1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Дај Боже :l:
     
    На -GIRL- му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Сонував една прекрасна голема црква, имаше служба отец му ја бакнав раката потоа жени што работат тука стари и нив му ја бакнав раката воодушевена бев и едната жена ме тргна на страна ме кладе под чаршав главата и тогаш нечистивиот излезе одмене црн чад гледав како заминува олеснување чувствував и слушнав гласови од чадот демек ме спаси жената после тоа појдов кај отецот ми даде да бакнам {не знам како се вика во вода крстена што го потопуваат и не прскаат со него}
    и си заминав
    Дали некоја знае што можи да значи обично не верувам во сонови но овој дека во црква се замислив
     
  3. Miss Raspberry

    Miss Raspberry Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Ве молам ако некој знае да ми протолкува.
    Често сонувам како одам во куќата на бившото момче кое не сме заедно подолг период. Одам или поминувам од неговата куќа и се чудам во сон зошто сум таму. Во еден од соновите дури и мајка му ме виде се израдува и ме покани да влезам. Синоќа сонував дека со уште двајца пријатели сме провалиле кај него во куќа, сме барале нешто ама не знам што, поклоние од мене сеуште ги чувал. Сме слушнале вратат како се отвара и влага татако му и се разбудив .. Не ми е потсвест, не го мислам и поради тоа ми е многу чудно ..
     
  4. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Дали ми работи психата дека многу сакаме бебе или што е не знам. Од нигде никаде се наоѓам во болница и раѓам здраво машко дете. Ме испуштаат дома со бебуш, ситно убаво слатко бебенце кое постојано си дремуцка. Си го пресоблекувам цело време го сликам, го дојам, све без страв.Му велам на мм како да се вика слатково бебуле наше, а золвами коментира од страна дајте му странско име нека се вика Брауни. И само мм ме погледна и ми рече а Бојан? И така остана. Само што се разбудив вознемирена. Што би значел овој сон?
     
  5. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Имам слушнато дека црно куче не е убаво, затоа малку сум уплашена. Видов големо црно куче кое почнало да ми се мота околу нозе, сме биле во некое старо село, прво се уплашив, но потоа видов дека кучето е многу мило и ми се допадна па сум рекла ќе те земам со мене ама ќе ме чуваш и кучето било пресреќно, очињата му светеле од радост. Продолживме на кај селото и имало уште едно куче и тоа големо, но било како бело/крем и му сум рекла не одиме на таму ќе се скарате со другото куче. Да не е лош сонот? Откако се разбудив имам главоболка и многу ми е страв
     
    Последна измена: 28 јануари 2021
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Сонував девојче мало комшиско, пред пандемијава доаѓаше кај мене на гости.
    Сонував дека била кај мене и нејзиниот ластик за коса и се скинал, и јас и реков јас ќе ти дадам мој не се грижи.

    Два пати до сега сонувам кај што сум била на гости кај тетка ми.
    Што значи тоа да сонуваш да си некаде на гости?
     
  7. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Ја сонував симпатијата :inlove: прво сум се јавил кај неа со камера, била кај некоја другарка, друштво. Утредента од никаде, сум пошол кај нив на гости пошо се знаеме одамна :D дома беа таа, мајка ѝ и татко ѝ. Цела весела вика мамо Дими ми се јави многу го фалеа друштвото убави муабети правевме :nod:
    Потоа цела насмеана зад мене, ме слика од далеку со братучед ѝ као кој телефон вади подобра слика. Е тогаш само ми се смешкаше, ништо не ми зборна :inlove:

    Од она што го знам за соновите е дека четврток спроти петок се исполнуваат, но не знам дали се исполнува она шо е сонувано или значењето што го носи сонот.
    Олку среќен одамна не сум бил :sun:
     
  8. Miss Raspberry

    Miss Raspberry Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Zdravo, ke ve zamolam koj znae da mi protolkuva. Vidov avionska nesreka kako se uriva avion vo nekoja kuka i vo moja blizina so padobran sletale tri decinja koi se spasile od nesrekata. Uste eden son, kako se poglednuvam vo ogledalo i gledam druga nepoznata osoba, ne bese mojot lik ..
     
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.534
    Допаѓања:
    7.784
    Пол:
    Женски
    А што значи ако слично нешто сонувате константно?

    Постојано сонувам ист дечко како ме гушка и бакнува. Дечкото го познавам со години, уште од основно ми се допаѓаше ама никогаш не сме имале ништо. Последна комуникација и дружење како другари ни било можеби пред 6,7 години.

    И последниве неколку години го сонувам константно. Ноќеска во сонот нешто се смеев, он насмеан ми приоѓа ме фаќа за половина ме гушка и ме гриза за нос. Предходно постојано слични сонови како се гушкаме или бакнуваме. Дури и за Богојавленије го сонував ама не се сеќавам баш на сонот најчисто.
     
  10. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Суден ти е.
     
    На ☆P!nselsp!tze☆ и simoncelicius им се допаѓа ова.
  11. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Сонував женски гради, помали така не многу големи, не моите, на друга жена. Што значи тоа ?
     
  12. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.389
    Пол:
    Женски
    Се наближува Тодорова сабота. Има едно верување кое вели дека немажените девојки ќе го сонуваат идниот маж доколку вечерта пред Тодорова сабота го стават под перница првиот ижвакам залак од вечерата (малку гадно). Што мислите за ова? Пробала ли некоја до сега? Јас искрено две години пробав и двете години не се сеќавав на сонот сабајлето, а уствари секогаш сум се сеќавала на соновите. Се осетив ко да не треба веќе да чепкам во иднината. Инаку обично не верувам во вакви работи, но мајка и' и баба и' на една другарка го направиле ова и навистина го сонувале својот маж. Баш ми се крипи вакви работи, но зошто да не? :lol::bandit:
     
  13. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Ја сонував другарками била бремена. На кој припаѓа тежината, на мене или на нејзе ?
     
  14. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Девојки сонував навистина лош сон за кој сум загрижена цел ден, сега читав по српски соновници и уште повеќе се загрижив.
    Некоја девојка која не ја познавам умрела, па сум видела како ја носат во ковчег, ако некој од вас знае што може да значи нека ми кажи навистина сум многу вознемирена
     
  15. душленце

    душленце Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2017
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    1.454
    Сонував како ја напуштам планетата со кола со брат ми и братучедка ми само со едното детенце. Колата непозната имаше уште еден лик не го видов. Местото кај со ја напуштивме оваа планета ми е познато кај шо живеам под мост. Оваа планета беше со заоѓање на сонцето, а во другата планета беше ладно мрачно и слабо населена. Глупости живи
     
  16. ☆P!nselsp!tze☆

    ☆P!nselsp!tze☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    814
    Пол:
    Женски
    Колку време треба да се џвака залакот?
     
  17. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.389
    Пол:
    Женски
    Па да се изџвака добро, врска немам дали има правило. :lol:
     
  18. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Сонував сум работела негде на базент. Имаше две газдарици они само си седеа, јас цело време барав некој. Базенот полн преполн водата чиста неколку пати и ја се шибнав да се бањам.
    После бев негде у некоја соба собата темна само еден кревет и осеќав кај што ќе пропадне собата надоле и све пропадна само креветот остана. Другата соба исто цела пропадна надоле.
     
  19. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Извини што се мешам во штипки, само да кажам баш ми имаат кажано истово демек за Бадник го правеле, првиот залак од вечерата да се изџвака да се стави под јастук и вечерта се дур не легнеш не треба уста да отвориш, ништо да не прозбориш и ќе си го сонуваш идниот маж. :D И снаа ми ми вика како помала направив тоа и сонував рандом една тешка будала, цел град бегаше од тој и се извадила од памет. :D Инаку, вакво нешто имаше и за Велигден, демек свеќата да си ја ставиш под јастук вечерта, и јас пред 3 години другарките ми рекоа да сме ставеле сите и јас бившиот си го сонував, свежо раскинати а тогаш само што почнав да зборам со еден друг и се уплашив, си реков не дао Бог. :worried: :D И еве, уште ми е бивши. :D
     
    На poi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.389
    Пол:
    Женски
    Не сум знаела за ова дека не треба уста да отвориш. Нема некоја вистина во ова, се' е случајност. Ете ти си добила шок од сонот, па уште се смееш на тоа. :lol::lol:
     
    На Осе му/ѝ се допаѓа ова.