1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сообраќаец

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Damata so marama, 4 мај 2018.

 1. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Извинете незнаев во кој дел да напишам па затоа овде во Општи дискусии. Од мала сум сонувала да бидам сообраќајец,џандар или полицаец незнам како точно се вика но подетално е дека сакам да стопирам на улица од секогаш сум го сакала тоа. Но проблемот е што не се разбирам скоро па ич дали треба да одам факлутел или нешто друго. Имам 17 години и наредната година завршувам па ако некој знае како одат тие процедури колку треба да сум физички спремна нека го сподели своето мислење или искуство. Ви благодарам
   
  На David.wp17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Скоро секоја година има конкурс за нови полицајци, можеш да следиш на страната на МВР. Пишува се, како оди пријавување, што треба да поседуваш и тн, иначе мала си уште за тоа, има време:D
   
  На Damata so marama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram. Znam deka sum mala no sakam uste sega da si se zapoznaam so tie raboti bidejki mnogu me vlecat. Moze link od stranata na mvr
   
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Сеуште нема објавено ништо на страната, Мислам дека ова лето ќе има нов конкурс
  http://www.mvr.gov.mk/
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Тоа е враборување во 4 чекори..

  Фати врски
  Чекај оглас за полицајци
  Искористи ги врските
  Помини ја обуката
   
  На cresa-jagoda и Nausicaa им се допаѓа ова.
 6. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Сите џандари сакаат да бидат мајката. Што ќе прави оваа држава со толку џандари? :!::^):worried:
   
  На Someonespecial и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.457
  Ќе сузбива криминал. :D
   
  На Someonespecial и RAF Camora им се допаѓа ова.
 8. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Повеќе би рекол дека ќе го развива . :x
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Грешка си.

  Ќе полнат буџет сообраќајците.
  Криминалот не го чепкајте:hai:
   
  На Nigredo Odor и RAF Camora им се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.457
  Саркастична бев Дасти.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  И јас:D
  Не ми го дирајте криминалот, моја област е, а не на сообраќајците:lol:
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.