1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соперничката како можна пријателка на форумов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од stella83, 14 јули 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Хех уште пред да ја видам темава сто пати имам помисленона оваа можност, што ако со личноста со која во мојот живот и не стојам баш најдобро, што ако со баш таа личност овдека на форумов комуницирам добро.
    Се е можно, но искрено верувам дека шансите се мали, па затоа не сум ни размислувала што ќе биде ако биде.
     
  2. sa4y

    sa4y Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    во ниеден пост досеа не сум прочитала нешто што би ме наведило да помислам дека тоа е таа...
    а знам дека го посетува форумоф а дали е зачленета незнам... ама ме лазат морници од помислата...
    а и не верувам дека би ме препознала нема од кого да дознае многу работи за мојот приватен живот за овде да препознае нешто , има работи што ни моите 2 нај другарки не ги знаат а не пак таа.. не верувам дека би ме познала хахах :D
     
  3. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Можно е можно е не викам не :P хехе
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    [​IMG]
    [​IMG]

    Априлилили[​IMG]
     
  5. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Страшна работа.. не сакам ни да замислам :D
     
  6. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Sopernicka nemam , ali za bivsata na decko mi bi i kazala da si go gleda zivotot nejzin :)
     
  7. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Иш, иш. :D Не сакам ни да замислам.
     
  8. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    A има форумџиски собиранки? А баш би сакала да има нешто како собиранка но без да ги откриеме идентитетите туку онака на кафе муабет или под маски да се организира нешто :D чудно би било али заш да не...:D ма да чисто сумњам дека би се организирало такво нешто...најмногу ради приватноста мислам дека е невозможно да се изведе, инаку ја сум "ЗА" :D

    A у однос на темава па можно е но сигурно би ја препознала ако се претставува искрено...а и не ми пречи нека си биде тука секако не е боља од мене :D а ако сум ја советувала, сигурно тоа било совет за кој што мислам дека би придонел за доброто на сите инволвирани у проблемот :angel: така да и да знам дека неа ја советувам истото би и го кажала. :)
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.221
    Допаѓања:
    124.253
    Имаше вакво нешто на друг форум. Една имаше проблем, другата и даваше совет, а советите беа всушност за како да го ќари нејзиниот дечко. По некое време оваа пишува, раскинав, спиел со некоја, другава пишуе, најпосле ја откачи таа, сега е мој, си ги гледаат мислењата, и сфаќаат дека....тие се тие.

    Звучи ко шпанска серија :) Ама за жал, вистина. Типот сеа е со втората, ама ситуацијата е крш.

    Ако некоја од тукашните девојки му се пика на мојот во гаќи, бујрум кај нас дома, ако веќе користи секс, нека ми запере и измие садови и прашина иам. Бар ќер да имам од неа :) Не само да ми го троши мажот :)
     
    На Milobebence, sugarlips, Alanna и 3 други им се допаѓа ова.
  10. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ауу не можам да замислам цццц 8)
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Guess what, немам соперничка. Доволно сум возрасна за да не се занимавам со такви нешта и да имам непријателки и сопернички.
     
    На GirlLove и sugarlips им се допаѓа ова.
  12. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Ако мислам дали некоја бивша на дм (за други не се замарам, не знам дали постојат) е на форумов, тогаш ич немало да го отварам акаунтот.
    Па, и да е... Жива-здрава, читај бивша. :)
    Тука сум за искуства, совети, забава... А, не за тупење глава :D
     
  13. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не ги доживувам луѓето како соперници, немам такви.
    А доколку некого познавам лично, брзо ќе сфатам и кој е на форумов, имам нос за тие работи. На времето ги забележав соученичките овде.