1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сопругата на италијанскиот богаташ (Хелен Брукс)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Мејзи е обична девојка со неколку килограми повеќе, со една пропадната свршувачка зад себе, бидејќи нејзиниот свршеник ја напушта за девојка која личи на “стап”, а за ситуацијата да биде уште полоша таа работи како ветеринарна сестра во неговата ординација и после таа немила случка останува и без работа. Сосема случајно додека оди на кафе со своите две другарки го запознава Блејн Морозини - чичкото на нејзината пријателка Џеки.
  Блејн Морозини е најпривлечниот, најубавиот, најнеодоливиот и најбогатиот маж кој Мејзи некогаш го запознала.
  А тука секако е и неговата неодолива насмевка. Уште од првиот миг кога ќе ја запознае Мејзи тој чувствува привлечност кон неа. Откако ќе дознае што ѝ се случило Блејн ѝ дава необична понуда на Мејзи- да тргне со него во Италија и да се грижи за животните на неговата мајка.
   
 2. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.500
  Сопругата на италијанскиот богаташ - Хелен Брукс

  Само што ја читам ,лимонатка е да кој што сака нека речи и нека мисли јас си обожавам вакви лесни книгички.