Сон кој сакате да ви стане реалност

Дискусија во 'Канта' започната од Alesii, 5 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Мислам дека нема ваква тема..Ако има се знае..клуч :!:
  Од сите сонови кој е тој сон или може да се повеќе кој би сакале да ви стане/ат реалност???
  Јас пред некој ден сонував како сум живеела во ГОЛЕЕЕМО куќиште и сум имала голем базен и ми дошле пријателки и пријатели...Сме пиеле ладно несче и сладолед...После се тоа сме отишле во теретаната која сум ја имала во мојата куќа со еден личен тренер кој ни покажувал вежби...Ептен било забавно..Ех тој сон колку сакам да ми стане реалност ;( (Ептен сум скромничка зар не) :wasntme:... Кој е вашиот сон кој би посакале да ви стане реалност
   
  На Angelinkka и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Да го посетам Мексико
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Нешто слично како твојот..
  Сопственик на палата.. :mm: :nod: :nod:
   
  На Alesii и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 4. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  да патувам низ цел свет :D :D
   
  На Sara123 и Alesii им се допаѓа ова.
 5. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.241
  Пол:
  Женски
  Најголееем сон ми е да бидаам со него.. МИЛИОН пати го имам сонувано на сите можни на4ини.. СЕГА ТОЈ МИ Е ЕДИНСТВЕН СОН НЕИСПОЛНЕТ :|
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Јас имам милиони сонови, некои сакам некои не, да ми станат реалност. Но сонот кој непрестајно ме следи е едноставен и многу пристоен... :) Содржи неколку делови, еве ги:
  1. Го прошетав целиот свет :?:
  2. Купив куќа на Хаваите :wasntme:
  3. Се омажив за светски Милионер :$
  4. Кој инаку беше 8)
  5. Секој ден бев на Shopping! :makeup:
  6. И баш кога требаше да одиме на прошетка под Тихиот Океан :!:
  7. Јас се разбудив :worried:
  Кутрата јас, можам само да сонувам... ;(
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Девојчиња, еден ден ќе сфатите дека среќата не е ни во палата, базен, теретана, ни во милионерот, туку во малите нешта, љубовта, здравјето и пријателите. Како и да е, убаво е да се сонува :wasntme:
   
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  ухх па им доста сонови кој сакам да ми се остварат, еве еден ќе издвојам
  Конеечно сум почнала да живеам како што јас сакам, сум имала стан мал ама убаво уреден, работа, го имав него и две мали сонца кои трчкаа низ станот и беа многу немирни :rofl:
  ете овој сон би го издвоила кој сакам да ми се исполни, можеби еден ден ќе биде и тоа зар не :wasntme:
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.277
  Допаѓања:
  49.922
  Пол:
  Женски
  Иако мене ми е јасно која е целта на темата, очигледно нема да оди натаму, туку се сведува на тоа што сакате да ви се оствари во животот, а такви теми веќе има, па оваа за да не се дуплира оди во канта. :)
  opsti-diskusii/neostvarena-zelba-t2330/
  forum.femina.mk/kafe-muabeti/da-imam-magicno-stapce-t8641/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.