1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соседи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 15 јуни 2010.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Само на едно здраво сум. Некои толку се тивки и мирни што не ни знам како изгледаат. И постојано нови се доселуваат.
     
  2. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Не ги сакам.
    Ме нервираат.
     
  3. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Повеќето се ОК. Фини луѓе. Само едни спроти мене би ги преселила што подалеку. Не можам да ги сварам. Излегуваат во двор демек кола да мијат или цвеќиња да полеваат и почнуваат со фалби. Утре ќе дошла жена да им чисти. Си кажуваат мајката на ќерката или обратно ама гласно сите да слушнеме што сме надвор. Седат на тераса и мислат дека сите не интересира они што купиле, колку пари потрошиле и колкави домаќинки се што планирале да готват после.
     
  4. Виктор и ја

    Виктор и ја Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2021
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Имам проблем со еден сосед кој чува кучиња (ги сакам животните и не сум против чување миленици). Кучињата се пуштени 24/7 и дворот не е заграден, кучињата излегуваат на сред пат, агресивни се, лаат и трчаат по сите. Јас чувам мачки, во последните 7 дена, 4 мачки ми снема (удавени се од кучињата на соседот, ги најдов распарчени мачињата). Сите кои живееме во близина го имаме замолено соседот да ги врзува кучињата или пак да го загради дворот за да не излегуваат кучињата, но тој никако не го прифаќа тоа. Пред некој ден и самиот призна дека видол како едно од неговите кучиња дави моја мачка. Не би сакала да го пријавам на шинтери затоа што кучињата ќе живеат многу бедно, но не сакам и мачките да си ги загубам. Ве молам предложете ми некое решение за проблемов:)
     
  5. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Пријави во полиција. Јас имав проблеми со комшии од друг тип, пријавив и веднаш интервенираа. Сепак не е мал проблемов што го имаш. И јас мислев дека не треба воопшто да пријавувам бидејќи може ќе речат дека не е нешто сериозно. Обиди се на овој начин. На никој не му е пријатно кога ќе му тропне полиција на врата. може да се исплаши и да промени нешто.
     
    На Виктор и ја му/ѝ се допаѓа ова.
  6. quattro

    quattro Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    2.276
    Допаѓања:
    5.171
    Пол:
    Машки
    Oчи да не ми ги видат.
    Оговарачи и завидувачи.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  7. gladiola37

    gladiola37 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2020
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Со соседите имам коректен однос со сите сум на здраво ,а тие ќе навлезат во вашиот личен простор онолку колку вие ќе им дозволите
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Овие над мене ги мрзам, овие до мене се смирија конечно нема караници трескања, станов до мене го изнајмуваат е тогаш зависи што ќе влезе внатре, едно време имаше дечишта-фудбалеришта вриштеа лупаа по ѕидови со топки, па еден Арап намќор имав, ни здраво не викаше, нонстоп збореше на телефон ама како да викаше..Ми беше страв од тој малце.
     
  9. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Со сите сме океј, коректен однос.
    Имам и комшивки што си одиме на кафе. Живееме во мала зграда, скоро сите на иста возраст.
     
  10. Dija

    Dija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Imam problem so komsiive nad mene, sekoja vecer vo 12, 1, 2 po polnokj ima skokanje igranje so topka. Se slucilo i od son da me razbudi so tropanjeto. Sakam da pisam na vlez nesto ama sto da pisam da si procitaat?
     
  11. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    A sto ne im se kacis noke vo pizami i da im kazes da prestanat da tropaat zasto toa vreme se spie?
    Ako ne prestanuvaat vikni policija,nema sto da pisuvas na vlez.
     
    На Feminka22 и Forca им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Над нас живеат намќор луѓе. Едно цело семејство. Девојката се омажи пред некое време инаку до тогаш цело време тропаше со штиклите. Ау иритирачки беше.
    Повозрасниот човек намќор невиден, ни добро утро ни добар ден. Те гледа ќе те убие чиниш.
    Братот на девојката е полицаец ау катастрофа воспитање нула,ист ко татко му.
    Едино мајка им е фина и културна. Фала Богу па не ги среќавам често инаку не им ја можам енергијата што ја исфрлаат. Ми се ежи кожава.
     
  13. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    дали некој се соочил со проблем со комшијата кој не дозволува да се влези во неговиот двор за да си завршиш работа на твојата кука, во нашиот случај мора од кај него да велзиме за да ставиме фасада на таа страна од куката, а тој не дозволува, мада што он кога граеше ограда мајсторите му беа во нашиот двор никој не им ја спореше работата.
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Кажи му дека вие како што сте му искочиле во пресрет, така и он треба на вас.Или дека другпат нема да дозволите да влезат кога ќе му спотреба нешто.
     
  15. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    2.062
    Пол:
    Машки
    Моите омилени соседи се пердувести, крзнени, листопадни и зимзелени, со нив убаво си живееме и имаме муабет, а останатите се луѓе ко луѓе, со хипертрофиран апарат за перцепција и конфабулација. Не, не сум ги прашал што мислат за мене...
     
    На INNERBEAUTY, Mikha4, Кена Рис и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.927
    Пол:
    Женски
    Моите соседи се секогаш фини.Имаме мирен живот и сите придонесувам за тоа.:)
     
    На Vikktorr му/ѝ се допаѓа ова.
  17. fast_and_curious

    fast_and_curious Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2021
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Машки
    Генерално не ми се лоши соседите иако слабо се познаваме, а сепак долго време живееме во иста зграда. Можеби и подобро што е така.
     
  18. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    9.607
    Пол:
    Женски
    Чим станува збор за фасада законски мора да ви дозволи, ако не сака, можиш слободно да го тужиш, ќе добиеш и сакал нејќел ќе ви дозволи, одете преку адвокат да му стигни опомена, и на суд да одите ќе го добиете предметот и ќе си ја средите фасадата
     
    На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
    Ептен ме нервираат тие што се над мене. Цело време тропаат и се караат. Не можам на мир да седам:headbang:
     
  20. AneSk

    AneSk Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Во мојот роден дом, во мојата населба сите соседи бевме како едно семејство во куќа живеев. Сега сум мажена исто во куќа живеам и во населбава некако многу се чудни соседите сите дивјаци еден со друг незборат не те ни поздравуваат, не возвраќаат на поздрав...
    Еве 8-ма година сум тука никого незнам, многу не убаво чувство.