Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Машки
  Sum imal uzasni kosmari, plus nekad imam sleep paralysis, nikogas ne sum veruval vo sonot nitu vo paralizata, zivejte si, sonot e samo kup misli koi ve preoptovaruvale i nisto drugo
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.590
  Тоа ти било потсвеста, стравот од короната. И еј, навистина дојде. :rofl:
   
  На CrazyGirl15, ludamaja10 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  Ќути кога чув за првиот случај
  Ми идеше да се мавнам од ѕид
   
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Сонив дека јас сум му звонала на бившими но ми се јавила девојка му ,и се зезале со мене и јас сум исклучила телефон и сум го блоокирала
  Што значи?
   
 5. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  Што значи темница на сон,темнина,темно место?
   
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Dali vi se slucuva nekoi raboti da neznaete dali ste gi sonuvale ili ste gi doziveale
   
  На Little girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.457
  Допаѓања:
  3.268
  Пол:
  Женски
  Што значи да сонуваш викање во сон ,сум се дерела не ,пушти ме .Тоа бил некој машки лик што го видов и сум се развикала.И во сонот ме слушнале другарка и татко ми
   
 8. Buckalo

  Buckalo Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво , сонував дека сум ги прекршила постите ( инаку постам ), и тоа го сонував синоќа ноќта пред денешниот празник , дали некој можеби знае што значи?
   
 9. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Стравот/грижата кој потсвесно го чуствуваш преку ден да не го прекршиш постот избил во сонот на површина. Во сон ни се исклучени кочниците и се она што преку ден не си дозволуваме да го осетиме до крај, го потиснуваме или занемаруваме, си го доживуваме во сонот. И тоа баш максимално ги доживуваме потиснатите чувства зошто кога спиеме не функционираат механизмите за инхибиција на емоциите.
   
  Последна измена: 26 март 2020
 10. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Ова може повеќе говори за тоа како другарка ви вас ве перцепира или што таа чуствува за вас или вашата ситуација, отколку лично за вас. Разговарајте со неа за овие теми. Јас така мислам, штознам..
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  Да, особено ако сонот бил проследен со силни емоции.
   
 12. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Да, во право си дека некогаш ни испливуваат во сонот работи од потсвеста.. но, многупати знае и некои сонови да имаат преносно значење ако умее некој да ги толкува и на јаве се извршуваат.
  Барем мене ми се има случено, па и на мои блиски што ми кажувале и верувам.
   
 13. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  И јас исто така верувам дека има вистина во тоа. Премногу пати ми се случувале да ми претскажат нешто соновите, ама секогаш ги толкувам од аспект на тоа што тие симболи мене ми значат и какви чувства ми побудиле. Никогаш не сум следела соновници и народни толкувања.
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Cosmic Girl

  Cosmic Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2020
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  708
  Пол:
  Женски
  И верувам дека сонот може да има и лековита улога, мотивирачки да делува кога ни треба или да не предупреди кога треба да обрнеме внимание на нешто.
   
  На Stressed Out и Elf им се допаѓа ова.
 15. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Еден другар е болен. Го сонував целиот во бело....
  Значење?
   
 16. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Многу ме мачи нешто. Млада сум, уште на студии и во скоро време не планирам деца. А многу сакам, отсекогаш мечтаам за свои дечиња.
  Цел живот сонувам дека сум трудна, женски бебенца и девојчиња или близнаци и ова се случува премногу често и во 99% од случаите се женски пол.
  Вчера пак ми се случи, преубаво девојче со плави очиња ми трчаше во прегратка и ми беше ќерка. И мали бебешки чорапки во крем боја...
  Што значат соновиве?
   
 17. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  Ќе те следи среќа,девојче е среќа.
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 18. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво. Дали знаете што значи ако на сон ви ја шишаат косата? Сонував дека ми ја ишишале скоро до рамена и многу плачев.
   
 19. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  https://www.sanovnik.org/

  Повелете :) многу добро се објаснети значењата на соновите, и според мене се е како што е опишано :)
  Ќе ви помогне многу за да тумачење на соновите :)
   
 20. LaTama

  LaTama Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Девојки дали знаете што значи на сон да подариш прстен на вереникот ?