1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сопругата на дипломатот (Пам Џеноф)

Дискусија во 'Канта' започната од brokenHeartgirl, 27 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  Преживувајќи ја суровоста на германскиот концентрационен логор Марта Недерман е среќна бидејќи успева да побегне. Закрепнувајќи од ужасот, таа го среќава Пол, американски војник кој и дава надеж за посреќна иднона, но нивните планови да се сретнат во Лондон пропаѓаат кога авионот на пол се урива. Уништена и бремена, Марта се мажи за Сајмон, внимателен британски дипломат и очнува да го наѕира уживањето што можат да и го донесат домот и семејството. Но, нивната среќа е загрозена кога таа дознава за комунистичкиот шпиун во британското пазузнавање и дека еднинствената личност која може да го разоткрие предавникот е поврзана со нејзиното минато...
  Препорачувам сите да ја прочитате книгата и пишете коментари за тоа каков впечаток оставила на вас. :) :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.