Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сон кој ви останал во сеќавање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од SexyTeenGirl, 4 февруари 2012.

 1. SexyTeenGirl

  SexyTeenGirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Колку што приметив ја нема темава па решив да ја „создадам". Кој или каков е сонот кој ви останал во сеќавање? Брзо го сонувавте или пред подолго време... Ќе ми биде драго ако одвоите време и го раскажете :)
   
 2. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Обично ништо не памтам кога сонувам. Или само сабајлето ми текнува како било, и после тоа пак ништо :D. Али уште се сеќавам на еден сон, и тоа доста одамна беше, не знам, дали имав 9-10 години.
  Сонував дека имало некој огромен лав до мене, буквално огромен, и тој ми ги изел ѓерданите што сум си ги купила :D.

  Врска неам што значи, или што значело тогаш, но од мноооогуте сонови јас само на овој се сеќавам :)
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.181
  Пол:
  Женски
  Не е еден сон, повеќе, за поголем дел од нив се сеќавам, памтам како малечка ги сонував Богородица, Исус, во чудни околности, многу живописни сонови, па меѓу нив и сон во кој како еден човек преминуваше од една зграда на друга, како на јаже, па народ собран доле како го гледа, потоа личности кои првпат ги гледам во сонот, а сега во скоро време и киднапирања сонувам :D каде што некои луѓе ме бркале,па сакале да ме убијат, потоа патувања и тоа е тоа за сега :D Ги памтам скоро сите, како што кажав, мислам дека е доволно, оти ќе треба на долго и на широко да раскажувам :D цели филмови :rofl: :tmi: :tmi:
   
 4. SexyTeenGirl

  SexyTeenGirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Интересно девојки :) Благодарам за одвоеното време :*
   
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  Еден сон кој го сонував два пати.
  Како една жена влегува во една куќа и оди право во кујната. А јас и уште некои, не се сеќавам кои се, бевме под една маса, и таа жената кога излегла од кујната била без глава... Си ја исекла главата.
  Малце морбидно, ама сонов го имам сонувано 2 пати.. Еднаш кога бев помала, и после уште еднаш после 2,3 години... Баш се сеќавам...
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.988
  Пол:
  Женски
  Вообичаено не памтам сонови, за брзо време ги заборавам, но еден засекогаш ќе ми остане во сеќавање.
  Сонував како со другарки и другари сме се шетале, а позади нас постојано одела жена облечена во црна наметка, ликот не и се гледаше. Јас застанав, и се спротиставив, а таа ми рече: Ќе престанам да ве следам, кога секој од вас ќе си ја убие сестрата.
  Во тој момент се разбудив, а нејзините зборови како во ехо ми одекнуваа. Баба ми ми рече дека сум ја сонувала Св. Петка и со неа отидовме во црква за да запалиме свеќа и кај нејзината икона оставив зејтин. Некако се почувствував посмирена.
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Се допишував пред 2 години со едно дете на фб и ете го сонот
  Јас ќе сум излезела со него на состанок и ќе сме се шетале и така романтично ќе било многу, кога веќесе ближел крајот на состанокот и јас сум требала да одам дома ќе му сум речела чао и ќе сум го бакнела на образ, а тој само ќе ме грабнел за половина и ќе ме тргнел накај него и ќе ме бакнел.. толку добро и толку страсно што тоа воопшто не ми личеше на сон. Станав цела црвена во образите и возбудена, а по два месеци излегов со детето и се уверив дека се бакнува толку добро колку што се бакнуваше и во сонот :* :* :* :*
   
 8. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  Сонував едно момче кое никогаш го немам видено и во сонот толку се заљубив и бев срекна како никогаш до сега, и само што требаше да го бакнам се разбудив |( ахх сеуште мислам на тоа момче,колку само беше слатко :$
   
 9. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Е мојот е од чуден ,почуден ... Овој сон ми е моногу одамнешен . Сонував како пропаѓам во вирче . :x
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Пред повеќе години сонував дека сум се капела во езеро и по површината на водата почнала да доаѓа некоја змија. Огромна била. Ништо не ми стори, тука се разбудив.
  Сонот до ден денес го паметам совршено добро. Дури и додека го пишувам мислењево ми е пред очи...
   
 11. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Обично ги заборавам соновите,но се сеќавам на еден го сонував поот како пее молитва на сред центар и тоа двапати и потоа отидов да се пречестам и повеќе не го сонував...
   
 12. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Кога бев малечка прво одделение мислам спиев со баба ми и го сонував дедо ми кој воопшто го немав запознаено (умрен бил уште пред да се родам) како ме вика да се качам горе на спратот каде што седевме ние и имавме една слика од него.Ми рече да застанам пред сликата и он таму ке ме чекал.Плаченката уште во сон си тргнав по скалите нагоре кога ме сретна тетка ми и ме праша што е работава и и кажав и ме зема кај нејзе и таму останав.Мајка ми се преплашија...
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  јас еднаш толку реален сон сонував дека сум бремена, што кога станав, се измив,се облеков, и кога седнав да појадувам татко ми неможев во очи да го погледнам.Додека татко ми упорно не иницираше и ме прашуваше што ми е па што ми е, жива среќа што не треснав глупост од сонот, да не се насмееше човеков-да не удреше на шала, немаше да сватам дека тоа всушност било сон.
  Никогаш нема да го заборавам тоа,толку реално аааухх
   
 14. SexyTeenGirl

  SexyTeenGirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  И јас имам сонувано дека сум бремена (и тоа неколку пати)... Кога станав се прашував дали мене ми се случува (бидејќи беше многу реално) :D Иначе интересни се тие сонови :rofl: :rofl: :rofl:
  Иначе сите сонови што ги прочитав беа многу интересни, али некои ме наежија :)
   
 15. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.823
  Единствен сон кој никогаш не го заборавив а го сонував многу оддамна, и сеуште го паметам до детал, е како лебдам низ соба :)
   
 16. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Имам повеќе такви. И речиси сите се морничави.
  Пред 6/7 години почина вујко ми, неколку недели по неговата смрт сонував како стојам пред дворот на куќата на бабами и дедоми. Околу мене многу луѓе се собрале и сите гледаат кон вратичката на дворот. И јас се протнувам некако и ке тргнувам накај вратичката да си влезам и одеднаш мајками ме повлече назад и ја прашувам зошто а таа ми рече дека духот на вујко ке поминел и нетребало да ме види. И кога го свртев погледот кон вратичката гледам како вратата се отвара и излегува нешто како развлечена пламена сина топка. Ме погледа и се упати околу оградата на дворот, кон една стара куќарка.
  После тој сон колку време неможев да спијам. :sweat:
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Jас секогаш го сонувам истиов сон,во авион сум и земјинава топка како да ја гледам и си велам Aјде уште малку ке ги видам сите и како никогаш да не стигнувам на местото за каде сум тргнала,ама убав сон ми е,сакам да го сонувам :lol:

  Aх и секогаш сонувам планини,цвекиња,како сестри ми се биле дојдени овде во Aвстралија да живеат со мене,па пиеме кафе,си муабетиме :doh:
   
 18. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Има само неколку сонови на кој што се сеќавам... знам еднаш сонував како полиција дошла по татко ми..незнам што згрешил..ама само дојдоа...му стаиа лисици и готово..!Еднаш имам сонувано и како ме брка пеглица(она колана)..и тоа по треви..секаде..аа исто така и со автобус..!!! И тоа по тревишта ме бркале.!!(богами тоа со пеглицата го иам сонувано поише пати).. ама фала богу не ме фати..аа и може не ме фати пошо се разбудив хаахха :rofl: ..и уште еден сон на кој што се сеќавам е.. се враќам од надвор...ии да си влезам дома ..и само глеам клучот не работи..и само ми отвара еден непознат човек..ии ми вика твоите се преселија..и да ти се преселиле у истата зграда...ии идам и таму и таму ми отвара непознат човек..ко во лавиринт да бев :worried: ..аа да и уште еден..како некое куче ми ја искинало кожната јакна што си ја сакам највише -.- ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Овој сон го сонував пред 3 години. Сонував еден бел и еден црн коњ, беа многу големи и јас бев ептем блиску до нив. Неможам да се сетам што баш правев кај коњите само знам дека се разбудив и викав на цел глас Каде се коњите? и по нецела минута ми прокрваре носот и не запре дури не ми го тампонираа.
  Го запамтив заради случката.

  И многу често ми се случува да сонувам како се наоѓам во простории каде се е огромно а јас сум минијатурна... нешто во стилот на Алиса....само што јас во сонот се турдам нешто да направам, ама се ми е невозможно, немам толкаава сила.
   
 20. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33

  Некој да ми кажуваше за ова немаше шанси да му верувам. Момчето што го сонив пред некое време, го видов во живо. леле толку беше слаток.Кога го видов се поцетив на целиот сон. Цело време зјапав во него како да не сум видела машко.Малку ми падна чудно што и тој ме гледаше,но можеби бидејки забележал дека го гледам. Се недевам ке го видам пак. Да имаше барем уште малку храброст и би се запознала со него :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: