... Сакам толкување на сон..

    Месецов многу сум изморена постојано на работа, а воедно и се обидуваме со партнерот да имаме бебе..
    Некаде пред 10тина дена многу почнав да сонувам. Заспивав на било кое место и се будев од различни соништа. Повеќето не ги паметев беа глупости. Еден од соништата ми беше позитивен тест за бременост.
    Синоќа сонував како прсвсм тест за бременост дома во купатило и излегува негативен, јас во сонот избезумена гледам да не случајно има бледа втора линија но нема.. Плачејќи му кажувам на партнерот и се тешиме еден со друг дека можеби рано било за тест да правам...

    Се преплашив... Не знам дали има некакво значење овој сон..
     
  9. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае што значи, ако сонуваш дека бившиот со кој неодамна сте прекинале прави веридба или свадба не сум сигурна точно што беше и има премногу гости дури мои роднини?
     
  10. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.245
    Пол:
    Женски
    Сонот нема никакво значење. Едноставно си ги сонувала мислите. Дури и во сонот бараш значење за она што го посакуваш. Трпение само.
     
    На Herrera и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  11. La.RagazzaMisteriosa

    La.RagazzaMisteriosa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    Некој да знае што значи сонот?
    Сонував како пред порта во автомобил ме чека поранешен дечко насмеан, излегувам се грижам што долго ме чекал му давам пари и заминува, надвор врне дожд ноќ.
    Потоа седам пред капија свети силно сонце доаѓа непознат дечко ме гушка тажна како да плачам ми вика помина се добро е станувам прегрната со него ја отвара капијата и влегуваме заедно.
     
  12. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Neprijatelot sakase mojot Dom da go poprska so krv ama jas ja napadnav. Krvta se najde na nejzinoto lice. Ne se znaese koj ke pobedi? Mnogu ja mrazam.
     
  13. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.171
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски

    После ова повторно истата личноста ја сонував ја најдов на улица и држи бебе в раце и јас и зборував таа можда ми рече нешто ама си замина ме одбеѓаваше, што значи феминки? :(
     
  14. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.232
    Пол:
    Машки
    Сонував синоќа како бегам од некој лик, се сокрив.
    Влезе во еден објект, пукаше во луѓе. Како што бев клекнат видов пиштол, до него куршуми. Го наполнив и го убив копилето.
    Потоа дојде друг да го бара, вооружен со пушка. Бегав околу објектот, буриња и џип во дворот, се држевме на нишан и тргна кон мене наместо да пука, го суредив и него. Страв толку јак што кога се разбудив срцето двесте ми чукаше :( што значи ова?
     
  15. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.672
    Допаѓања:
    116.487
    Пол:
    Женски
    Можеби имаш некој товар во душата,срцето од кој треба да се ослободиш.Ако не ги виде јасно лицата на тие ликови,тогаш тие се поинакви верзии од тебе кои ти натежнуваат,а ти се бориш.
     
    На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.232
    Пол:
    Машки
    Светли лица, без бради, едниот малку поголема коса, налик на просечни Американци. Не личеа на мене, делуваа безмилосно и снаодливо.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    @DAngel маскирана у маж те прогонува и во сон
     
    На Keanu_R.Wick, DAngel и nextredstyle им се допаѓа ова.
  18. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.672
    Допаѓања:
    116.487
    Пол:
    Женски
    Сепак,може да чувствуваш нешто кое ти создава немир,па потсвеста преку сонот ти праќа сигнали да го надминеш тоа.
     
    На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.232
    Пол:
    Машки
    Страшно, страшно ме лути понекогаш :)
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Сонував некој крипи сон :sweat: . Вака сега : Со мм сме решиле да одиме на одмор , со некаков ваучер , мислам дека бевме во Бразил . Мотелот каде бевме сместени , беше благо кажано ужасен , крипи ас фак , со жолти зачадени ѕидови , мрачни соби , дотраени врати и мебел . Дење - ноќе се слушаше крцкање на подот , гласови на мажи и жени ...

    Откако се пожаливме на рецепција , бевме грубо откачени и пратени во соба . Нешто покасно сум открила дека мотелот е опседнат со духови :^) . Откако сум го открила тоа , маж ми бил запоседнат од дух , по што сакаше да ме убие , стана отпорен на удари со ниш :| .

    Втф ис дис :|:^) ?
     
    На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.