Сопругата на дипломатот (Пам Џеноф)

Дискусија во 'Канта' започната од brokenHeartgirl, 27 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  Преживувајќи ја суровоста на германскиот концентрационен логор Марта Недерман е среќна бидејќи успева да побегне. Закрепнувајќи од ужасот, таа го среќава Пол, американски војник кој и дава надеж за посреќна иднона, но нивните планови да се сретнат во Лондон пропаѓаат кога авионот на пол се урива. Уништена и бремена, Марта се мажи за Сајмон, внимателен британски дипломат и очнува да го наѕира уживањето што можат да и го донесат домот и семејството. Но, нивната среќа е загрозена кога таа дознава за комунистичкиот шпиун во британското пазузнавање и дека еднинствената личност која може да го разоткрие предавникот е поврзана со нејзиното минато...
  Препорачувам сите да ја прочитате книгата и пишете коментари за тоа каков впечаток оставила на вас. :) :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.