1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соперничката како можна пријателка на форумов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stella83, 14 јули 2010.

 1. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  130
  Одамна размислував за темава, ама не знаев во која категорија да ја ставам, па ја ставив овде.

  Девојки сте се запрашале ли некогаш што ако за нашите проблеми и дилеми добиваме совети баш од TAA која не можеме ни да ја смислиме и која ни се вмешала во врска или можеби ја расипала врската. Женски сме знам и треба да се дружиме (I believe in women power) ама сигурна сум дека секоја од вас има по некоја таква на која би и го "загорчиле" животот поради тоа што ве повредила. :) Или во уште полош случај она бара совети од вас како да си го добие тој што го сака, а истовремено ја брука и плука девојка му (која во случајов сте вие) ;)

  Кои би биле вашите размислувања? :^)
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  LELEEEEE MALI SE SHANSITE NO MOZNO E.....ZASO JA OTVORI TEMAVA!! HIHIHIHIHI
  ZAMISLI SI GO TOA~~AMA NE MOZAM NI DA ZAMISLAM
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. andzelik

  andzelik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  hehehehehehe navistina koja ironija....
   
 4. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  461
  ха ха е стварно добра тема замисли и даваш совети за дечкото :lol:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.907
  Допаѓања:
  65.963
  Пол:
  Женски
  Френдица :^) Ќе ги замолам администраторите да реагираат на насловов на темата.
  Инаку, затоа и си сакам што е анонимно. Тука се е можно :)
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  :D Замислете и давате совет да се умеша во врската, да се избори за тоj што го сака, а уствари тоа е вашата врска и тој е вашиот дечко :lol:
   
  На LittlePinky, angelche16, B.Waldorf и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.096
  Допаѓања:
  199.417
  Пол:
  Женски
  Не сакам ни да помислам на тоа... ама се е можно...
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Не сум помислила на тоа , а и кога ќе ми текне нема некоја девојка со која сум се скарала толку многу па да сме сопернички сега :?:
   
 9. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  претходно немам помислено на такво нешто ама сега мислам дека повеќето членки од форумов ќе се замислиме не сакам да помислам дека некоја ќе добие совет од мене затоа како да ми го освои или да ме скара со дечко ми |( :?:
   
 10. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Ааааууууууу не ни сакам да помислам на тоа.
  Хихихи, ај да знам дека и таа е тука ]:) :devil:
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Па во врската и не ми се меша некоја .. трета особа . Барем за сега . Доколку се појави и ја има некогаш на форумов , и ако ја дознаам во иднина .. Еве ја користам оваа прилика да и кажам после да се пази од мене :!: :D Нема да го викам јас вујче :rofl:
   
 12. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  130
  Еве веднаш се поправам, не е френдица, туку пријателка :) Сепак треба да си го почитуваме јазикот наш насушен, ако добро ја сфатив твојата забелешка rainbow :)

  Инаку сум имала едно такво искуство на фб со една познаничка "пријателка" на мене и на мојот бивши која наводно воопшто не сакше да се меша во врска а таа и другарка и ставаа слики од неа и мојот бивши и си пишуваа срциња под нив.Тоа е и една од пришините што денес немам фб профил, затоа што има секакви привидно "фини" створења со разни задни намери. :^)
  :* :* :*
   
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  .....хммм :?: ...се надевам дека нема да налетам на таков проблем јас да давам совет како пријател ...а всушност тоа да е некоја моја соперничка...иако сеуште немам дечко... :D
   
 14. Maktub

  Maktub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Ииии..одли~на е темава,не сум размислувала досега во тој правец...а баш би било интересно и двете да сме тука и да си делиме совети..хахаха..баш ме насмеја.. :D
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Е стварно ме погоди со темава. Јас по природа сум си зборлеста и свашта дрндам, не дека и за неа немам шлапано по форумов... Имам и тоа се до точка како што рекла :D И баш си мислев, викам претерувам со тоа мое дрндање, што ако ја има на форумов?! :@
   
 16. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  хахаа јас ја препознав мојата соперничка на форумов,знам како и е никот,случајно ја открив,некои работи се совпаднаа :rofl: ама не е активна,само неколку мислења има.. :rofl:
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Ако препознаам некоја (иако немам соперничка), или јас сум нечија и ме препознае некој, ве молам ЛП веднаш, да одиме на едно пријателско кафенце! :D :rofl:
   
  На afife му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Стела, друг пат постот не го пишувај целиот во боја или италик. Тие опции служат за потенцирање на нешто.
  Во однос на темава... тука е, да. Ама не е активна членка. Не ни мора да биде. Таа веднаш ќе ме препознае по никот...
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Имаш среќа, јас што се сомневам во таа станува се поактивна :^)
   
 20. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  е оваа мојава не е ич активна,штета ќе беше забавно да и ги читам мислењата,па може и за мене нешто ќе кажеше :)