1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соперничката како можна пријателка на форумов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stella83, 14 јули 2010.

  1. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Оки доки, фала на инфото :) :$ Нова сум на форумов па не ги знам бас правилата :) sorry, ќе си знам за др пат :)
    Поздравче
     
  2. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Луѓе не се филмајте , тука не има од цела Македонија. Има многу слични ситуации, што скоро на сите секојдневно ни се случуваат, што ќе ве наведат да помислите дека знаете за која личност се работи а оно нема врска.Ептен некој ако има име,презиме ставено па да го откриете, ама вака што знам-мала е веројатноста.
    Не дека јас не помислив на оваа тема :D :D :D , ама не, несакам да се оптоварувам со глупости.
    Незнам дали имам соперничка , ама и да ми побара совет некоја што е вљубена во зафатен дечко, би и кажала да си побара слободен :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Леле не сум размислувала на оваа тема, ама сега гоја ја видов ми дојде смешно. Хахха колку би било иронично да и давам совети на некоја како да ми го земе дечкото. :D :D Оооо не! :D А, незнам вака и не сум дошла со некоја во конфликт иако имам слушано муабети нешто за мене демек не ме сакале :D Епа ај, ако сум и дала на некоја совет, на здравје ама да знае дека нема да и успее! :devil: :D :D :D
     
  4. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Ах да ја знам јас ама таа да не ме знае има да и го загорчам животот :devil: :rofl:
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    па многу е читан сајтов.....сум размислувала за оваа можност да налетам на соперничката....ама до сега ја немам приметено.....иако не само споернички туку и некои девојки со кои сум прекинала комуникација да не речам сум закарана....знам дека читаат овде и можно е во секој момент да препознаам некоја...или тие мене да ме познаат....јбг шизик на ризик :D :D :D
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Можно е,сум размислувала претходно на темава,иронија,да и даваш совети на соперничката |( а таа појма си нема од кого добива совети :lol: па мислам дека и тоа е една од целите на форумов,покрај делење совети на другарки,да делиш совети и на сопернички,секако анонимноста си го прави своето.Искрено и да имам тука на форумов некоја соперничка и да и делам совети,пак си го покажувам правото лице,искреното пријателство и без разлика што можеби нема да ме препознае на форумов,сепак покажувам дека сум човек,дека немам намера некому,а и на соперничката,да наштетам,а најмалку да повредам.Па соперничката нека си увиди каква личност сум и нека си ја увиди грешката,а дали после повторно ќе стане пријателка,тоа е нејзин проблем,работата е да си човек спрема секого,па и на тој што ти згрешил,затоа што самиот тој ќе си каже себе си,а и пред други,дека тој згрешил,а не ти,нема да ти префрлува за своите постапки и да те обвинува.Само ќе кажам сеедно ми е,дали некој ќе прифати мој совет или не,тоа си негово право :)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    одамна сум размислувала за ова,затоа и пазам што пишувам и колку детаљи откривам.не само за сопернички,туку општо за било која познаничка,не би сакала да ме разоткрие,некогаш па повеќе ќе си се отворам,не мора да ме знае :lol:
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас сум размислувала дека некоја моја другарка можеби е на форумов, затоа и не би сакала да одам на форумџиска собиранка, вака е интересно кога не се знаеме, исто како да пишувам дневник ама плус имам одговор на моите дилеми :D
    Од друга страна па има многу од форумов што би сакала да ги запознаам.
     
  9. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Многу пати имам размислувано на оваа тема, ама моментално немам некоја соперничка и доколку имам се надевам ќе ја препознаам. Има многу слични ситуации и можеби би имала погрешно мислеше. Колку пати сум помислисла дека можеби на некоја и давам совети, ја тешам (во последоно време сум не многу активна како што бев еден период), а таа ми прави проблеми. Се е можно, ама не ми е криво :D Инаку имам една другарка на форумот, заедно учиме и сме многу блиски. Се откривме по постовите само што таа не е толку активна. :)
     
  10. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    ...исто и јас......само незнам колку е активна ...позз до неа :inlove: можеби ке си се препознае... :D
     
  11. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И јас внимавам и што пишувам и на деталите, за да не ме препозне некој. Не би сакала да ме откријат :talk:
     
  12. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    А што мислите, дали таа што веќе решила да се вмеша во врска има совест? И колкава улога има типот, т.е. дечкото за некоја воопшто да почне да се меша? :^)
     
  13. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Според мене дечкото има најголема "вина" за тоа. Ако тој сака да биде само со тебе ништо не би го убедило и предомислило да отиде со друга. А ако веќе не те сака ќе си замине со друга без разлика што и да се направи. Па и кај нас женските е исто. :)
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Па затоа не се кажува се‘.
     
  15. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
    Потполно се сложувам со Аморе... Никоја не ти е виновна ако дечкото те оставил... Најголемата вина ја носи токму тој... Тука најмногу се гледа колку те сака и колку е спремен да се жртвува за тебе
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Абе што се замарате...
     
  17. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    :?: Само да не ме сфатите погрешно, не ме оставил мене ради некоја друга :) Конкретно за мене причината поради која раскинавме е сосема друга. Онака ве прашав што мислите, затоа што со оние девојки со кои имам зборено на таа тема скоро сите се изјасниле дека ТАА другата е крива, а типот е само невино јагненце :^) Со што воопшто не се сложувам!!! Зависи каква приказна продава типот пред другите девојки.

    Иако не ги оправдувам таквите девојки кои и кога им е дадено до знаење дека не се пожелни, пак продолжуваат по старо.
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    За пријателки на форумов, имам, ги препознав а сигурна сум дека и тие мене, моментално не се активни но за понатаму, кој знае. Па затоа внимателно си ги одбирам зборовите и си ги скратив моите крилца и слобода. :D
    А за соперничка, немам приметено. Додуша и немам сопернички, само лица со кои слабо контактирам. :D
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747

    Па делумно така е ама да ми го земе некоја дечкото, а што не верувам ке им го крцнам вратчето и на двајцата ама не знам од кој би почнала :lol: :wasntme:
     
  20. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    :rofl: interesna ideja ej,temava.zaso da ne se e mozno.nekogas se desavaat i takvi ironicni slucajnosti.-ona za decko ti,a ti i vikas bori se za nego :rofl: mozno e da imas i prijatelki i neprijatelki ovde,makedonijava e mnogu malecka,sigurno nekoj so nekogo se znae ;) mene mi e interesno so zenskive ovde demek si mislime pr"lele ovaa kakva e mora da e super osoba kolku se soglasuvame"i slicno ili za nekoja"uf taa ne mozam da ja podnesam ne ja razbiram "i sl.a ustvari se ova e virtuelno,i moze nekoj se prikazuva onakov kakov so saka da e,a ne e vo realnosta..i moze so taa osoba so ovde ja ideliziras i posakuvas da ti e prijatelka da ja zapoznaes vo zivo,ne bi mozela da ja podneses,a so taa so si mislela deka e cudna i ne ja razbiras da mozes da imas vistinsko prijatelstvo..interesno bi bilo koga bi mozele da se zapoznaeme i da vidime vo zivo koj kakov e,ama poradi toa sto ziveeme vo nasava sredina so zaostanat mentalitet i sekoj od sekogo se pazi,ne veruvam deka do takva sredba bi doslo nekogas. :)