Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

 1. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Јас не верувам во соништа ама ова претера цела недела. Секоја вечер сонувам некој тешко болен дека е и лежи на болница или дома од рак од нешто сл, или некој од моите или некој непознат. Шо би значело то според вас?
   
 2. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Obratno kje bide ako e bolen nema da bide toa po moe mislenje sekogas koga nesto loso sonuvam.dobro ispagja
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66

  Karanica e zlo nekoe
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66

  Imas gajlinja nekoi tezina no kje ti se trgnat bidejki si ja isisala
   
 5. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Tezina znaci bremenost nekoja maska osoba kje ti nanese tezina nekoja
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  Е супер..таман ми се врати бифшиот у живот.
  Иам тон на мене.
   
 7. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Epa pazi so bifsiot ne e zadjabe bifsi
   
 8. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  7.957
  Пол:
  Женски
  Што значи да сонуваш извадени заби катници три еден до друг и да ги држиш во рака?
   
  На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  4F43F24A-2CB1-4D5D-B101-E01E7A9ED9CD.jpeg
   
  На La.RagazzaMisteriosa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  Имаш дарба :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sarasaricka23

  Sarasaricka23 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Fala ti srcka no mejgutoa nemozam da najdam toa sto go baram postojano go sonuvam na majka mi nevestinskiot fustan kako ima krv na nego mnogu se ezam povejke pati go sonuvam toaa sto li mozelo da znacii
   
 12. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Sto znaci da sonuvam kako drugar kopal ?
   
 13. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Три дена последователно ги сонував баба ми, дедо ми и тетка ми кои се починати.
  Во сите сонови си разговаравме нормално, само ме исплаши малку што во последниот сон тетка ми ми рече:те засакав и ќе те земам.:worried:
  Јас и кажав дека сакам да живеам уште и сонот заврши.
  Деновиве и малку да се накашлам мислам ми дошол крајот.Психава..:@
   
  На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Nema da umres
   
  На Mantub и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
 15. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво да ве прашам дали некоја се разбира од сонови, ама не според интернетов бидејќи секаде пребарав на интернет. Воглавно се работи мајками ме сонувала мене како сум бремена пред пораѓај и баба ми (која е почината) и рекла остави ја неа и е прв пат сега затоа е исплашена прв пат е бремена а јас сум плачела многу. Ако знаете што би можело да значи одговорете ми. Фала ви :*
   
  На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Nekoja tezina kje ti iscezne i kje se raduvas
   
  На & girlinlove & му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Да не те малтретирале соученици а никогаш не си го решила тоа?
   
 18. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  да имав проблеми со соучениците во основно, имам пишувано ....
   
 19. ❤ Lollipop90 ❤

  ❤ Lollipop90 ❤ Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Здраво, ќе може некој да ми каже што значи сонот.
  Сонував како лежам во дневната соба на моите родители и сум сакала да спијам, од едната страна седела мајка ми а од другата страна на фотелја седел татко ми и си зборувале. Тогаш сум слушнала како мајка ми му рекла на татко ми дека некоја жена оставила мала ташна со облека за ќерка ми и јас сум се налутила и и сум и рекла на мајка ми повеќе да не прифаќа облека од таа жена. Тогаш сакав да го погледнам татко ми и додека да го свртам погледот кон него одеднаш се појавила жената и седела на столот на трепезариската маса. Јас сум сакала да и кажам нешто ама осетив дека не можам да дишам, како да се гушам и се разбудив. Не го отворив очите од страв, осетив дека устата ми е отворена како кога ја изговараме буквата "О" и слушнав како испуштав некои звуци, како да вме давеше некој. Ве молам да ми каже некој што е тоа. :(
   
 20. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  Што можи да значи, ни пристигнале поклони по пошта но имало само стари алишта кои не ми се допаѓале и во еден плик имало пари книжни за сите од фамилијата