1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Сонувам јас и другарка моја сме куми и со свеќите од тие белите се вртиме во круг позади младоженците не ги видов кои се, само не сме во црква и одеднаш ни се изграсија свеќите на двете. Некако имам непријатно чувство после овој сон. Другарката е бремена се надевам нема да излезе на лошо.
     
  2. TheDogLover

    TheDogLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Веќе подолго време ја сонувам снаа ми како е бремена со второ детенце. Ниту јас, ниту пак она имаме некој терет/проблем и слично. Воедно, имам многу јака интуиција и претежно она што го сонувам во скоро 90% од случаевите се исполнува било тоа да е добро или лошо.

    Што мислите? :inlove: Можеби звучи смешно, но потсвеста ми вели дека навистина е бремена но сигурно станува збор за рана бременост штом ни самата не знае. Или пак јас навистина толку многу го посакувам тоа па самото ме води кон тие мисли.. :$:lol:
     
  3. ☆P!nselsp!tze☆

    ☆P!nselsp!tze☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    814
    Пол:
    Женски
    Да излегуваше на лошо од сонови на оние што често сонуваат само на лошо ќе им одеше.
    Твојата енергија и мисли после сонот се битни.
    Не е убаво да мислиш дека заради еден сон нешто на лошо може да излезе посебно не за бремена жена.
    Шири позитивна енергија во иднина и покрај тоа што си го сонувала. И ти и сите во темава.
     
    На edna_malecka и SkarletOHara им се допаѓа ова.
  4. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Во право си, не верувам во конкретно значење на сонови но многу пати после некој сон имам некое лошо или добро претчувство за себе и така и ќе излези најверојатно поради енергијата што си ја ширам.
     
  5. Anni97

    Anni97 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2021
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Дали кога сонуваме сонот во реалноста е тотална спротивност на тоа што сме го сонувале,или напротив се остварува сонот.Секој има различни искуства.Што мислите вие?
     
  6. ☆P!nselsp!tze☆

    ☆P!nselsp!tze☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    814
    Пол:
    Женски
    Не.
     
  7. Miss Raspberry

    Miss Raspberry Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Здраво. Ќе ве замолам кој знае да протолкува, што значи да сонуваш како пукаш со пушка.
     
  8. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Јас ја сонував симпатијата.. :lol: Сум му реплејнала на стори на инста и он нешто смајлиња ми праќал, после тоа кога отворам пак во chats гледам дека го нема чатот со него и велам што се случи пак сега, и пробам да го пребарам и не ми изглегува никако неговиот профил. После сфаќам дека ме блокирал па готова бев и да заплачам во сонот зошто ме блокирал, што му направив. :rofl: Се разбудив потоа и онака сеуште бев нервозна, додека да се свестам дека било само сон. :rofl: (facepalm)
     
  9. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Што значи да сонуваш велигденски јајца? Шарени, биле многу на број
     
  10. princess02

    princess02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    718
    Пол:
    Женски
    Сонував како партнерот видел дух јас само сум му кажала не постои такво нешто не се плаши тој бил многу уплашен и се појавил пред нас ме кренал партнерот и трчал со се мене бегал од духот и на крај у нас влезе духот ама немаше моќ и се разбудив што значи тоа?
     
  11. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Хорори сонував луѓе.
    Во училиштето кај што учам бев во канцеларија за профф и на самиот излез во ходникот едно мало дете се онесвести, отидов го кренав во раце и седнав на маса и прашав дали е добро, и само еден профедор во живо што го мразам праша што му е а детево молчеше.
    Отидов во негова училница беше како целодневен престој, имаше шкавчиња со тајнири за секое дете посебно, баравме заедно моливи.
    А пред да се најдам во канцеларија сонував како со девојчиња се шетам низ ходник со едната не де ни дружам, како се најдов во ианцеларија незнам. Можеби и профф работев.

    Друг сон.
    Сонував крадци.
    Сакаа дома да ми влезат им дигнав ролетна, им се покажав видоа дека ги гледам и се растрчаа, рипнаа ограда, движеа нагоре надоле по улица неможеа излез да најдат.
    Само не се сеќавам дали они или јас им реков "се краде домаќините кога ќе заспијат".
    Се расипа ролетната не сакаше да се спушти.
    Едниот беше келав, црно сако, бела блуза, црни фармерки.
    Имаше друг со плава блуза. Дургите сите во црно.
     
  12. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    Sonuvav eden poznanik kako mi dal pari i sum kupila zapalka no taa palese pa ne palese bese bela boja znacenje na sonov?
     
  13. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    2.325
    Допаѓања:
    8.430
    Пол:
    Женски
    Што би значело да сонуваш како некој ти подава злато ? Неможам да се сетам кој ми го подаде...
     
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    Колку што знам може да е женачка/мажачка.
     
  15. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    2.325
    Допаѓања:
    8.430
    Пол:
    Женски
    Мажачка/женачка за кого? Ако е за мене веќе сме верени и негде кај почеток на лето здравје би била таа мала свечена церемонија...имам слушнато дека значи и принова ама ....еве незнам
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Можи друг ќе ти понуди брак?
    Од кај знајш...

    Тој што ти го дал златото на сонот, тој е потенцијалниот.

    Ако верувате во сонови, ова е објаснувањето.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    За тебе или близок некој.така имам чуено кога моја блиска сонуваше такво нешто син и се ожени наскоро.битно е и кој си сонувала и целиот сон каков бил
     
  18. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Се пребарав не знам што би значело, една девојка близначка со која се дружевме порано како деца го носела мојот фустан?
     
  19. Anni97

    Anni97 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2021
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Што значи кога сонуваш море,песок ?
     
  20. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Ќе плачеш од среќа.
     
    На Anni97 му/ѝ се допаѓа ова.