1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сончева диета

Дискусија во 'Диети' започната од MiniMouse7391, 24 јуни 2012.

 1. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Незнам колку од вас има слушнато за оваа диета ама пак јас да си прашам некој да не ја има пробано, а ако ја има какви се резултатите оти сакам да ја пробам :lol: .

  Станува збор за диетата со жолта боја. Оваа сончева диета не би требало да трае повеќе од осум дена. Ако ја применувате правилно може да изгубите и до 4 килограми. Основното правило на овој режим на исхрана е дека треба да консумирате само жолти намирници. Треба да се користат: аргуми, тврди сирења, кајсии, дињи, банани, тикви, жолти јаболки, круши и слично.Дневно може да изедете до 500 грама жолта храна. Освен тоа дневниот оброк треба да содржи најмалку 4 различни намирници и тоа сите во еднакви количества. И по можност да се внесуваат жолти течности како чаеви или сокови.
   

  Прикачени фајлови:

  • zolto1.jpg
   zolto1.jpg
   Големина на фајлот:
   94,8 KB
   Прегледи:
   268