1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соперничката како можна пријателка на форумов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stella83, 14 јули 2010.

  1. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    принцезички :D :D :D
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Види ги ти нив, дискусија си развиле на сметка на нечија неписменост :D Озбилно ова, имам гледано кај другарка нејзина оставала коментари и со 4чиња и 6ки напишано беше :D :D Така да нема шанси овде да пишува, јас ќе бидам прва што ќе и се изнасмејам, без да знам дали е таа или не е :D 20 годишна, уште со 4чиња пишува. Фуј.

    Едит, во контекст на насловот "можна пријателка". Никогаш нема да бидам пријателка со некој што пишува со четворчиња, одма тие луѓе ми е јасно дека се прости и нема зошто да контактирам :wasntme:
     
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    превод...Принцезички мои, ве бакнувам и гушкам,секогаш ваша Хипица :D
    И ние тебе Хипи :* :* :* :* :*
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    принцезички :rofl:
     
  5. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    4 и 6 се користат многу во бугарското јазично подрачје нема врска од која возраст си,меѓутоа кај нас :puke: не пасува на јазикот,многу ретардирано ми делува....Лигушки некако....
    П.С. Се извинувам за офф топиков но морав да го искоментирам ова,на врв на јазик ми стоеше..Ќе ме гушеше ако не го кажев :lol:
     
  6. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Лелееее која иронија би била тоа бе...Уствари нели тие таквите се зафатени со апашки дејности,имаат ли време да разврзат некој нормален муабет??...ХМММММ... :!: :!: :!: ..Сепак не,кој е бре тој што ке им објаснува нив што е тоа форум воопшто |( |( |(
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    8) само нека повели на мегдан
     
  8. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Хахахах баш би било интересно.Вистински парадокс,во вистинскиот живот се мразиме а тука делиме мислења :D
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа пристапот. ;)
     
  10. Med

    Med Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1

    Затоа кога давате совети, гледајте од двете страни. Се е можно.
     
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Оти вие би му дале совет на некоја да се вмеша во туѓа врска ? :^) Јас никогаш не би му помогнала на некоја да се бори за некој што е зафатен...

    А инаку за другарки по форумов..знам дека неколку мои другарки го читаат форумот овде ама не сум препознала ниедна и не знам дали се зачленети :) а на фејсбук си ја имам Енца :)
     
  12. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Za razlika od site vas, jas sum slobodna FREE AS A BIRD , i nema koja da mi zagorci nasto sto ne postoi, no koga bi mi se slucilo takvo nesto.... neznam sto bi pravela, arno se veli NEVER SAY NEVER :rofl:
    [mod-kirilica:31mhshuu][/mod-kirilica:31mhshuu]
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.211
    Пол:
    Женски
    Срцекршачка време е да почнеш да пишуваш накирилица :)
     
  14. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Хахахха ме изнасмеа постов,ама да ти кажам во право си :)
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не е писмена за да се снајде тука ;) :D :D :D а и веднаш ќе ја препознаам по тоа сељачкиот начин на изразување ни л од Литературно одма ќе се издвои .... :D :D :D
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Би било многу иронично. Ама се е можно. До душа, немам соперничка, но би можело да биде и некоја другарка зарем не? А и двете не знаете :lol:
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Кога дојдов на форумов ама ич немав намера да останам и да пишувам тука, но ме заинтересираа темите, девојките и почнав да пишувам.
    Кога одеднаш добив една ѕвезда од девојка со име исто како бившата на мојот сегашен дечко, девојка со која тие двајцата биле предолго во врска.... поради што дури и не сакав да почнам со него, бидејќи демек моја логика двајца со предолги врски зад себе нема како да издржат заедно, бла бла, пак и тоа нивното беше толку тазе, девојката можам само да претпоставам дека се измачувала, been there done that и очекував дека секој момент ќе си се смират, па затоа не ни сакав да почнувам... но е се решив поради премногу работи.
    Дента ги прочитав сите мислења на девојката, потрошив буквално цела вечер останав до прилично касно и се што прочитав така ми се совпадна, таа поминуваше низ нешто слично, пак и по работите што ги сака, толку ме потсети на дечково што бев дури и убедена дека тоа е тоа и во главата си реков крај, јас завршувам со тоа, повеќе немам што да барам со тој човек дури и почнав да се нервирам како сум можела да дозволам такво нешто да се случи, пошто по напишаното испадна тие се пред раскинување али се гледаат повремено и се трудат да си ја оживеат врската.
    Оф ќе полудев скроз таа вечер, сто пати се фатив за телефонот за да напишам порака и решив да не ја пишувам воопшто да издржам до утредента и да му кажам. Мислам дека таа вечер ми беше најдолга од сите претходни и се осеќав страшно ружно поради се што се случуваше и се случува со тој човек, и баш поради тоа што после претерано долго време е единствениот што ми се свиѓал воопшто, а да не зборам дека тоа свиѓање е прилично уао експлозивно, кога успеав во ист ден кога го сретнав да заборавам на се што било претходно во мојот живот.
    Ми стана жал за девојката, си се изнаплакав за неа и за себе си цела вечер и наредниот ден сфатив дека сум најголемата идиотка на планетава пошто немало врска, но важно плачев за тебе не се сеќирај ти девојко, али тоа би јас тебе лично некогаш кога ќе се запознаеме.
    Лудото е што девојката ми е страшно интересна и се уште кога ја читам ме потсетува на тој ден :$
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    По се, ништо чудно да е зачленета, стварно.
    Обично така си оди ова, а јас едно направам, мора да биде и од другата страна сторено. Е аман.
    Во секој случај, валда нема да и обрнам внимание. Барем меѓу овие кои љубам да ги читам сигурно не е, така што.. :)
     
  19. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Со оглед на тоа дека ги има 1000000 бивши кои си го сакаат назад не ми е чудно некоја од нив да е зачленета на форумов, а и да е ма не се замарам, мој си е!
     
  20. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Можеби нема да бидам во право и ќе речете да ќутам, ама неможам бе ме револтираа неколку постови од темава.
    Имено, неколку девојки пишаа дека не е возможно соперничката да биде на форумов затоа што е проста, глупава, неписмена, неинтелегентна и незнам уште што. Дајте ве молам да бидеме реални, знаеме дека кога некоја ни е соперничка или ривалка ги преувеличуваме негативните особини, ја мразиме (условно кажано), и доделуваме карактеристики и епитети кои можеби и не се вистинити, но ние би сакале да биде така. Не викам дека можеби вашите зборови не се вистинити, но да не се залажуваме сум била и јас многу пати во таква ситуација.....ние жените сме едноставно такви со наострени канџи (зборови) се нафтламе на она кое го чувствуваме како закана и опасност. Можеби во друга ситуација да сте ја запознаеле соперничката ќе ви изгледала како фина личност :D

    Најверојатно има некоја која пишува од ОНИЕ кои му се лепат на тој мојот симпатија, но колку помалку знам толку помалку се нервирам и поубаво ми е така :D Затоа што психата е опасна работа, читајќи го постот на жапче ме натера да се подразмислам,..... ако имам соперничка овде, немора да знам која е спочерничката и мирна ми глава :rofl:
     
    На Divinebutterfly, Hiii, Bibko и 4 други им се допаѓа ова.