Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  1.312
  Дали некоја знае што значи да сонуваш како собираш сребрени парички од земја?
   
 2. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој што значи палиш свеќа на црква и кога се молев свеќите летаа на горе и викам ејј ангелите летаа (или пејаа не се сеќавам што кажав) ?

  Ретко слично да сонувам црква...
   
 3. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  587
  Дечки сонував дека моите на сила во еден ден ме омажиле , само ме оставија кај тој дечкото преспаа една вечер и си заминаа а јас ниту го знам ниту познавам дечкото ( турски глумец е )ниту фамилијата , воедно ме тераа да јадам свинско а јас сум муслиманка и несмеам , само плачев и си го викав бившиот поради со кого морав да раскинам ради моите ..
   
 4. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Што значи на сон да и вадиш отров на змија, на неколку ,а отровот во воздух шприцал ??
  :)
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  63EEA83C-B0EB-4821-940A-A6FB6EF0BEDD.jpeg
  7239DC76-78E5-4B5A-86AE-8AD9F777522A.jpeg
  @Elf не знам што друго да побарам освен ова
  0E78BACF-2F18-48F0-BF66-EC249C3FC10E.jpeg
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не сум сонувала змија, туку сум палела свеќа сум молела и свеќите летаат нагоре и сум рекла еј ангелите пејаа (или шетаа не се сеќавам што реков) и толку од сонот.
  Сепак фала ти за информации
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
  има и за тебе
  првите два скриншоти
  змијата е за @Elf
   
  На Kikiccc и Elf им се допаѓа ова.
 8. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.524
  Пол:
  Женски
  Сонував како сум била излезена со сестрами па сме пазарувале по бутици па сме шетале п оп улици многу убаво место нешто како друг град голем со многу улици ама улиците секогаш беа криви на нагорнини удолнини и таа си замина а јас сум останала во некој рестиран и сум се заљубила а сум била мажена и тоа за истиот што сум сега станало многу касно дојдоа таму мајками и таткоми и сум им рекла сестрами ме чека ке си одам а овој дечкото сакаше да ме испрати до кај што беме сместени и наеднаш го снема се најдов сама се изгубив по тие улиците па видов некоја црквичка, ми рекоа таа е на богородица беше како во карпа сместена многу убава, се стемни темница заглибив во кал па наеднаш тој дечкото ме спаси ме извади од калта и пак го снема потоа во ранецот го најдов неговиот мобилен си реков кско ке го најдам да му го дадам не му знам ни име па сестрами ми ѕвонеше касно е вели ајде и реков си идам а не и кажав дека сум загубена и така се разбудив....
   
 9. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  587
  Сонував дека сум бремена но не со дечко ми туку детето беше од некој рандом човек таму.. го родив ама не го посакував .. што значи ова ?
   
 10. guardatela

  guardatela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  59
  Многу ретко сонувам или барем ретко памтам сонови .. има ли некакво значење и верување ако сонувате нешто убаво ноќ пред голем празник како Велигден?
   
 11. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  На празник сон не се извршува..
  Така велат старите :)
   
  На guardatela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.830
  Допаѓања:
  7.467
  Пол:
  Женски
  Девојки што значи на сон да ти дојде мртовец во случај дедо ми, се гушнавме и мислам ми прозбори колку што се сеќавам. Ме фати некој страв не сум мирна
   
 13. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи ништо, може ти фали многу и го мислиш па ти се појавил во сон.
  Обично така кога мислиме некој може да се појави :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.830
  Допаѓања:
  7.467
  Пол:
  Женски
  Да, така е, прочитав на соновник значело несреќа па затоа реков да прашам.
   
 15. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Ќе бидеш нешо неарна..настинка нешто такво ..
   
 16. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Девојки здраво. Што значи да сонуваш обетка? Маж ми сонувал како му дале една обетка и си ја ставил.
   
 17. Sarasaricka23

  Sarasaricka23 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae da tumaci sonovi ako znae nekojneka mi pise poraka
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.296
  Пол:
  Женски
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  13.673
  Пол:
  Женски
  Се сонував себе си како бебе како се држам во раце,што може да значи тоа?
   
 20. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Сонот го сонувам повеќе пати, да не претерам ама сигурно над 10 пати сонувам како сум во школото каде учев основно и со истите ученици и ми се потсмеваат нешто мене, па јас трчам низ школо со плачење тие идат по мене и сите се смеат