Сопругата на италијанскиот богаташ (Хелен Брукс)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Мејзи е обична девојка со неколку килограми повеќе, со една пропадната свршувачка зад себе, бидејќи нејзиниот свршеник ја напушта за девојка која личи на “стап”, а за ситуацијата да биде уште полоша таа работи како ветеринарна сестра во неговата ординација и после таа немила случка останува и без работа. Сосема случајно додека оди на кафе со своите две другарки го запознава Блејн Морозини - чичкото на нејзината пријателка Џеки.
  Блејн Морозини е најпривлечниот, најубавиот, најнеодоливиот и најбогатиот маж кој Мејзи некогаш го запознала.
  А тука секако е и неговата неодолива насмевка. Уште од првиот миг кога ќе ја запознае Мејзи тој чувствува привлечност кон неа. Откако ќе дознае што ѝ се случило Блејн ѝ дава необична понуда на Мејзи- да тргне со него во Италија и да се грижи за животните на неговата мајка.
   
 2. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  17.757
  Сопругата на италијанскиот богаташ - Хелен Брукс

  Само што ја читам ,лимонатка е да кој што сака нека речи и нека мисли јас си обожавам вакви лесни книгички.