1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонот на Орион ( Бегоња Аместој)

Дискусија во 'Книги' започната од Gordana10, 26 јануари 2014.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Шпански bestseler, со интересна содржина, неизвесност во настаните...Книгата брзо се чита, мислам дека ќе им се допадне на оние кои ја сакаат мистеријата, историјата, секако тука не изостанува ниту љубовта, а иако во дел од книгата, повеќе има преувеличување на настаните, може слободно да кажам, делумно се спомнува астралната проекција, некаде на крајот од самата книга.Мене ми се допадна книгава, претпоставував дека ќе е тоа и што очекував.

  Се работи за жена, барајки работа, се вплеткува во една интересна игра да речам на колекционери на уметнички дела, а нејзината главна работа е преведување на коптски ракопис, пронаоѓање на коптски крст...Дејствието се одвива во Шпанија, Германија...

  Дали ја имате прочитано книгата, какви се вашите впечатоци од истата?
   

  Прикачени фајлови: