1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. your-girl.-.friend

    your-girl.-.friend Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    Здраво. Што значи да сонуваш дека го продаваш веренички прстен?
     
  2. Ash-Greninja

    Ash-Greninja Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Машки
    Откако почина татко ми 2019 ноември и јас на секоја Задушница мора да сонувам сон. Најчесто тогаш, а инаку поретко. Повеќе сонував до 40 дена и чувствував во тие денови дека е до мене секоја вечер кога ќе си легнувам да спијам.
     
  3. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.162
    Пол:
    Женски
    Што значи да сонуваш дека си нашла златно ланче со две икони покрај креветот?
    Памтам дека беа како постари иконите.
    И на едната пишуваше Марков манастир.
     
  4. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    3.845
    Пол:
    Женски
    Посети го манастирот...
    Јас ја имам сонувано иконата на Св. Петка,заштитничка ми е,
    молитвите ми се услишени, секогаш @GirlLove , паричка и оставам или дарче некогаш...
    Те штитат светците од иконите кои си ги сонила.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    2.438
    Пол:
    Женски
    Ај некој шо се разбира у толкување на сонови нека ми пише ако сака...
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Што значи ако сонуваш како ти испаѓаат заби?
    Знам дека не е убаво и значи смрт ама во сонот ми испаѓаат сите четери заба (два кеца и две двојки) подредени заедно како зелепени, и како што ги држам во рака така од позади нив доаѓаат 4 исти такви нови заби.

    Толку ми беше потресен сонот да не можев веќе да спијам.
     
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Со години сонувам исти соништа како одам на училиште и сум под стрес, крај на учебната година како да ги поправам оценките кои ми се лоши и постојано сум под стрес во сонот
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.698
    Допаѓања:
    42.899
    Пол:
    Женски
    Ти се враќа у школо или трауми од детството :D
     
  9. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Хмммм..
    Нема везе ни едното ни другото
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Дали можеби имаш потреба да си докажеш на себе дека си успешна, подобра или нешто во тој смисол? Да не можеби ти е разнишана самодовербата?
    За сличен ваков сон налетав на објаснување читајќи ја Janette Rainwater и велеше дека за неа значело дека е премногу самокритична. И кога си подразмислила дека има докторат по психологија и дека доволно се докажувала пред себе и пред светот, престанала да се мачи со вакви сонови за училиште и стресови во училиштето.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Можеби, има логика, едноставно соновите ги доживувам како измачување, со години сонувам дека сум на школо дека имам лоши оценки а на крај година било бла бла мн стресен сон
     
  12. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Да, слично и на авторката што ја спомнав сонот и бил дека трча на час после ѕвончето и не може да си ја најде училницата, од врата на врата бара каде е. Или заборавила домашно или забораваш да научиш за тест...
    Си рекла што се замарам со оценки за основно кога сум изучила највисок можен степен на образование? Сите дипломи си ги постигнала во животот?Кога ќе биде доволно за да разбереш дека си способна?
    И така :)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    На жалост образованието го испоставив, значи додипломски студии ги запоставив со години, мн ми е криво за тоа и мн други работи ги испоставив, мн сум самокритични, голема кривица имам јас за моите постапки....
    Соновите тоа и ми го кажуваат
     
    На Cosmic Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Што значи ако сонуваш како бившиот дечко ти дава пари за да не кажеш тајна која ја знаеш а ти си решена да ја кажеш на сегашниот дечко
     
  15. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Грижа на совест можда?
    Може за нешто се воздржуваш пред дечко ти?
     
  16. anadimitrova14

    anadimitrova14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    7
    Zdravo devojki,sonuvav kako mi padnal preden zab bez bolka i bez krv i samo zab bez koren,se preplasiv sto znaci toa?
     
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.658
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум се породила и сум имала мало бебе женско ама уште не ни била папочната врвца пресечена и сум барала решение како да ја пресечам и уште не поврзувала папочната
     
  18. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Сонував многу чуден сон и ептен сум престрашена, Во кратки детали сме се возеле со другарка не бевме сами и во еден момент јас и викам пази кружен, и додека да смени брзини сме поминале по кружниот и излетале од патот, сите сме океј ништо не ни е ама во тој момент не опкружуваат луѓе облечени во црно имаше и во бело и сакаат да не носат со нив, многу сум скептична за сонови посебно кога е лош, што мислите што е.
     
  19. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ja, sestra mi i drugarka nz zsh sme trazile mesto za ziveanje zaedno I sme oshle u nekoja zgrada ama ona unutra bila celata iscrtana so cvekjinja neshto, plava bila I sme videle nie stanot ama rekle sme da razmislime I sme si poshle I sga kako sme bile u Taj nekoj grad skopje li nz deka odednsh iskachame I mi se pokazue avtoput od palanka tuj poshle sme tmno bilo i nekako slabo osvetleno I imalo zmija na sred put nie sme se vrnale sme stignale do rekata a Tam pak iskochila nekoja zmija I izela nekoj gushter I nie sme se uplashile I vrnale Posle sme otishle I se pojavi se bratucedka ni demek imalo u skopje otvoreno nekoj akvapatk ama on lichel na more onoj od svi strani Voda, karpi I ni se pojavilo drugo devojce so zelena kosa ja sam si dumala so nea ona si otishla posle nie sme neshto dumale so bratucedka ni I ona vikala epa ne vika vie misleshete kje napraj te neshto ubavo a glejte kolkavo mesto vie ga opropastite so ovoj samo Nikoj ne doagja I nie sme se zavrtele I imalo golem prostor ko pustina onoj shiroko ogrommno ama nishto ne sme naprile samo toj od ednata strana so tie vodi neshto.
     
  20. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    1.045
    Пол:
    Женски
    Ова не е сон
    Прееска низ прозорец ми помина некоја црна сенка и се уплашив...не знам што може да значи или така ми се причини
    ...